official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
KRAUS Tomas
1974
CZE
1:28.91
27.00
2
HOLICKY Jan
1974
CZE
+1.25
35.15
3
PREVUZNAK Andrej
1978
SVK
+2.61
44.03
4
VACEK Ludvik
1976
CZE
+2.94
46.18
5
TUCEK Tomas
1975
CZE
+3.47
49.64
6
HABER Artur
1981
POL
+3.66
50.88
6
PIPEK Jan
1976
CZE
+3.66
50.88
8
MAZGUT Branislav
1977
SVK
+4.83
58.51
9
MAJCHER Grzegorz
1976
POL
+5.00
59.62
10
WADRZYK Bartlomiej
1976
POL
+5.18
60.79
11
VRABLIK Martin
1982
CZE
+5.41
62.29
12
BANK Tomas
1976
CZE
+6.27
67.90
13
SAMOHEL Jan
1967
CZE
+6.67
70.51
14
MALCZEWSKI Jakub
1974
POL
+7.10
73.32
15
MALCOVSKY Miroslav
1978
SVK
+7.85
78.21
16
VASICEK Jiri
1979
CZE
+8.49
82.38
17
KACIR Martin
1976
CZE
+9.19
86.95
17
STRISIK Yri
1979
UKR
+9.19
86.95
19
RUDOLF Lukas
1979
CZE
+9.26
87.41
20
BRADAC Stanislav
1972
CZE
+9.58
89.49
21
HORACEK Daniel
1967
CZE
+10.25
93.87
22
EXNAR Jiri
1975
CZE
+10.30
94.19
23
KULHANEK Jan
1980
CZE
+10.39
94.78
24
EXNAR Michal
1976
CZE
+11.42
101.50
25
KORYTAK Milan
1967
CZE
+11.54
102.28
26
PAN Petr
1966
CZE
+12.02
105.41
27
KRYZL Jonas
1983
CZE
+13.27
113.57
28
STRKOLEC Jozef
1982
SVK
+13.31
113.83
29
LUKSIK Ladislav
1978
CZE
+14.23
119.83
30
KVASNICKA Jan
1980
CZE
+14.89
124.13
31
KONOPKA Jan
1981
CZE
+15.20
126.16
32
VALES Jan
1967
CZE
+15.23
126.35
33
KUREK Tomas
1970
CZE
+15.40
127.46
34
HENDRYCH Jiri
1983
CZE
+15.91
130.79
35
KABAT Petr
1979
CZE
+17.55
141.49
36
RAJCAN Stefan
1983
SVK
+18.26
146.12
37
ZIDEK Andrej
1980
SVK
+19.68
155.38
38
LANGMAIER Jiri
1975
CZE
+22.01
170.58
39
CECHMANEK Jaroslav
1977
CZE
+22.06
170.91
40
REZEK Ivan
1983
CZE
+22.29
172.41
41
KRUPA Jiri
1980
CZE
+24.57
187.28
Did not finish 2nd run
BURDA Zdenek
1982
CZE
CAP Karel
1982
CZE
CHRASTECKY Zdenek
1981
CZE
DUDZIAK Piotr
1983
POL
FIEDLER Jan
1981
CZE
KRUPA Ondrej
1983
CZE
LIPANSKY Tomas
1982
CZE
LUBOWINSKI Piotr
1981
POL
NOVACEK Petr
1975
CZE
ROZPRYM Jiri
1977
CZE
STEFL Vlastimil
1981
CZE
TREML Vaclav
1974
CZE
VESELY Vaclav
1975
CZE
ZAHROBSKY Petr
1980
CZE
ZIVELA Roman
1981
CZE
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BACHLEDA-CURUS Jakub
1981
POL
BANK Ondrej
1980
CZE
BRIZA Zbynek
1979
CZE
BURDA Jakub
1979
CZE
CEROVSKY Jakub
1977
CZE
CEROVSKY Lukas
1979
CZE
CHAJA Pawel
1978
POL
CHALUPA Michal
1977
CZE
DOBROWLSKI Wojciech
1976
POL
DUSILEK Ondrej
1980
CZE
DYLAG Marcin
1979
POL
FORMAN Martin
1978
CZE
FRUEHWIRTH Florian
1981
AUT
GROB Teofilo
1980
CHI
HNIDEK Jiri
1981
CZE
HORACEK David
1972
CZE
JIRES Radim
1977
CZE
KOPRIVA Jan
1980
CZE
KOVAR Vladimir
1978
SVK
KRASULA Peter
1979
SVK
LUKASZCZYK Szymon
1979
POL
MALCZEWSKI Marcin
1980
POL
MARASEK Mateusz
1982
POL
MONJE Oscar
1982
CHI
MRNA Daniel
1976
CZE
NEMEC Jan
1976
CZE
NOVAK Marek
1982
CZE
PAVELEC Martin
1979
CZE
PESAT Ondrej
1978
CZE
PODGORNY Wojciech
1980
POL
PONEC Tomas
1980
CZE
POSPISIL Petr
1973
CZE
SEDLAK Karel
1980
CZE
SIMCAK Peter
1980
SVK
SKRIABIN Nikolay
1978
UKR
SOCHOR Jiri
1980
CZE
STREJCEK Ludek
1977
CZE
STRKOLEC Miroslav
1979
SVK
VESELY Petr
1983
CZE
WASILENCZYK Bartlomiej
1979
POL
WEBER Roman
1977
CZE
WITEK Marcin
1980
POL
WYDERKA Marek
1981
CZE
ZEMAN Bohumir
1983
CZE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run