official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MYHRER Andre
1983
SWE
1:33.47
6.00
2
HANSSON Martin
1975
SWE
+0.24
7.54
3
GINI Marc
1984
SUI
+0.35
8.25
4
REITER Hannes
1981
AUT
+0.36
8.31
5
BAXTER Alain
1973
GBR
+0.46
8.95
6
HERBST Reinfried
1978
AUT
+0.50
9.21
7
KOGLER Stefan
1981
GER
+0.51
9.27
8
JANSRUD Kjetil
1985
NOR
+0.56
9.59
9
BIGGS Patrick
1982
CAN
+0.78
11.01
10
MARINAC Martin
1979
AUT
+0.81
11.20
11
KROISLEITNER Martin
1978
AUT
+0.86
11.52
12
BECHTER Patrick
1982
AUT
+0.92
11.91
13
KUNC Mitja
1971
SLO
+0.98
12.29
14
WEYERMANN Michael
1980
SUI
+1.02
12.55
15
LEINO Jukka
1978
FIN
+1.03
12.61
16
ALBRECHT Kilian
1973
AUT
+1.18
13.57
17
HARGIN Mattias
1985
SWE
+1.27
14.15
18
SENONER Lucas
1983
ITA
+1.30
14.34
19
OMMINGER Andreas
1983
AUT
+1.43
15.18
20
TIEZZA Luca
1981
ITA
+1.44
15.24
21
GRANGE Jean-Baptiste
1984
FRA
+1.48
15.50
22
TREJBAL Filip
1985
CZE
+1.55
15.95
23
MISSILLIER Steve
1984
FRA
+1.56
16.01
24
RAJALA Jukka
1982
FIN
+1.62
16.40
25
LORENZIN Marcel
1982
AUT
+1.64
16.53
26
PAQUIN Pierre
1979
FRA
+1.73
17.11
27
HOERL Wolfgang
1983
AUT
+2.13
19.67
27
JANYK Michael
1982
CAN
+2.13
19.67
29
YOSHIOKA Daisuke
1980
JPN
+2.46
21.79
30
OOSTERBAAN Rogier
1978
NED
+2.49
21.98
31
LAHDENPERAE Anton
1985
SWE
+2.51
22.11
32
STRUGER Peter
1982
AUT
+2.54
22.30
33
ANSELMET Alexandre
1980
FRA
+2.63
22.88
34
STUTZ Paul
1983
CAN
+2.64
22.95
35
MORETTI Luca
1980
ITA
+2.87
24.42
36
PESCOLLDERUNGG Manuel
1981
ITA
+2.91
24.68
37
DAVARE Michel
1981
ITA
+3.09
25.84
38
EGGER Pierre
1978
AUT
+3.31
27.25
39
BAUMANN Romed
1986
AUT
+3.37
27.63
40
NORDH Fredrik
1984
SWE
+3.38
27.70
41
HUME Scott
1982
CAN
+3.74
30.01
42
LEUZINGER James
1982
GBR
+3.77
30.20
43
LIANES Torstein
1986
NOR
+3.91
31.10
44
BAXTER Noel
1981
GBR
+3.92
31.16
45
GARCIA Benjamin
1984
FRA
+3.95
31.36
46
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
+3.98
31.55
47
BJOERGE Lars-Mikkel
1986
NOR
+4.08
32.19
48
VRABLIK Martin
1982
CZE
+4.60
35.53
49
KRYZL Krystof
1986
CZE
+4.61
35.59
50
FEUZ Beat
1987
SUI
+4.73
36.36
51
IKUTA Yasuhiro
1979
JPN
+8.35
59.60
Did not qualify for 2nd run
TODOROV Dean
1983
BUL
FANARA Thomas
1981
FRA
VOGEL Markus
1984
SUI
BJOERGE Mons
1986
NOR
GODENZI Flavio
1984
SUI
GEORGIEV Stefan
1977
BUL
THEAUX Adrien
1984
FRA
JAZBEC Janez
1984
SLO
BYLUND Peter
1979
SWE
GSCHWENTER Dominik
1984
AUT
HAERKOENEN Petri
1981
FIN
ROENMARK Per
1979
SWE
OSKARSSON Kristjan Uni
1984
ISL
POGACNIK Matej
1981
SLO
ERSCHBAMER Andreas
1984
ITA
YUASA Naoki
1983
JPN
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SORREL Sebastien
1985
FRA
ZAVIRSEK Matija
1984
SLO
MAIER Markus
1984
AUT
NOESIG Christoph
1985
AUT
JEANCOLAS Julien
1983
FRA
BRENNER Hannes
1984
AUT
SCHOERGHOFER Philipp
1983
AUT
KENNISON Scott
1978
USA
ZORICIC Nick
1983
CAN
FAESSLER Manuel
1985
SUI
BAPTENDIER Sandy
1982
FRA
ROY Jean-Philippe
1979
CAN
PERATHONER Alan
1976
ITA
MLEKUZ Rene
1975
SLO
OKADA Rishu
1978
JPN
DEVILLE Cristian
1981
ITA
THALER Patrick
1978
ITA
SCHMID Hannes Paul
1980
ITA
MYHRE Lars
1984
NOR
Did not start 1st run