official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
BACHLEDA Andrzej
1975
POL
1:47.09
32.59
2
EXARTIER Stephane
1969
POL
+0.21
33.69
3
KALWA Michal
1978
POL
+2.76
47.02
4
WYDRA Tomasz
1978
POL
+3.39
50.32
5
PODGORNY Wojciech
1980
POL
+3.93
53.14
6
MAJCHER Grzegorz
1976
POL
+4.99
58.68
7
CWIKLA Ryszard
1975
POL
+5.41
60.88
8
ZUBEK Robert
1973
POL
+5.63
62.03
9
WASILENCZYK Bartlomiej
1979
POL
+6.26
65.33
10
MAZGUT Branislav
1977
SVK
+6.40
66.06
11
VACULCIK Lubos
1978
SVK
+7.13
69.87
12
MALCOVSKY Miroslav
1978
SVK
+7.87
73.74
13
PAZAK Branislav
1972
SVK
+8.57
77.40
14
TASZ Szymon
1975
POL
+8.70
78.08
15
SKOPEK Martin
1978
CZE
+9.01
79.71
16
STRKOLEC Miroslav
1979
SVK
+10.18
85.82
17
GUNKA Lukasz
1980
POL
+10.59
87.97
18
POSPISIL Petr
1973
CZE
+11.02
90.22
19
LIBRA Josef
1980
AUT
+11.21
91.21
20
SZULIK Grzegorz
1975
POL
+11.70
93.77
21
CHAJA Pawel
1978
POL
+11.72
93.88
22
STRISIK Yri
1979
UKR
+13.01
100.62
23
WALIGORSKI Daniel
1980
POL
+14.01
105.85
24
WITEK Marcin
1980
POL
+14.73
109.62
25
CHRASTECKY Zdenek
1981
CZE
+14.76
109.77
26
LITINSKY Marek
1980
CZE
+15.82
115.32
27
VASICEK Jiri
1979
CZE
+15.86
115.53
28
LACKO Richard
1980
SVK
+16.52
118.98
29
SIMCAK Peter
1980
SVK
+16.55
119.13
30
MIKIEWICZ Szymon
1979
POL
+17.67
124.99
31
PAULINY Ludovit
1980
SVK
+18.01
126.77
32
LODZINSKI Kazimierz
1980
POL
+20.12
137.80
33
RENZHIN Mikhail
1978
UKR
+23.21
153.96
34
SPANKO Jaroslav
1981
SVK
+23.68
156.42
35
GOCMAN Filip
1978
POL
+23.81
157.10
36
WYDERKA Marek
1981
CZE
+24.29
159.61
37
DOROSH Sergei
1976
UKR
+25.59
166.41
38
ZIOLKOWSKI Marcin
1975
POL
+25.87
167.87
39
MARASEK Andrzej
1981
POL
+26.46
170.96
40
ROJEWSKI Jacek
1980
POL
+30.67
192.97
41
WYDERKA Jakub
1979
CZE
+32.42
202.12
42
LUBOWINSKI Piotr
1981
POL
+32.57
202.91
43
TYC Jakub
1981
POL
+36.00
220.84
44
PLESNIARSKI Mariusz
1981
POL
+37.80
230.26
45
KOBYLANSKI Mariusz
1980
POL
+38.81
235.54
46
STEPKOWSKI Krzysztof
1981
POL
+42.88
256.82
47
KOZINSKI Maciej
1979
POL
+53.92
314.55
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
DOBROWLSKI Wojciech
1976
POL
BACHLEDA Szymon
1975
POL
KURA Tomas
1975
CZE
DYLAG Marcin
1979
POL
BARTMAN Maciej
1981
POL
SYRZISTIE Szymon
1980
POL
BEHAN Martin
1979
SVK
SZUKALSKI Przemyslaw
1979
POL
BOJANOWSKI Lukasz
1964
POL
TVRDY Radek
1981
CZE
WSZOLEK Bernard
1980
POL
BIELECKI Lukasz
1981
POL
CALKA Bartolomiej
1973
POL
WADRZYK Bartlomiej
1976
POL
BRUNNER Manuel
1981
AUT
PAVELEC Martin
1979
CZE
KACIR Martin
1976
CZE
IUSKO Tomas
SVK
LUKASZCZYK Szymon
1979
POL
HUDEC Tomas
1978
SVK
MALCZEWSKI Marcin
1980
POL
MAREK Wojciech
1980
POL
MICIK Rastislav
1979
SVK
HABER Artur
1981
POL
NIEDZIELSKI Miroslaw
1980
POL
SLUGOCKI Robert
1978
POL
PAVLAK Martin
1981
SVK
PODGORNY Jurand
1978
POL
GLOWACKI Rafal
1978
POL
POLAK Pawel
1981
POL
POSADZKI Pawel
1979
POL
RZEPISKO Rafal
1977
POL
SEWERYNIK Jakub
1981
POL
GADEK Krzysztof
1979
POL
FABIAK Taras
1977
UKR
SKRIABIN Nikolay
1978
UKR
Disqualified 1st run