official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
HUTTARY Karin
1977
SWE
1:33.63
22.88
2
HOLZMANN Alexandra
1976
AUT
+0.36
25.07
3
KORTEN Jeannette
1976
AUS
+0.64
26.78
4
ERLEBACHOVA Eva
1974
CZE
+1.61
32.68
5
HOLZER Katrin
1978
AUT
+2.16
36.03
6
BLASER Karin
1979
AUT
+2.44
37.73
7
TRTIKOVA Tereza
1975
CZE
+3.01
41.20
8
SCHAEDLER Tamara
1977
LIE
+3.02
41.27
9
BERGOC Urska
1976
SLO
+3.42
43.70
10
REISENHOFER Kerstin
1979
AUT
+3.55
44.49
11
OESTERLE Andrea
1980
AUT
+3.69
45.34
12
KOEGL Elisabeth
1978
GER
+4.02
47.35
13
FEHR Diana
1974
LIE
+4.14
48.08
14
ROBERTSON Shona
1976
GBR
+4.29
49.00
14
WALKNER Eva
1979
AUT
+4.29
49.00
16
KALAN Anja
1976
SLO
+4.49
50.21
17
PRODINGER Inge
1978
AUT
+5.16
54.29
18
HARUSTAKOVA Kata
1976
SVK
+5.24
54.78
19
PIRIE Tessa
1978
GBR
+5.43
55.94
20
MAKUC Nina
1979
SLO
+6.10
60.02
21
EXENBERGER Nicola
1979
AUT
+6.87
64.70
22
RAICH Carina
1979
AUT
+7.95
71.28
23
KNOR Petra
1980
AUT
+8.72
75.97
24
SVET Petra
1979
SLO
+9.60
81.32
25
HUSAROVA I. Jana
1980
SVK
+9.77
82.36
26
KLAPALOVA Hana
1979
CZE
+10.58
87.29
27
ZEHENTNER Karin
1980
GER
+10.84
88.87
28
BLUEML Kerstin
1979
AUT
+10.90
89.24
29
PIRKER Brigitte
1980
AUT
+11.34
91.92
30
ZUBER Sybille
1978
GER
+11.68
93.99
31
MARKITZ Kerstin
1980
AUT
+12.22
97.27
32
LESAR Petra
1980
SLO
+16.27
121.93
33
KRAJNAKOVA Jana
1979
SVK
+19.07
138.97
34
NIKOLOVSKA Jana
1979
MKD
+31.69
215.80
35
UGRINOVSKA Ana
1980
MKD
+37.48
251.05
Did not finish 2nd run
ADAM Marjory
1973
GBR
AMANN Nadine
1977
AUT
BARSI Kinga
1976
HUN
BIMOVA Adela
1978
CZE
BLEINER Larissa
1979
AUT
BRIGHT Rowena
1980
AUS
CADEZ Urska
1980
SLO
CARRICK-ANDERSON Emma
1975
GBR
CLEMENT Marie Joelle
1976
CAN
DEEVA Vera
1978
RUS
DZIOB Daria
1975
POL
EBERHARTER Verena
1980
AUT
FISCHER Petra
1978
GER
FRANK Elisabeth
1980
GER
GRABNER Maria
1979
AUT
HOLZER Tatjana
1974
AUT
HOLZKNECHT Tanja
1980
AUT
JANTUNEN Katja
1977
FIN
JERALA Katja
1979
SLO
KNOR Barbara
1978
AUT
KORNFELDOVA Lena
1977
CZE
KOSTOMAJ Barbara
1977
SLO
LAMPERT Anja
1979
LIE
MATOUSKOVA Jitka
1979
CZE
MOJSOVSKA Nikica
1976
MKD
MULKERN Aimee
1977
USA
MULKERN Shaina
1977
USA
NAVAROVA Petra
1976
SVK
NOVAKOVA Alena
1979
CZE
PAVLIC Tanja
1980
SLO
PAZAKOVA Slavomira
1979
SVK
RACLAVSKA Pavla
1978
CZE
RAFLING Silvia
1979
AUT
RUHE Ingrid
1978
LIE
SCHAEDLER Andrea
1979
LIE
SCHOEFFMANN Melanie
1975
AUT
SMALC Katja
1979
SLO
SMEREKOVA Silvia
1979
SVK
ST-ARNAUD Anne Marie
1976
CAN
VRHUNC Tina
1976
SLO
WIRTH Katja
1980
AUT
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BACHMEIER Stephanie
1977
GER
BERCHTOLD Karin
1980
AUT
CIBEJ Zarja
1980
SLO
DAGARIN Jana
1979
SLO
DEBELAK Klara
1980
SLO
DOLNICAR Mateja
1979
SLO
GAJDOSOVA Mariana
1980
SVK
GROSSMANN Birgit
1978
GER
ISIELONIS Blanka
1978
POL
IWATSCHENKO Evgenija
1975
RUS
JAGERSBERGER Viktoria
1978
AUT
KIPSON Lidija
1980
CRO
KOCH Eva
1975
HUN
KRALOVA Zuzana
1980
SVK
KRASULOVA Katarina
1978
SVK
KUEHN Andrea
1979
GER
LAPTEVA Irina
1979
RUS
MAJKA Agnieszka
1980
POL
MARTINOVA Katarina
1980
SVK
MC KENNA Lesley
1974
GBR
MORRIS Kelly
1977
GBR
MUSTER Simone
1980
AUT
NEMETH Sandra
1979
AUT
OBERMUELLER Barbara
1980
AUT
OLAMO Petra
1974
FIN
PIVKOVA Viktoria
1977
SVK
SAVIK Snezana
1978
MKD
SCHERNTHANER Sabrina
1980
AUT
SCHOEFFMANN Simone
1978
AUT
SCHOERGHOFER Eva
1980
AUT
SPIROVSKA Meri
1977
MKD
ZMAJKOVICOVA Jana
1978
SVK
Disqualified 1st run
Did not start 1st run