official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
REITER Mario
1970
AUT
1:38.16
0.00
2
SYKORA Thomas
1968
AUT
+0.56
3.25
3
THOENI Dietmar
1968
AUT
+1.51
8.77
4
KUNC Mitja
1971
SLO
+2.45
14.23
5
TESCARI Fabrizio
1969
ITA
+2.49
14.46
6
SIMOND Francois
1969
FRA
+2.98
17.30
7
ANCENAY Max
1970
FRA
+3.04
17.65
8
WALLNER Johan
1965
SWE
+3.17
18.41
9
BERGAMELLI Sergio
1970
ITA
+4.25
24.68
10
HANSSON Martin
1975
SWE
+4.28
24.85
11
ANDERSSON Anders
1978
SWE
+4.80
27.87
12
LLORACH Gaetan
1974
FRA
+5.45
31.65
13
JOVAN Matej
1970
SLO
+6.18
35.89
14
SALZGEBER Rainer
1967
AUT
+6.78
39.37
15
ERICSSON Andreas
1973
SWE
+7.45
43.26
16
ERTL Andreas
1975
GER
+7.57
43.96
17
CRISTOBAL GALLARDO Luis A.
1970
ESP
+9.49
55.11
18
YARMARK Justin
1975
USA
+10.74
62.37
19
EXARTIER Stephane
1969
POL
+10.77
62.54
20
VALE Brett
1972
AUS
+11.56
67.13
21
MILLET Vincent
1973
FRA
+12.45
72.30
22
MANUEL Patrice
1974
FRA
+14.10
81.88
23
BURTSCHER Christian
1974
NZL
+17.33
100.63
24
KIM Joon Hyung
1976
KOR
+18.97
110.16
25
YOO Chang Woo
1968
KOR
+22.57
131.06
26
KIM Won Ju
1977
KOR
+23.18
134.60
27
BAEK Joo Hyun
1975
KOR
+26.86
155.97
28
KIM Joon Ho
1978
KOR
+26.93
156.38
29
KIM Min
1979
KOR
+28.28
164.22
30
CHUN Jong Whee
1973
KOR
+29.86
173.39
31
LEE Jung Kun
1977
KOR
+33.44
194.18
32
CHOI Soo Yeul
1974
KOR
+35.01
203.30
33
EO Il Woo
1978
KOR
+35.57
206.55
34
WOO Ji Won
1979
KOR
+36.47
211.78
Did not finish 2nd run
BURAAS Hans-Petter
1975
NOR
BYON Jong Moon
1976
KOR
BYUN Jong Woo
1975
KOR
CHO Yong Beom
1974
KOR
FEUTRIER Alain
1968
FRA
GRILC Gregor
1970
SLO
HAN Joeng Jae
1974
KOR
HELLERUD Espen
1971
NOR
HONG Chul Min
1974
KOR
JARVI Juha
1975
FIN
KANG Dong Woung
1979
KOR
LADSTATTER Konrad Kurt
1968
ITA
ORMOND James
1973
GBR
STAUB Patrick
1967
SUI
TRITSCHER Michael
1965
AUT
VOGL Alois
1972
GER
WEISS Angelo
1969
ITA
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ALBRECHT Kilian
1973
AUT
BJORNSSON Kristinn
1972
ISL
BORMOLINI Ivan
1972
ITA
BUECHEL Marco
1971
LIE
CHANG Feng-Chou
1973
CTA
CHO Yong Je
1974
KOR
CHOI Moon Sung
1977
KOR
DE CRIGNIS Fabio
1968
ITA
GRANDI Thomas
1972
CAN
GRAVIER Richard
1974
FRA
ISHIOKA Takuya
1971
JPN
JEONG Sang Heon
1977
KOR
JUNG Eui Seung
1976
KOR
JUNG Youn Suk
1976
KOR
KIM Young Chul
1975
KOR
KLINTBERG Per
1973
SWE
LEE Ho Sung
1979
KOR
LEE Ki Hyun
1978
KOR
MARILA Mika
1973
FIN
MAYER Christian
1972
AUT
MELBY Sverre
1968
NOR
MLEKUZ Rene
1975
SLO
OESTBY Rune Andre
1973
NOR
PARK Sung Youl
1976
KOR
PARK Yong Chul
1971
KOR
PESSION Spencer
1972
GBR
POOL Thomas
1974
SUI
UBEIRA RUBIO Javier
1970
ESP
VOGLREITER Siegfried
1969
AUT
VRHOVNIK Matjaz
1972
SLO
WIRTH Patrick
1971
AUT
YUNUSOV Vladimir
1974
UZB
Disqualified 1st run
Did not start 1st run
BAXTER Alain
1973
GBR
CHU Jong-Kil
1976
KOR
FORSYTH Ryan
1974
CAN
NANA Matteo
1974
ITA
OUGHTRED Ryan
1975
CAN
PERREN Sandro
1975
SUI
SOEGAARD Torbjoern
1973
NOR
STANKALLA Stefan
1975
GER
STIANSEN Tom
1970
NOR
VESLEHAUG Haavard
1970
NOR
WEBB Ryan
1974
USA
WYSSEN Koebi
1974
SUI
ZINSLI Andrea
1972
SUI
ZUCCHELLI Massimo
1972
ITA