official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
STEGGALL Zali
1974
AUS
1:45.65
2.00
2
HROVAT Urska
1974
SLO
+2.28
14.09
3
BOKAL Natasa
1967
SLO
+2.37
14.56
4
ACCOLA Martina
1969
SUI
+2.68
16.21
5
YDESKOG Linda
1973
SWE
+3.13
18.59
6
ANDERSSON Kristina
1965
SWE
+3.21
19.01
7
PEQUEGNOT Laure
1975
FRA
+3.85
22.41
8
BAKKE Trine
1975
NOR
+3.93
22.83
9
BOSCH FORRELLAD Monica
1972
ESP
+3.95
22.94
10
RAITA Henna
1975
FIN
+4.42
25.43
11
FORSYTH Allison
1978
CAN
+4.61
26.44
12
FORTKORD Martina
1973
SWE
+4.64
26.59
13
SITAR Nives
1972
SLO
+4.69
26.86
14
GILJARHUS Bente
1978
NOR
+4.71
26.97
15
PITKANEN Riitta
1977
FIN
+4.82
27.55
16
YAMAKAWA Junko
1975
JPN
+5.13
29.19
17
BLASER Karin
1979
AUT
+5.27
29.93
18
DAEPP Claudia
1976
SUI
+5.98
33.70
19
KORTEN Jeannette
1976
AUS
+6.16
34.65
20
KOREN Katja
1975
SLO
+6.18
34.76
21
POUTIAINEN Tanja
1980
FIN
+6.34
35.61
22
JANTUNEN Katja
1977
FIN
+7.23
40.32
23
MAIR Manuela
1977
ITA
+7.30
40.69
24
GRUENENFELDER Corina
1975
SUI
+7.36
41.01
25
KURFUERSTOVA Eva
1977
CZE
+7.85
43.61
26
HUBER Marina
1979
GER
+7.93
44.03
27
KAEYHKOE Pia
1979
FIN
+7.95
44.14
28
MARTIN Celine
1978
FRA
+8.01
44.46
29
ROZSA Edith
1973
CAN
+8.03
44.56
30
MULKERN Shaina
1977
USA
+8.18
45.36
31
LUCKMAIER Stefanie
1977
GER
+10.02
55.11
32
CLEMENT-GUY Stephanie
1974
FRA
+10.36
56.91
33
GIUS Nicole
1980
ITA
+10.40
57.13
34
LAMOUR Sarah
1979
FRA
+10.44
57.34
35
KVOPKOVA Maria
1975
SVK
+10.74
58.93
36
ALPIGER Linda
1977
SUI
+11.51
63.01
37
MITTERSTIELER Petra
1979
ITA
+11.75
64.28
38
HOLZER Katrin
1978
AUT
+12.20
66.67
39
RIENDA CONTRERAS Raquel
1976
ESP
+12.54
68.47
40
ASCHER Barbara
1979
ITA
+13.27
72.34
41
BAGNARA Daniela
1979
ITA
+14.98
81.40
42
RUIZ CASTILLO Carolina
1981
ESP
+16.02
86.91
Did not finish 2nd run
OWENS Jenny
1978
AUS
BEHRINGER Simone
1976
GER
SCHLEPER Sarah
1979
USA
CERESA Annalisa
1978
ITA
CUVEZ-COMBAZ Berenice
1977
FRA
WOLF Stefanie
1979
GER
RAICH Carina
1979
AUT
RICHARD Helene
1976
FRA
BACHMANN Silke
1977
ITA
VIALLET Carole
1978
FRA
TIMOTEO Elisabetta
1978
ITA
GUENTER Maren
1976
GER
PILLOUD Dominique
1977
SUI
SCHMID Carmen
1978
ITA
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SCHAEDLER Tamara
1977
LIE
ZAKOURILOVA Petra
1978
CZE
REISENHOFER Kerstin
1979
AUT
REYMOND Sandra
1972
SUI
WIRTH Katja
1980
AUT
WIKSTROEM Linda
1975
SWE
WALKNER Eva
1979
AUT
RIVA Luisa
1978
ITA
SIMARD Genevieve
1980
CAN
SANTUS Katia
1979
ITA
HARGIN Janette
1977
SWE
BERGMANN Monika
1978
GER
BREZNIK Katarina
1977
SLO
DEMEZ Leila
1974
ITA
DOLE Celine
1976
FRA
DOVZAN Alenka
1976
SLO
FEHR Diana
1974
LIE
GALLIZIO Morena
1974
ITA
GRABNER Maria
1979
AUT
GRAU Vicky
1975
AND
GRUBER Christine
1975
ITA
HAELLDAHL Sandra
1977
SWE
PLANK Astrid
1971
ITA
HARRER Evelin
1977
AUT
HOSSMANN Corina
1976
SUI
HUTTARY Karin
1977
SWE
JONES Alice
1976
AUS
KARBON Denise
1980
ITA
KOHUTOVA Iveta
1977
SVK
KUMMER Lilian
1975
SUI
LAMBRIGGER Karin
1972
SUI
MILANI Barbara
1972
ITA
MULKERN Aimee
1977
USA
OLAMO Petra
1974
FIN
OTTOSSON Anna
1976
SWE
PAERSON Anja
1981
SWE
Disqualified 1st run