official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
RICHARD Cyprien
1979
FRA
2:02.57
6.00
2
JANKA Carlo
1986
SUI
+0.37
8.66
3
GUFLER Michael
1979
ITA
+0.74
11.31
4
SENONER Lucas
1983
ITA
+0.77
11.53
5
EISATH Florian
1984
ITA
+0.84
12.03
6
FREY Thomas
1984
FRA
+0.96
12.89
7
LANZINGER Matthias
1980
AUT
+1.01
13.25
8
BRAND Olivier
1980
SUI
+1.06
13.61
9
DEFLORIAN Mirko
1980
ITA
+1.16
14.33
10
GRUENENFELDER Tobias
1977
SUI
+1.18
14.47
11
STRUGER Peter
1982
AUT
+1.21
14.69
12
SANDELL Marcus
1987
FIN
+1.28
15.19
13
VILETTA Sandro
1986
SUI
+1.32
15.48
14
MERMILLOD BLONDIN Thomas
1984
FRA
+1.43
16.27
15
THALER Patrick
1978
ITA
+1.47
16.55
16
BAUMANN Romed
1986
AUT
+1.59
17.42
17
INNERHOFER Christof
1984
ITA
+1.60
17.49
18
PLONER Alexander
1978
ITA
+1.61
17.56
19
KANTOLA Petteri
1986
FIN
+1.69
18.13
20
LUEOEND Vitus
1984
SUI
+1.71
18.28
21
PICHOT Sebastien
1981
FRA
+1.72
18.35
22
ORTLER Alexander
1985
ITA
+1.73
18.42
23
GSCHWENTER Dominik
1984
AUT
+2.26
22.23
24
NILSEN Andreas
1980
NOR
+2.30
22.51
24
HOFER Beni
1978
SUI
+2.30
22.51
26
ZACH Michael
1986
AUT
+2.32
22.66
27
ERSCHBAMER Andreas
1984
ITA
+2.48
23.81
28
PITTSCHIELER Kurt
1984
ITA
+2.52
24.09
29
VAJDIC Bernard
1980
SLO
+2.65
25.03
30
COVILI Frederic
1975
FRA
+2.76
25.82
31
FALCOZ Lucas
1986
FRA
+2.89
26.75
32
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
+3.25
29.33
33
MARSAGLIA Matteo
1985
ITA
+3.26
29.41
34
ULIANOV Dmitrij
1983
RUS
+3.78
33.14
35
THEAUX Adrien
1984
FRA
+3.80
33.28
36
TIEZZA Luca
1981
ITA
+3.83
33.50
37
KUERNER Miha
1987
SLO
+3.91
34.07
38
PIERUZ Aronne
1983
ITA
+4.13
35.65
39
SKUBE Matic
1988
SLO
+4.16
35.87
40
GAFNER Beat
1986
SUI
+4.26
36.58
41
NOESIG Christoph
1985
AUT
+4.41
37.66
42
SENONER Jonas
1986
ITA
+4.90
41.18
42
ZAHROBSKY Petr
1980
CZE
+4.90
41.18
44
OBERT Anthony
1985
FRA
+4.91
41.25
45
CAVALLINO Ivan
1986
ITA
+4.96
41.61
46
MRAVLJA Anze
1987
SLO
+5.17
43.12
47
MATTI Bernhard
1981
SUI
+5.68
46.78
48
IKUTA Yasuhiro
1979
JPN
+5.80
47.64
49
AJIKI Masaharu
1980
JPN
+5.94
48.65
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
KONOVALOV Anton
1985
RUS
TREJBAL Filip
1985
CZE
KRYZL Krystof
1986
CZE
HARI Konrad
1978
SUI
ANDERSSON Oscar
1982
SWE
LEINO Jukka
1978
FIN
KARLSEN Truls Ove
1975
NOR
HAPPACHER Alex
1979
ITA
NORDH Fredrik
1984
SWE
BANK Ondrej
1980
CZE
RAINER Niklas
1983
SWE
PAQUIN Paul
1986
FRA
HOERL Wolfgang
1983
AUT
LAHDENPERAE Anton
1985
SWE
ALSTER Christoph
1980
AUT