official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
THALMANN Carmen
1989
AUT
1:44.58
7.68
2
WIKSTROEM Emelie
1992
SWE
+0.52
10.66
3
NOESIG Michaela
1988
AUT
+1.19
14.51
4
EKLUND Nathalie
1992
SWE
+1.85
18.29
5
SCHILD Bernadette
1990
AUT
+1.90
18.58
6
WIRTH Barbara
1989
GER
+1.97
18.98
7
MOUGEL Laurie
1988
FRA
+2.36
21.22
8
GOOD Esther
1987
SUI
+2.38
21.33
9
SWENN-LARSSON Anna
1991
SWE
+2.67
23.00
10
HECTOR Sara
1992
SWE
+2.74
23.40
11
GANTNEROVA Jana
1989
SVK
+2.88
24.20
12
GMUER Miriam
1986
SUI
+2.89
24.26
13
HOELLBACHER Verena
1987
AUT
+3.01
24.95
14
LAVTAR Katarina
1988
SLO
+3.19
25.98
15
MUELLER Rina
1990
SUI
+3.23
26.21
16
RUBIN Fanny
1990
FRA
+3.47
27.59
17
PRANTL Barbara
1990
AUT
+3.50
27.76
18
PELLISSIER Marion
1988
FRA
+3.54
27.99
19
VIDONI Tamara
1986
FRA
+3.55
28.05
20
ROMAR Tii-Maria
1986
FIN
+3.56
28.10
21
DUERR Lena
1991
GER
+3.58
28.22
22
DE LEYMARIE Florine
1981
FRA
+3.59
28.28
23
HOSHI Mizue
1985
JPN
+3.70
28.91
24
PARDELLER Sarah
1988
ITA
+3.72
29.02
24
BORDEAU Julie
1987
FRA
+3.72
29.02
26
SEJERSTED Lotte Smiseth
1991
NOR
+3.90
30.06
27
KURFUERSTOVA Eva
1977
CZE
+4.24
32.01
28
STABER Veronika
1987
GER
+4.29
32.29
29
SIEBENHOFER Ramona
1991
AUT
+4.44
33.15
30
GEROUDET Jeromine
1990
FRA
+4.79
35.16
31
PROSTEVA Elena
1990
RUS
+5.36
38.43
32
HINDERS Ida
1984
SWE
+5.52
39.35
33
HANAOKA Moe
1984
JPN
+6.02
42.22
34
DEPAULI Jessica
1991
AUT
+6.06
42.45
35
WOLF Tamara
1985
SUI
+6.36
44.17
36
SPRINGL Monika
1987
GER
+6.37
44.23
37
AGUILANIU Aude
1988
FRA
+6.58
45.43
38
ROBNIK Petra
1984
SLO
+6.71
46.18
39
GROSVOLD Thea
1990
NOR
+7.12
48.53
40
AGERER Lisa Magdalena
1991
ITA
+7.13
48.59
41
PETRUCCI Chiara
1990
ITA
+7.74
52.09
42
YUMOTO Hiromi
1981
JPN
+8.00
53.58
Did not qualify for 2nd run
DYBORN Julia
1991
SWE
KOBAL Ana
1991
SLO
DORSCH Iris
1991
GER
THORBURN Pamela
1986
GBR
LEIDGSCHWENDNER Katharina
1993
GER
VESTMAN Martina
1989
SWE
THOMAS Louise
1988
GBR
ARNADOTTIR Edda-kristin
1992
SWE
FAUSA Chloe Margrethe
1992
NOR
ERAAKER Emilia
1991
SWE
HRSTKOVA Lucie
1981
CZE
GEBERT Martina
1989
SUI
HAUGEN Kristine
1992
NOR
WENIG Michaela
1992
GER
KUCEROVA Nikol
1989
CZE
RAYANOVA Lyaysan
1989
RUS
GUTIERREZ Mireia
1988
AND
DJUPSJOE Klara
1989
SWE
Did not finish 2nd run
ALMQVIST Rebecca
1989
SWE
FUHRER Kathrin
1988
SUI
WINQUIST Annie
1993
NOR
JANKA Fabienne
1989
SUI
BERGLUND Tessan
1991
SWE
MORIK Michelle
1990
AUT
HRONEK Veronique
1991
GER
NORBERG Ebba
1988
SWE
WOPFNER Stefanie
1989
AUT
BORSOTTI Camilla
1988
ITA
GLOBOCNIK Sara
1990
SLO
VOGEL Nadja
1990
SUI
JAZBEC Katja
1988
SLO
FERNSEBNER Carolin
1986
GER
CURTONI Elena
1991
ITA
SMEDH Veronica
1988
SWE
HUEBNER Monica
1990
GER
ZAKOURILOVA Petra
1978
CZE
Did not finish 1st run
CHRAPEK Karolina
1990
POL
GUDMUNDSDOTTIR Iris
1990
ISL
KRISTJANSDOTTIR Katrin
1991
ISL
SANTULIANA Romina
1990
ITA
SVEDBERG Frida
1992
SWE
NUFER Priska
1992
SUI
SOPPELA Merle
1991
FIN
ROVE Kristiina
1990
FIN
PERNKOPF Evelyn
1990
AUT
SKVARKOVA Jana
1991
SVK
PERNET Caroline
1989
FRA
HASEGAWA Emi
1986
JPN
LUKACOVA Barbora
1990
SVK
PRAMSTALLER Sara
1988
ITA
ROTHMUND Jasmin
1991
SUI
Did not start 1st run