official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
FORMAN Martin
1978
CZE
1:34.83
42.92
2
ZAKOURIL Borek
1976
CZE
+0.04
43.16
3
TUCEK Tomas
1975
CZE
+0.74
47.45
4
VACEK Ludvik
1976
CZE
+1.14
49.89
5
HUDIK Maros
1982
SVK
+1.49
52.03
6
SAFAR Zdenek
1978
CZE
+1.83
54.11
7
WEBER Roman
1977
CZE
+2.69
59.37
8
STREJCEK Ludek
1977
CZE
+2.90
60.66
9
ZGODAVA Filip
1975
SVK
+3.08
61.76
10
KULHANEK Jan
1980
CZE
+3.89
66.71
11
STEFL Vlastimil
1981
CZE
+4.06
67.75
12
LUKASZCZYK Szymon
1979
POL
+4.14
68.24
13
STRKOLEC Miroslav
1979
SVK
+4.28
69.10
14
SKRIABIN Nikolay
1978
UKR
+4.60
71.05
15
RENZHIN Mikhail
1978
UKR
+5.13
74.30
16
BURDA Zdenek
1982
CZE
+5.84
78.64
17
STRISIK Yri
1979
UKR
+6.83
84.69
18
POSPISIL Petr
1973
CZE
+7.28
87.45
19
BRADAC Stanislav
1972
CZE
+8.66
95.89
20
KABAT Petr
1979
CZE
+9.31
99.86
21
KACIR Martin
1976
CZE
+10.19
105.24
22
MARASEK Andrzej
1981
POL
+11.49
113.20
23
STEPANEK Martin
1982
CZE
+12.42
118.88
24
PUDELKO Andrzej
1984
POL
+13.18
123.53
25
FIEDOR Zygmunt
1984
POL
+13.30
124.27
26
PIECZKA Marcin
1984
POL
+13.58
125.98
27
LANGMAIER Jiri
1975
CZE
+13.98
128.42
28
MATYAS Jan
1983
CZE
+14.28
130.26
29
BENC Matej
1984
CZE
+15.87
139.98
30
ZIVELA Roman
1981
CZE
+16.66
144.82
31
LOPATKA Marcin
1983
POL
+16.71
145.12
32
LIPANSKY Tomas
1982
CZE
+16.96
146.65
33
PAWLAS Michal
1984
POL
+17.37
149.16
34
VASICEK Jan
1983
CZE
+17.40
149.34
35
KOKES Jan
1984
CZE
+18.91
158.58
36
KURA Pavel
1971
CZE
+18.95
158.82
37
MIKSOVSKY Lubos
1983
CZE
+19.62
162.92
38
MATYAS Martin
1982
CZE
+20.10
165.86
39
BRZON Michal
1983
CZE
+25.81
200.78
40
BERIT Tomas
1979
CZE
+35.99
263.04
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SKRIVANEK Richard
1982
CZE
CINGEL Roman
1983
SVK
CHROBAK Jakub
1983
POL
DEVECKA Andrej
1984
SVK
FIEDLER Miroslav
1984
CZE
SVARC Richard
1978
CZE
BURDA Jakub
1979
CZE
VALES Jan
1982
CZE
VASICEK Jiri
1979
CZE
BRAUN Filip
1984
CZE
WITEK Marcin
1980
POL
WOJTIUK Jan
1983
POL
WYDRA Tomasz
1978
POL
BORGOSZ Jacek
1984
POL
ZEMAN Bohumir
1983
CZE
BANK Tomas
1976
CZE
HERDA Mateusz
1983
POL
GLUECK Gerarld
1954
AUT
HVORECKY Tomas
1984
CZE
JIRES Radim
1977
CZE
FUCIK Vojtech
1984
CZE
KOPRIVA Jan
1980
CZE
KRYZL Jonas
1983
CZE
KUCERA Tomas
1976
CZE
KVASNICKA Jan
1980
CZE
LUBELLAN Peter
1982
SVK
MALCZEWSKI Marcin
1980
POL
MURARIK Michal
1983
SVK
NOVAK Marek
1982
CZE
PAN Petr
1966
CZE
PIPEK Jan
1976
CZE
REZEK Ivan
1983
CZE
ROHAC Michal
1984
SVK
FIEDLER Jan
1981
CZE
SENKYR David
1982
CZE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run