official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
ALMEYDA Monica
1982
AND
1:48.33
93.96
2
ESTEVENET Emilia
1983
AND
+3.07
110.40
3
GARCIA Marlen
1980
ESP
+6.28
127.58
4
SANCHEZ Laura
1982
AND
+6.78
130.26
5
FONT Victoria
1980
ESP
+7.99
136.74
6
OLIVE Gisella
1983
ESP
+8.84
141.29
7
MONTANER VIADE Cristina
1981
ESP
+9.13
142.84
8
TAYA Carlota
1982
ESP
+9.20
143.22
9
MARTINEZ RIU Barbara
1982
ESP
+10.08
147.93
10
NAVARRA MONCAYOLA Meritxell
1980
ESP
+10.32
149.21
11
ARNAU JIMENEZ Carolina
1982
ESP
+11.91
157.73
12
ROCHA Anna
1981
ESP
+12.21
159.33
13
RAMONEDA Laura
1983
ESP
+12.22
159.39
14
ARCEDILLO DORADO Beatrice
1984
ESP
+12.27
159.65
15
RIART Alicia
1983
ESP
+12.61
161.47
16
ROMERO Marina
1983
ESP
+13.21
164.69
17
SALA SABATE Judith
1982
ESP
+13.23
164.79
18
LOPEZ Susana
1983
ESP
+15.66
177.80
19
ALBALATE Judith
1983
ESP
+16.63
183.00
20
GONZALEZ Elena
1982
AND
+17.29
186.53
21
MORLANS Amaya
1984
ESP
+18.37
192.31
22
GARCIA Aurora
1983
ESP
+18.41
192.53
23
CLEMENTE Gemma
1984
ESP
+19.17
196.60
24
VAQUE Laia
1983
ESP
+20.15
201.84
25
GUTIERREZ Alejandra
1983
ESP
+20.59
204.20
26
ABRALDES Monica
1984
ESP
+22.22
212.93
27
VERGES Anna
1983
ESP
+23.26
218.49
28
ABADIA HIJOS Violeta
1982
ESP
+23.95
222.19
29
ARCE ARAGON Saioa
1981
ESP
+24.13
223.15
30
SANAHUJA ROSES Ariad
1982
ESP
+24.52
225.24
31
MARRUGAT Maria
1982
AND
+24.65
225.94
32
CARRERAS Clariana
1983
ESP
+25.61
231.08
33
GALLACH MONTERO Marta
1981
ESP
+26.17
234.07
34
NUNEZ Laeticia
1982
AND
+27.14
239.27
35
OLLER Marta
1984
ESP
+27.22
239.70
36
UGARTE Nerea
1984
ESP
+27.71
242.32
37
DURAN Alba
1983
ESP
+27.97
243.71
38
ARTIGAS Georgina
1984
ESP
+28.57
246.92
39
MONTEOLIVA Rocio
1981
ESP
+28.62
247.19
40
RUANO Estefania
1982
AND
+30.40
256.72
41
SABATE Rosa
1982
AND
+30.67
258.17
42
EZQUERRO Arantza
1983
ESP
+33.86
275.25
43
SERRA Mireia
1982
ESP
+35.16
282.21
44
GARCIA Elisa
1983
ESP
+37.67
295.65
45
CAMARA Patricia
1984
ESP
+44.44
331.89
46
ORTEGA Leticia
1983
ESP
+51.89
371.78
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BADENAS VILA Marta
1980
ESP
ROIG LOPEZ Fiorela
1981
ESP
BUENO Lorena
1984
ESP
BORREGO Nuria
1984
ESP
BERRIDI Laura
1983
ESP
SANJUAN Adriana
1983
ESP
ADSERA GASQUEZ Miriam
1982
ESP
AURADELL COROMINAS Claudia
1981
ESP
ALONSO Lorena
1982
ESP
ALONSO Andrea
1984
ESP
URIETA Paloma
1981
ESP
AGUIRREBENA Mait
1983
ESP
LEJARRAGA Natalia
1984
ESP
ERENO Almudena
1984
ESP
REHBERGER Cristina
1984
ESP
ETXEBARRIA Enara
1983
ESP
PEREZ ZUBELDIA Silvia
1983
ESP
GARCIA Alba
1984
ESP
MIMBRERA GERICO Marta
1982
ESP
GARCIA Raquel
1982
ESP
GIMINEZ Elisa
1983
ESP
LAIN Patricia
1983
ESP
GINARD Fatima
1983
ESP
GONZALEZ Elena
1982
ESP
MUNOZ Cristina
1982
ESP
IBANEZ Eva
1984
ESP
LAFRAGUETA Ruth
1984
ESP
Disqualified 1st run
Did not start 1st run