official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
MARILA Mika
1973
FIN
1:31.41
3.38
2
GROS Sacha
1974
USA
+0.04
3.63
3
BROLENIUS Johan
1977
SWE
+0.58
7.06
4
MINAGAWA Kentaro
1977
JPN
+0.94
9.34
5
SEER Florian
1976
AUT
+1.14
10.61
6
HIRASAWA Gaku
1973
JPN
+1.36
12.01
7
MATT Mario
1979
AUT
+1.42
12.39
8
KIMURA Kiminobu
1970
JPN
+1.75
14.48
9
LARSSON Markus
1979
SWE
+1.81
14.86
10
STAMPFER Ronald
1976
AUT
+1.84
15.05
11
COGOLI Patrick
1976
ITA
+1.85
15.12
12
GRAVIER Richard
1974
FRA
+1.95
15.75
13
BAPTENDIER Jerome
1975
FRA
+1.97
15.88
14
CASTELLANO Christian
1974
ITA
+2.07
16.51
15
HERBST Reinfried
1978
AUT
+2.17
17.15
16
ALBRECHT Kilian
1973
AUT
+2.19
17.28
17
BACHLEDA Andrzej
1975
POL
+2.34
18.23
18
MLEKUZ Rene
1975
SLO
+2.71
20.58
19
KOLLE Arnt Georg
1974
NOR
+2.78
21.02
20
ROLLAND Eric
1975
FRA
+3.05
22.73
21
ZARDINI Edoardo
1976
ITA
+3.46
25.33
22
IMBODEN Urs
1975
SUI
+3.55
25.90
23
LACAS Eric
1977
FRA
+3.78
27.36
24
GANAHL Markus
1975
LIE
+3.92
28.25
25
PROSCH Alexander
1976
ITA
+4.12
29.52
26
GEISSER Thomas
1977
SUI
+4.41
31.36
27
OKADA Rishu
1978
JPN
+4.56
32.31
28
GIRARDI Walter
1976
ITA
+4.78
33.71
29
KALWA Michal
1978
POL
+5.03
35.30
30
GRIGOLETTO Gianluca
1974
ITA
+5.04
35.36
31
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
+5.27
36.82
32
LOPEZ ANGLADA Camilo
1979
ESP
+5.90
40.82
33
NIEDERKOFLER Christian
1978
ITA
+6.00
41.45
33
MOULDER-BROWN John
1978
GBR
+6.00
41.45
35
SPEISER Gerhard
1975
GER
+6.49
44.56
36
EGGER Pierre
1978
AUT
+6.53
44.81
37
PASTORE Marco
1973
ITA
+6.71
45.96
38
PAQUIN Pierre
1979
FRA
+6.87
46.97
39
ANTOR Alex
1979
AND
+6.95
47.48
40
SPORN Andrej
1981
SLO
+8.74
58.84
41
ZAMORA Josep Manel
1978
AND
+8.93
60.04
42
KJAEMPERUD Jarl Rune
1978
NOR
+10.12
67.59
Did not finish 2nd run
OLSSON Pierre
1979
SWE
PAGE Kevin
1975
FRA
VALENCIC Mitja
1978
SLO
POOL Thomas
1974
SUI
THORNE THOMSEN Drew
1977
USA
VOGL Alois
1972
GER
LLORACH Gaetan
1974
FRA
PRANGER Manfred
1978
AUT
LEWEN Lars
1975
SWE
KNIGHT Chip
1975
USA
MILLER Bode
1977
USA
ISHIOKA Takuya
1971
JPN
BRUGGE Jesper
1975
SWE
BERGAMELLI Giancarlo
1974
ITA
HANSSON Martin
1975
SWE
BERGAMELLI Sergio
1970
ITA
GUFLER Michael
1979
ITA
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
SIMONCELLI Davide
1979
ITA
ECKERT Florian
1979
GER
CASANOVA Marco
1976
SUI
STRAND Stein Kristian
1979
NOR
SUGROBOV Alexei
1978
RUS
THALER Patrick
1978
ITA
BJORNSSON Kristinn
1972
ISL
VICQUERY Simone
1975
ITA
WHITFIELD Doug
1975
AUS
WYSSEN Koebi
1974
SUI
BENKERT Franz
1978
GER
BAXTER Alain
1973
GBR
ANSELMET Alexandre
1980
FRA
PERATHONER Alan
1976
ITA
LIZEROUX Julien
1979
FRA
KUOSMANEN Aleksi
1977
FIN
KACZMAREK Piotr
1982
POL
OLLIKKA Toni
1978
FIN
HOGAN Brad
1979
USA
HERMITTE Jean-Christophe
1979
FRA
DRAGSIC Mitja
1979
SLO
PERGHER Stefano
1974
ITA
PLONER Alexander
1978
ITA
GONITIANER Niclas
1978
GER
FOSSLAND Kai Are
1976
NOR
ROLANDO Riccardo
1975
ITA
ENGL Kurt
1979
AUT
SAETER Aane
1975
NOR
Did not start 1st run