official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
ROVIRA CAUS Alberto
1976
ESP
1:27.68
35.07
2
ANTOR Alex
1979
AND
+0.04
35.33
3
HOTTEGINDRE Gabriel
1979
URU
+0.62
39.17
4
ZAMORA Josep Manel
1978
AND
+0.86
40.76
5
ARSEL Nicolas
1982
ARG
+3.08
55.44
6
DOMINGUEZ BARCELONA Carlos
1981
ESP
+4.16
62.59
7
N GUYEN Samuel
1973
FRA
+5.14
69.07
8
SAIGNOL Nicolas
1981
FRA
+5.35
70.46
9
CAMPO GALINDO Ricardo
1969
ESP
+5.50
71.45
10
MARTI MALE Joan
1979
ESP
+5.54
71.72
11
ORTIS Jean Charles
1981
FRA
+7.26
83.09
12
GALINDO GARCES Miguel
1981
ESP
+9.61
98.64
13
ESPANA CONSUL Marcos
1981
ESP
+10.70
105.85
14
MASDEU BORT Alex
1979
ESP
+11.73
112.66
15
NESTIER Xavier
1983
FRA
+12.03
114.65
16
MARTINEZ DE LIZARRON Aitor
1982
ESP
+13.29
122.98
17
MASDEU BORT Cristian
1982
ESP
+13.36
123.45
18
CARRERAS SALINAS Marc
1982
ESP
+13.95
127.35
19
ALFONSO ROMANO Egoi
1978
ESP
+14.01
127.75
20
LAMOGA Gerard
1981
AND
+15.27
136.08
21
FERNANDEZ COPPEL G. Jaime
1971
ESP
+15.73
139.12
22
PERPINYA COLOMER Xavier
1977
ESP
+16.49
144.15
23
CARCHAT Jordi
1980
AND
+17.81
152.88
24
SANTAMARIA Ignacio
1983
ESP
+17.91
153.54
25
GIL Daniel
1982
ESP
+19.30
162.74
26
FERRER Jorge
1982
ESP
+19.78
165.91
27
SANCHEZ Gustavo
1981
ESP
+21.97
180.40
28
RUIZ MURADAS Lluis
1976
ESP
+24.44
196.74
29
VALENTIN GAMAZO Agustin
1981
ESP
+25.32
202.56
30
AGUIRRE Eneko
1983
ESP
+28.36
222.67
31
FERNANDEZ De Bordons
1962
ESP
+30.29
235.44
32
GARCIA LORENZO Jaime
1980
ESP
+36.07
273.67
33
MARCOTEGUI Fernandes
1982
ESP
+40.55
303.31
Did not finish 2nd run
SUSIN GOMEZ Alvaro
1982
ESP
MARGAIL Gregory
1982
FRA
LLUENT VALLET Artur
1978
ESP
TEAT Jesse
1979
NZL
SANFORD Peter
1978
NZL
LOPEZ ANGLADA Camilo
1979
ESP
URDANGARIN Tamargo
ESP
ADSERA Lluis
1980
ESP
SALMERON RIU Oscar
1980
ESP
JOURNET Mikael
1982
AND
SALA PEREZ Juli
1981
ESP
RIENDA CONTRERAS Daniel
1980
ESP
FITE Roger
1982
AND
FERNANDEZ COPPEL G. Antonio
1969
ESP
DARAIGNEZ Sylvain
1970
FRA
EYCHENNE Remy
1982
FRA
DOT CASELLAS Oriol
1979
ESP
CARBAJO FARTO Alvaro
1983
ESP
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BONNET GARCIA Silvain
1982
ESP
ARGUELLES Marcos
1980
AND
CAPDEVILA VIZCAINO Raul
1981
ESP
CERVERA SUBIRA Xavier
1980
ESP
RODRIGUEZ Jorge
1983
ESP
CIBRIAN Jaime
1980
ESP
SANCHETTE Pierre
1982
FRA
GARCIA VIETTEZ Alber
1982
ESP
TARRAU Oscar
1983
ESP
AMO SANCHO Alejandro
1982
ESP
URIETA PUIG Pedro
1981
ESP
ALSINA Guillem
1983
ESP
ZALUDA SAENZ Juan
1981
ESP
UDINA LLANAS Gerard
1979
ESP
MOR David
1977
ESP
FENOY Ignacio
1983
ESP
MAROT Mathieu
1982
AND
ESCODA Gerard
1970
AND
DUDER James
1981
NZL
MELLA HERNANDES Alfredo
1978
ESP
MENO VICIANA Jordi
1981
ESP
MILA Olivier
1979
FRA
MIRANDA Pablo
1975
ESP
DODE Florent
1980
FRA
OCANA Carlos
1981
ESP
OLAVE SARTO Ivan
1982
ESP
GARATE Iyaki
1983
ESP
OLIVERAS SIMON Marc
1982
ESP
COSTA MASACHS Oriol
1981
ESP
OSET SERINA Pau
1982
ESP
HAURET Sylvain
1983
FRA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run