official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
SCHOENFELDER Rainer
1977
AUT
1:37.37
12.44
2
SEER Florian
1976
AUT
+0.72
16.58
3
STAMPFER Ronald
1976
AUT
+1.58
21.53
4
VALENCIC Mitja
1978
SLO
+2.80
28.54
5
KOSTELIC Ivica
1979
CRO
+3.00
29.69
6
MATT Mario
1979
AUT
+3.21
30.90
7
DREIER Christoph
1981
AUT
+6.34
48.90
8
PESSENTHEINER Robert
1978
AUT
+6.36
49.02
9
JERMAN Andrej
1978
SLO
+6.47
49.65
10
GRAGGABER Thomas
1981
AUT
+7.57
55.98
11
SCHOENEGGER Christian
1980
AUT
+8.00
58.45
12
GRUGGER Johann
1981
AUT
+8.87
63.45
13
PREVUZNAK Andrej
1978
SVK
+9.22
65.47
14
PRANTNER Benjamin
1980
AUT
+9.40
66.50
15
TUCEK Tomas
1975
CZE
+9.57
67.48
16
HOLICKY Jan
1974
CZE
+9.66
68.00
17
OOSTERBAAN Rogier
1978
NED
+9.70
68.23
18
KANDLBAUER Juergen
1979
AUT
+10.08
70.41
19
AUER Martin
1978
AUT
+10.34
71.91
20
RAJCAN Michal
1980
SVK
+11.79
80.25
21
HEIMSCHILD Ivan
1980
SVK
+13.00
87.21
22
KOERBLER Christian
1981
AUT
+13.15
88.07
23
MARAK Christoph
1981
AUT
+13.33
89.10
24
MOSER Johan
1976
NED
+13.96
92.73
25
REITER Thomas
1981
GER
+16.33
106.36
26
AUDERER Wolfgang
1981
AUT
+16.62
108.03
27
LIERZER Florian
1981
AUT
+16.78
108.95
28
HEBENSTREIT Patrik
1982
AUT
+17.10
110.79
29
BRAUER Jonathon
1981
AUS
+17.97
115.79
30
KUENSTNER Markus
1982
AUT
+18.02
116.08
31
MARSCHNIG Claus
1982
AUT
+18.37
118.09
31
PREK Ales
1981
SLO
+18.37
118.09
33
TATSCHL Andreas
1982
AUT
+18.49
118.78
34
SCHWEINSTEIGER Tobias
1982
GER
+18.61
119.47
35
SILLER Matthias
1982
AUT
+18.66
119.76
36
KORNBERGER Siegfried
1982
AUT
+18.69
119.93
37
HUNSICKER Munroe
1980
CAN
+18.76
120.33
38
RIESEMANN Bernhard
1981
GER
+18.92
121.25
39
KOLL Alexander
1982
AUT
+19.31
123.50
40
BRANDNER Martin
1982
GER
+20.96
132.99
41
GRASSL Stefan
1982
GER
+21.50
136.09
42
HELLWEGER Martin
1982
AUT
+21.99
138.91
43
DEANE Luke
1982
AUS
+23.34
146.67
44
VINCZE Peter
1975
HUN
+24.35
152.48
45
RATEJ Jan
1982
SLO
+26.68
165.88
46
HUTCHISON Robin
1981
GBR
+33.95
207.70
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
BAXTER Alain
1973
GBR
BOGENSPERGER Thomas
1982
AUT
BUDER Andreas
1979
AUT
COCHRANE Craig
1980
GBR
DE COSTA David
1976
SLO
DRAGSIC Mitja
1979
SLO
ENGL Kurt
1979
AUT
FALKENMIRE Richard
1982
AUS
GRASSER Gernot
1982
AUT
HERBST Reinfried
1978
AUT
HEREGGER Bjoern
1982
AUT
HORACEK David
1972
CZE
KAMMERLANDER Martin
1979
AUT
KORNBERGER Christoph
1981
AUT
KRAUS Tomas
1974
CZE
KROPF Peter
1975
AUT
MCALLISTER Tony
1979
GBR
NOVLJAN Kristjan
1982
SLO
POGACAR Jure
1981
SLO
SCHIESTL Hermann
1970
AUT
SMITH Declan
1979
IRL
STOCKER Martin
1979
AUT
STRUGER Peter
1982
AUT
TRINKL Harald
1981
AUT
ZANGERL Andreas
1981
AUT
ZIERLER Andreas
1982
AUT
FUERSTAUER Niki
1980
AUT
Did not finish 1st run
BAUER Guenther
1980
AUT
COLUMB Conor
1968
IRL
EGGER Pierre
1978
AUT
FLEMING Neil
1977
GBR
FRANK Andreas
1982
AUT
FRUEHWIRTH Florian
1981
AUT
GARSTENAUER Mario
1979
AUT
GRAFINGER Thomas
1982
AUT
GRUBER Florian
1981
AUT
GRUBER Manfred
1980
AUT
HAYDER Thomas
1980
AUT
JENEWEIN Johann
1981
AUT
KALWA Michal
1978
POL
KINZNER Bernhard
1980
AUT
KNIFIC Jaka
1982
SLO
LANZINGER Matthias
1980
AUT
LEE Ciaran
1980
IRL
LIBRA Josef
1980
AUT
MACKINNON Scott
1980
AUS
MARINAC Martin
1979
AUT
MITTERBERGER Josef
1980
AUT
MOSER Stefan
1981
AUT
NEUMAYER Gerhard
1980
AUT
OMMINGER Gerhard
1981
AUT
PAPP Thomas
1982
AUT
PECHTL Arno
1981
AUT
POLAK Pawel
1981
POL
POPPERNITSCH Robert
1981
AUT
PRANGER Manfred
1978
AUT
RAICH Benjamin
1978
AUT
RAUDASCHL Florian
1982
AUT
REICHELT Hannes
1980
AUT
REITER Hannes
1981
AUT
RIBNIKAR Jernej
1981
SLO
SARTORI Luca
1978
GER
SCHABAUER Werner
1980
AUT
SCHEUERER Christian
1980
AUT
SCHILD Josef
1980
AUT
SCHNEIDER Rene`
1978
AUT
SCHWEINSTEIGER Christopher
1981
GER
STEINER Michael
1982
AUT
SUGITA Junji
1976
JPN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run