official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
KRAUS Tomas
1974
CZE
1:31.00
28.23
2
KROISLEITNER Martin
1978
AUT
+0.85
33.46
3
DE COSTA David
1976
SLO
+0.88
33.65
4
REBERSAK Jernej
1977
SLO
+1.02
34.51
5
SPAROVEC Gregor
1977
SLO
+1.18
35.49
6
IYAMA Keisuke
1978
JPN
+1.32
36.35
7
OSLAK Ozbi
1977
SLO
+1.33
36.41
8
STARE Matjaz
1972
SLO
+1.47
37.28
9
HOLICKY Jan
1974
CZE
+1.53
37.65
10
SLIVNIK Janez
1973
SLO
+2.05
40.85
11
RAUTER Miran
1972
SLO
+2.19
41.71
12
DOI Toshiyuki
1978
JPN
+2.51
43.68
13
AUER Martin
1978
AUT
+2.62
44.35
14
PIBER Ales
1974
SLO
+2.82
45.58
15
HORACEK David
1972
CZE
+3.13
47.49
16
KORNBERGER Christoph
1981
AUT
+3.74
51.25
17
GRUBER Manfred
1980
AUT
+4.35
55.00
18
SCHAUBACH Dejan
1979
SLO
+5.99
65.09
19
SALEJ Rok
1981
SLO
+6.16
66.14
20
ZNIDARSIC Miha
1980
SLO
+7.48
74.26
21
GASPAR Renato
1977
CRO
+7.76
75.98
22
KOVAC Stane
1980
SLO
+8.20
78.69
23
SERDONER David
1980
SLO
+8.31
79.37
24
ZNIDARSIC Marko
1981
SLO
+8.45
80.23
25
FLAUTNER Peter
1981
AUT
+8.85
82.69
26
JURES Luka
1982
SLO
+9.26
85.21
27
ZVAB Tadej
1979
SLO
+9.75
88.23
28
BRADAC Stanislav
1972
CZE
+9.77
88.35
29
MEDJA Jaka
1980
SLO
+10.48
92.72
30
RIBNIKAR Jernej
1981
SLO
+11.04
96.17
31
ZUPANC Tomi
1978
SLO
+11.10
96.54
32
NAN Ion
1980
ROU
+11.50
99.00
33
PREK Ales
1981
SLO
+12.05
102.38
34
KUMER Dejan
1982
SLO
+12.95
107.92
35
LESKOVAR Marko
1982
SLO
+13.74
112.78
36
PETRIJEVCANIN Goran
1982
SLO
+14.57
117.89
37
TOYONO Tatsuki
1980
JPN
+15.02
120.66
38
SAMEC Luka
1982
SLO
+24.69
180.17
Did not finish 2nd run
GOLOB Ziga
1982
SLO
KANIC Matevz
1982
SLO
RAVNIK Ziga
1980
SLO
HARADA Gen
1978
JPN
SCUKOVT Domen
1981
SLO
GREGORIC Primoz
1979
SLO
HEREGGER Bjoern
1982
AUT
FRANK Andreas
1982
AUT
TUCEK Tomas
1975
CZE
ZAKSEK Ales
1982
SLO
ZAVIRSEK Gasper
1981
SLO
BREZAVSEK Ales
1972
SLO
BAJT Luka
1982
SLO
LADINEK Martin
1981
SLO
OSTIR Saso
1981
SLO
MATTIAS Dani
1977
SLO
OSRAJNIK Jernej
1980
SLO
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
SOPAR Miha
1982
SLO
NICOLAE Florentin
1981
ROU
MOZETIC Andraz
1978
SLO
BULAJIC Bojan
1980
JUG
KOSMAC Miha
1982
SLO
WIESER Andi
1980
SLO
MANDELC Grega
1978
SLO
BRAJOVIC Grega
1981
SLO
BAKOVNIK Marko
1981
SLO
KONO Katsuyuki
1981
JPN
SKERBINEK Primoz
1980
SLO
POGACNIK Matej
1981
SLO
SEGULA Tomaz
1982
SLO
NOVLJAN Kristjan
1982
SLO
KOCH Peter
1976
HUN
HAYDER Thomas
1980
AUT
KNIFIC Jaka
1982
SLO
RATEJ Jan
1982
SLO
RATAJ Marko
1977
SLO
RAMUS Matic
1982
SLO
Disqualified 1st run
Did not start 1st run