official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
RUNGGALDIER Ylvie
1976
ITA
1:21.64
34.70
2
BRESCIANI Elena
1976
ITA
+0.01
34.77
3
GRUBER Christine
1975
ITA
+0.02
34.84
4
CERESA Annalisa
1978
ITA
+0.71
39.66
5
EISATH Heidi
1978
ITA
+0.85
40.63
6
BACHMANN Silke
1977
ITA
+1.62
46.01
7
SMERCIAKOVA Zuzana
1977
SVK
+1.88
47.83
8
BAGNARA Daniela
1979
ITA
+2.11
49.43
9
BERGER Marion
1978
ITA
+2.15
49.71
10
DEFLORIAN Katia
1978
ITA
+2.19
49.99
11
ASCHER Barbara
1979
ITA
+3.48
59.00
12
GRONDA Chiara
1978
ITA
+4.14
63.60
13
MITTERSTIELER Petra
1979
ITA
+4.44
65.70
14
POLI Elisabeth
1976
ITA
+5.64
74.08
15
GABAS AVENTIN Eva
1978
ESP
+5.91
75.96
15
GIUS Nicole
1980
ITA
+5.91
75.96
17
UNTERPERTINGER Angelika
1978
ITA
+6.12
77.43
18
VAIDEANU Oana
1977
ROU
+6.37
79.17
19
CARRERAS SABRIA Helena
1978
ESP
+7.06
83.99
20
TANCZAK Agata
1979
POL
+7.43
86.58
21
FILL Sara
1980
ITA
+7.67
88.25
22
ROCCHI Elisa
1978
ITA
+8.16
91.67
23
IWATSCHENKO Evgenija
1975
RUS
+8.61
94.81
24
DEEVA Vera
1978
RUS
+8.80
96.14
25
BRUGIONI Elena
1979
ITA
+8.84
96.42
26
CENIC Marija
1979
JUG
+8.96
97.26
27
MARGONI Evelina
1980
ITA
+9.42
100.47
28
NEIJENS Lara
1979
NED
+10.15
105.57
29
SIRIANNI Barbara
1980
ITA
+10.19
105.85
30
SERVADEI Francesca
1979
ITA
+10.32
106.75
31
TANCZAK Ewa
1980
POL
+10.96
111.22
32
CARBONE Elisabetta
1980
ITA
+11.05
111.85
33
KLEON Barbara
1980
ITA
+11.54
115.27
34
D AMBROSIO Carlotta
1979
ITA
+12.07
118.97
35
BEREZIK Marta
1980
POL
+12.70
123.37
36
GERZOG Olga
1979
RUS
+12.93
124.98
37
KRATTER Cinzia
1980
ITA
+13.68
130.21
38
VIDORI Linda
1980
ITA
+13.74
130.63
39
KIPSON Lidija
1980
CRO
+14.24
134.12
40
STANEK Gabriela
1979
POL
+15.82
145.15
41
BOSONIN Manuela
1979
ITA
+17.04
153.67
42
OTTES Gieske
1980
NED
+17.17
154.58
43
MACHET Elisa
1980
ITA
+17.47
156.67
Did not finish 2nd run
KARBON Denise
1980
ITA
DI DONATO Anna
1977
ITA
LAPTEVA Irina
1979
RUS
LAZZARO Lara
1979
ITA
LEONARDI Valentina
1978
ITA
SCHOEPF Andrea
1977
ITA
MENEGHIN Nadia
1978
ITA
SCHMID Carmen
1978
ITA
GRANRUAZ Angelica
1979
ITA
ALMARCEGUI Maria
1978
ESP
AUSSERHOFER Edith
1978
ITA
BOAGLIO Laura
1979
ITA
UNTERHOLZNER Ruth
1979
ITA
CASOLINO Katia
1979
ITA
CECCARELLI Daniela
1975
ITA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
TAGLIABUE Elena
1977
ITA
SCHREY Lara
1980
ITA
TEDESCHI Cristina
1979
ITA
TACCONI Alessia
1980
ITA
STROPPOLO Monica
1979
ITA
TREPPO Serena
1978
ITA
VANNUCCHI Erika
1978
ITA
ZOGMAISTER Romina
1980
ITA
STRAMA Katarzyna
1979
POL
VOS Shoshanna
1980
NED
WOJTIUK Zofia
1980
POL
FRONTULL Alexa
1977
ITA
BOSCHET Viviana
1977
ITA
BOLCO Valentina
1977
ITA
BRANCAGLION Alessia
1980
ITA
BRONSINO Francesca
1980
ITA
CELLA Tiziana
1980
ITA
CHENET Federica
1980
ITA
CINCELLI Silvia
1976
ITA
COLOMBO Francesca
1979
ITA
PEPINO Valentina
1980
ITA
DANZA Jennifer
1980
ITA
FAVRE Luisella
1978
ITA
ASSANDRI Jessica
1980
ITA
GRANZOV Mirjana
1980
JUG
LILLAZ Laura
1980
ITA
MICONI Emilia
1979
ITA
ANTONIOLI Marta
1976
ITA
NOESSING Silvia
1978
ITA
AMBROGIONE Veronica
1978
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run