official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
GALINDO SANTOLARIA Ana
1973
ESP
1:58.55
4.42
2
DE MARTIN TROPANIN Tiziana
1974
ITA
+0.22
5.87
3
JACQUEMOD Ingrid
1978
FRA
+0.56
8.10
4
FLEMMEN Andrine
1974
NOR
+0.63
8.57
5
CLARK Kirsten L
1977
USA
+0.76
9.42
6
POUTIAINEN Tanja
1980
FIN
+0.88
10.21
7
FORTKORD Martina
1973
SWE
+1.27
12.78
8
HALTMAYR Petra
1975
GER
+1.33
13.17
9
VIERIN Sonia
1977
ITA
+1.37
13.43
10
DUVILLARD Kristina
1975
FRA
+1.42
13.76
11
DEMEZ Leila
1974
ITA
+1.47
14.09
12
OTTOSSON Anna
1976
SWE
+1.57
14.75
13
BACHMANN Silke
1977
ITA
+1.60
14.95
14
SALCHINGER Marianna
1974
AUT
+1.70
15.61
15
KOELLERER Karin
1970
AUT
+1.99
17.51
16
AUER Patrizia
1974
ITA
+2.07
18.04
17
HELANDER Ingrid
1972
SWE
+2.09
18.17
18
SOURD Isabelle
1975
FRA
+2.19
18.83
19
HAELLDAHL Sandra
1977
SWE
+2.22
19.03
20
ROZSA Edith
1973
CAN
+2.47
20.67
21
MONAHAN Kathleen
1972
USA
+2.64
21.79
22
HANSSON Erika
1973
SWE
+2.68
22.05
23
GERG Annemarie
1975
GER
+3.14
25.08
24
FAVE Marika
1973
ITA
+3.60
28.11
25
SHEINBERG Carrie
1972
USA
+4.23
32.25
26
KUMMER Lilian
1975
SUI
+4.41
33.44
27
MC FETRIDGE Gillian
1978
CAN
+4.47
33.83
28
KURFUERSTOVA Eva
1977
CZE
+4.55
34.36
29
BOSCH FORRELLAD Monica
1972
ESP
+4.65
35.01
30
GIMLE Trude
1974
NOR
+4.75
35.67
31
HOLZMANN Alexandra
1976
AUT
+4.96
37.05
32
HOSSMANN Corina
1976
SUI
+4.96
37.05
33
REYMOND Sandra
1972
SUI
+5.09
37.91
34
BEHRINGER Simone
1976
GER
+5.18
38.50
35
GRUENENFELDER Corina
1975
SUI
+5.20
38.63
36
MARQUIS Antonella
1978
ITA
+5.66
41.66
37
LENOIR Melanie
1978
FRA
+5.83
42.78
38
ORRE Hanna
1974
SWE
+6.08
44.42
39
MEILLEUR Karine
1980
FRA
+6.13
44.75
40
KRITZINGER Petra
1977
ITA
+6.20
45.21
41
BRANDNER Elisabeth
1977
GER
+6.45
46.86
42
HORN Katrin
1979
GER
+6.53
47.38
43
BAKKE Trine
1975
NOR
+6.69
48.44
44
GRUBER Christine
1975
ITA
+6.94
50.08
45
KOHUTOVA Iveta
1977
SVK
+7.09
51.07
46
GRAU Vicky
1975
AND
+7.35
52.78
Did not finish 2nd run
BERGER Marion
1978
ITA
YDESKOG Linda
1973
SWE
RIENDA CONTRERAS Maria Jose
1975
ESP
SCHOEFFMANN Melanie
1975
AUT
ROHREGGER Eveline
1977
AUT
WOLF Stefanie
1979
GER
STADLER Sonja
1975
AUT
CARRICK-ANDERSON Emma
1975
GBR
GIANERA Laura
1976
ITA
HEREGGER Selina
1977
AUT
KUENDIG Ruth
1976
SUI
IBARRA ASTELARRA Ainhoa
1968
ESP
HUBER Daniela
1978
AUT
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
HEUBUCHER Birgit
1978
GER
DOLVA Marte Kinn
1978
NOR
WIKSTROEM Linda
1975
SWE
AGGELER Irene
1977
SUI
STARK Steffi
1978
GER
GUETTEL Susi
1979
GER
HUBER Marina
1979
GER
PILLOUD Dominique
1977
SUI
KRALICEK Lena
1976
NOR
KOEGL Elisabeth
1978
GER
JOSSI Katja
1978
SUI
MILLET Emilie
1978
FRA
MULKERN Shaina
1977
USA
NADIG Lea
1978
SUI
HUSAROVA I. Jana
1980
SVK
Did not finish 1st run
Disqualified 1st run