official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
GILBERT Christophe
1976
FRA
1:35.98
6.86
2
KAWAGUCHI Joji
1974
JPN
+0.14
8.00
3
BACHLEDA Andrzej
1975
POL
+1.21
16.69
4
ISHIOKA Takuya
1971
JPN
+1.53
19.29
5
URAKI Kenta
1975
JPN
+1.98
22.95
6
KARLSEN Truls Ove
1975
NOR
+2.12
24.09
7
MINAGAWA Kentaro
1977
JPN
+2.31
25.63
8
POPOTNIG Juergen
1975
AUT
+2.57
27.75
9
LAMPERT Martin
1977
LIE
+3.43
34.73
10
MARTELLO Christoph
1977
AUT
+3.48
35.14
11
HUR Seung Wook
1972
KOR
+3.55
35.71
12
BYON Jong Moon
1976
KOR
+4.31
41.89
13
YOSHIOKA Daisuke
1980
JPN
+5.61
52.45
14
NIELSEN Rune
1976
NOR
+6.16
56.92
15
CHOI Moon Sung
1977
KOR
+6.38
58.71
16
BUERZLE Stefan
1979
LIE
+6.45
59.28
17
RIEGLER Michael
1979
LIE
+6.50
59.68
18
BYUN Jong Woo
1975
KOR
+7.05
64.15
18
PRANGER Manfred
1978
AUT
+7.05
64.15
20
MIZUO Daisuke
1979
JPN
+7.10
64.56
21
ITO Daisuke
1973
JPN
+7.14
64.88
22
LEE Ki Hong
1977
KOR
+7.20
65.37
23
MATSUBARA Ryousuke
1979
JPN
+7.55
68.22
24
KITAMURA Jou
1976
JPN
+7.94
71.39
25
IYAMA Keisuke
1978
JPN
+8.37
74.88
26
SASAKI Akira
1981
JPN
+8.73
77.81
27
HONG Sung Woo
1978
KOR
+9.27
82.19
28
KIM Taeki
1980
KOR
+9.67
85.45
29
EO Hyung Woo
1974
KOR
+9.83
86.75
30
LEE Ki Hyun
1978
KOR
+10.14
89.26
31
HONG Chul Min
1974
KOR
+10.50
92.19
32
SATO Hiroomi
1979
JPN
+10.56
92.68
33
KIM Gi Byung
1976
KOR
+10.59
92.92
34
KIM Joon Ho
1978
KOR
+11.06
96.74
35
KIM Hyung Chul
1981
KOR
+11.10
97.07
36
KO Jae Choul
1977
KOR
+11.91
103.65
37
KIM Jung Hun
1981
KOR
+12.00
104.38
38
LEE Ho Sung
1979
KOR
+12.02
104.54
39
KIM Min
1979
KOR
+12.44
107.96
40
MOON Jung-In
1981
KOR
+12.55
108.85
41
LEE Chang Woo
1981
KOR
+14.92
128.11
42
KANG Min Heuk
1981
KOR
+15.30
131.20
43
SIZIKOV Aleksey
KAZ
+15.44
132.34
44
KO Kwan Min
1981
KOR
+19.08
161.92
45
KYEUNG Ki Hwan
1980
KOR
+19.71
167.04
46
YUNUSOV Vladimir
1974
UZB
+21.31
180.04
47
ENIKEEV Askar
1976
UZB
+21.66
182.88
48
KIM Jong Yun
1976
KOR
+23.73
199.71
49
BANG Yun-Sung
1980
KOR
+25.56
214.58
50
SHIN Jong Hoon
KOR
+26.79
224.57
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
KANG Dong Woung
1979
KOR
UCHIBORI Tsubasa
1979
JPN
DOI Toshiyuki
1978
JPN
ORMOND James
1973
GBR
SOKNES Stein
1975
NOR
URUMBAEV Kamil
1976
UZB
BERGENDAHL Charlie
1977
SWE
KOVALEV Dmitriy
1972
UZB
KANGAS Mattias
1976
SWE
HONG Sung Kyun
1981
KOR
KIM Hyun Chang
1980
KOR
AJIKI Masaharu
1980
JPN
KIM Joon Hyung
1976
KOR
HAMMARBERG Bo
1971
SWE
GHOLAMI Mahmood
1975
IRI
KVAALE Eivind
1975
NOR
ERIKSSON Mattias
1973
SWE
LEE Jung Kun
1977
KOR
MARILA Mika
1973
FIN
EO Il Woo
1978
KOR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run