official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KOSTELIC Janica
1982
CRO
2:21.30
0.00
2
ZETTEL Kathrin
1986
AUT
+0.08
0.49
3
SCHILD Marlies
1981
AUT
+0.10
0.62
4
HOSP Nicole
1983
AUT
+0.19
1.17
5
PAERSON Anja
1981
SWE
+0.29
1.79
6
OTTOSSON Anna
1976
SWE
+0.58
3.57
7
DORFMEISTER Michaela
1973
AUT
+0.63
3.88
8
JACQUEMOD Ingrid
1978
FRA
+0.69
4.25
9
RIENDA Maria Jose
1975
ESP
+0.71
4.37
10
KIRCHGASSER Michaela
1985
AUT
+0.92
5.66
11
GERG Annemarie
1975
GER
+1.07
6.59
12
MEISSNITZER Alexandra
1973
AUT
+1.13
6.96
13
FANCHINI Nadia
1986
ITA
+1.15
7.08
14
MANCUSO Julia
1984
USA
+1.19
7.33
15
FISCHBACHER Andrea
1985
AUT
+1.22
7.51
16
KOZNICK Kristina
1975
USA
+1.32
8.13
17
FORSYTH Allison
1978
CAN
+1.35
8.31
18
PIETILAE-HOLMNER Maria
1986
SWE
+1.36
8.37
19
MAZE Tina
1983
SLO
+1.37
8.44
20
MOELGG Manuela
1983
ITA
+1.46
8.99
21
KARBON Denise
1980
ITA
+1.48
9.11
22
ERTL-RENZ Martina
1973
GER
+1.60
9.85
23
SIMARD Genevieve
1980
CAN
+1.76
10.84
24
HOELZL Kathrin
1984
GER
+1.77
10.90
25
ROHREGGER Eveline
1977
AUT
+1.85
11.39
26
ACTON Brigitte
1985
CAN
+2.20
13.55
27
ZAHROBSKA Sarka
1985
CZE
+2.25
13.85
28
KURFUERSTOVA Eva
1977
CZE
+2.55
15.70
29
ALFIERI Camilla
1985
ITA
+2.65
16.32
Disqualified 2nd run
Did not qualify for 2nd run
SMUTNA Michaela
1987
CZE
ZIKOVA Lucie
1984
CZE
SIMARI BIRKNER Macarena
1984
ARG
BARTHET Anne-Sophie
1988
FRA
SIMARI BIRKNER Maria Belen
1982
ARG
BORSSEN Therese
1984
SWE
KOBAL Ana
1983
SLO
LALIVE Caroline
1979
USA
LOLOVIC Jelena
1981
SCG
LUDLOW Libby
1981
USA
HRSTKOVA Lucie
1981
CZE
GASIENICA DANIEL Agnieszka
1987
POL
COSTAZZA Chiara
1984
ITA
GRAND Rabea
1984
SUI
AUFDENBLATTEN Fraenzi
1981
SUI
BRYDON Emily
1980
CAN
MUELLER Anne Marie
1980
NOR
ALCOTT Chemmy
1982
GBR
HATERMA Noora
1984
FIN
FLEISS Nika
1984
CRO
PASCAL Christel
1973
FRA
STYGER Nadia
1978
SUI
ROSS Lauren
1982
USA
BERGER Silvia
1980
AUT
BERTRAND Marion
1984
FRA
STIEGLER Resi
1985
USA
BERGMANN-SCHMUDERER Monika
1978
GER
JANYK Britt
1980
CAN
LINDELL-VIKARBY Jessica
1984
SWE
JELUSIC Ana
1986
CRO
GIANESINI Giulia
1984
ITA
BLIENINGER Anja
1981
GER
KELLEY Jessica C
1982
USA
MIELKE Kristen
1982
USA
KILDOW Lindsey C.
1984
USA
BIRKELUND Karina
1980
NOR
GIUS Nicole
1980
ITA
NEF Sonja
1972
SUI
Did not finish 1st run
SOELLING Sophie
1981
DEN
FERK Matea
1987
CRO
ZAKOURILOVA Petra
1978
CZE
ALIEVA Olesja
1977
RUS
CLARK Kirsten L
1977
USA
MACULOVA Sona
1987
SVK
WALTER Jessica
1984
LIE
MERIGHETTI Daniela
1981
ITA
RUIZ CASTILLO Carolina
1981
ESP
FLEMMEN Andrine
1974
NOR
GOERGL Elisabeth
1981
AUT
POUTIAINEN Tanja
1980
FIN