official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BERGMANN-SCHMUDERER Monika
1978
GER
1:25.91
6.00
2
GERG Annemarie
1975
GER
+0.07
6.46
3
BORSSEN Therese
1984
SWE
+0.35
8.32
4
ZUZULOVA Veronika
1984
SVK
+0.42
8.79
5
FLEISS Nika
1984
CRO
+0.64
10.25
6
TRUPPE Karin
1978
AUT
+0.65
10.31
7
HARGIN Christine
1980
SWE
+1.31
14.69
8
BIRKELUND Karina
1980
NOR
+1.38
15.16
9
CERESA Annalisa
1978
ITA
+1.39
15.22
10
OLOFSSON Sofie
1979
SWE
+1.40
15.29
11
KOBAL Ana
1983
SLO
+1.51
16.02
12
RAICH Carina
1979
AUT
+1.58
16.48
12
ZAKOURILOVA Petra
1978
CZE
+1.58
16.48
14
RAITA Henna
1975
FIN
+1.61
16.68
15
PITTIN Alessia
1983
ITA
+1.72
17.41
16
BERNTSEN Hedda
1976
NOR
+1.79
17.88
17
MORANDINI Claudia
1982
ITA
+1.93
18.81
18
HULTDIN Malin
1979
SWE
+2.03
19.47
19
KARASINSKA Katarzyna
1982
POL
+2.04
19.54
20
GIUS Nicole
1980
ITA
+2.07
19.73
21
WALTER Jessica
1984
LIE
+2.45
22.26
22
ZEISER Daniela
1983
AUT
+2.61
23.32
23
DABIC Lea
1981
SLO
+2.63
23.45
24
PUENCHERA Jessica
1982
SUI
+2.67
23.72
25
DREV Ana
1985
SLO
+2.76
24.31
26
SUITNER Manuela
1982
AUT
+2.77
24.38
27
STRUB Raphaelle
1981
FRA
+2.92
25.37
28
RAICH Sabrina
1983
AUT
+3.00
25.90
29
DE LEYMARIE Florine
1981
FRA
+3.14
26.83
30
GRUENER Angelika
1983
ITA
+3.20
27.23
31
KNOR Petra
1980
AUT
+3.31
27.96
32
JANYK Britt
1980
CAN
+3.37
28.36
33
DAUTHERIVES Claire
1982
FRA
+3.72
30.68
34
HOELZL Kathrin
1984
GER
+3.85
31.54
35
KASHIWAGI Kumiko
1978
JPN
+3.89
31.81
36
RAINER Viktoria
1985
ITA
+3.98
32.41
37
GIANESINI Giulia
1984
ITA
+4.00
32.54
38
PIETILAE-HOLMNER Maria
1986
SWE
+4.09
33.14
39
SCHNARF Johanna
1984
ITA
+4.51
35.92
40
TROJER Karoline
1984
ITA
+4.63
36.72
41
GMAINER Elisabeth
1981
AUT
+4.70
37.18
42
RATAJ Mojca
1979
SLO
+4.81
37.91
43
COLOMBAN Emmanuelle
1981
FRA
+5.16
40.24
44
HATERMA Noora
1984
FIN
+5.27
40.97
45
SIMARI BIRKNER Maria Belen
1982
ARG
+5.38
41.70
46
MUELLER Anne Marie
1980
NOR
+5.59
43.09
47
HIROI Noriyo
1976
JPN
+11.28
80.84
Did not qualify for 2nd run
PAPST Marlies
1984
ITA
FERNSEBNER Carolin
1986
GER
WENGER Monika
1984
SUI
PERRON CABUS Valentina
1983
ITA
PECHERAND Estelle
1984
FRA
ZIKOVA Lucie
1984
CZE
LOLOVIC Jelena
1981
JUG
FANCHINI Elena
1985
ITA
IWATSCHENKO Evgenija
1975
RUS
FANCHINI Nadia
1986
ITA
BUEHLER Martina
1986
SUI
BONJOUR Aline
1985
SUI
HRSTKOVA Lucie
1981
CZE
PERSYN Karen
1983
BEL
TRIPARD Isa
1983
FRA
JOCHER Theresia
1986
GER
SALO Tiina
1981
FIN
KAEYHKOE Pia
1979
FIN
LORENZ Giorgia
1982
ITA
Did not finish 2nd run
BRIAND Sabine
1984
SUI
GSCHNITZER Miriam
1982
ITA
FLUETSCH Valentina
1985
SUI
GRAND Rabea
1984
SUI
BARMETTLER Maia
1981
SUI
BAGNARA Daniela
1979
ITA
PEZZEDI Emmi
1982
ITA
HANSDOTTER Frida
1985
SWE
HULTDIN Kristina
1981
SWE
AUBERT Sandrine
1982
FRA
BIAVASCHI Elisabetta
1973
ITA
GRUENENFELDER Corina
1975
SUI
GINI Sandra
1982
SUI
Did not finish 1st run
Disqualified 1st run
Did not start 1st run