official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
LOPEZ ANGLADA Camilo
1979
ESP
1:17.19
29.82
2
GUTIERREZ Marc
1977
AND
+0.94
36.64
3
ZAMORA Josep Manel
1978
AND
+1.25
38.89
4
LOPEZ Santi
1975
AND
+1.58
41.28
5
PENTECOTE Damien
1975
FRA
+3.80
57.39
6
PLATINETTI Alberto
1979
ITA
+4.03
59.06
7
ANTOR Alex
1979
AND
+4.90
65.37
8
CRUICKSHANK Adam
1976
AND
+5.03
66.31
9
GARDINER Nigel
1977
NZL
+5.30
68.27
10
FITTA Albert
1970
FRA
+6.20
74.80
11
DARAIGNEZ Sylvain
1970
FRA
+6.25
75.16
12
LALUBIE Francois
1979
FRA
+7.09
81.26
13
DODE Florent
1980
FRA
+7.49
84.16
14
BIENA Devis
1980
ITA
+8.61
92.28
15
PIFARRE Gerard
1972
AND
+9.40
98.02
16
MARTINEZ Demian
1981
AND
+9.81
100.99
17
DOMINGUEZ BARCELONA Carlos
1981
ESP
+10.11
103.17
18
PALAZOT Silvan
1980
FRA
+10.16
103.53
19
ANGLADA PEREZ Jofre
1973
ESP
+10.40
105.27
20
SEGURA Josep
1976
AND
+10.43
105.49
21
MARTI MALE Joan
1979
ESP
+10.92
109.04
22
PLANESAS ARMENGOL Jordi
1979
ESP
+11.12
110.49
23
DELORME Nicolas
1979
FRA
+11.67
114.48
24
NAVARRO PARDO Pablo
1976
ESP
+12.18
118.18
25
CAPIETTI Tommaso
1980
ITA
+14.57
135.52
26
BARBIER Romain
1980
AND
+15.18
139.95
27
GORLIER Ermanno
1980
ITA
+15.40
141.54
28
LLUENT VALLET Artur
1978
ESP
+15.98
145.75
29
SOLA BERTRAN Xavier
1979
ESP
+17.09
153.81
30
GHIDINELLI Daniele
1981
ITA
+18.25
162.22
31
LEPOIX Marc
1980
AND
+18.68
165.34
32
ARMENGOL Andreu
1981
AND
+19.23
169.33
33
ARGEMI Jordi
1961
AND
+22.86
195.67
34
RUANO Eduard
1980
AND
+25.27
213.15
35
BOSCH Patrick
1981
AND
+36.29
293.10
Did not finish 2nd run
BERNARD Samuel
1981
FRA
BONIS Romain
1980
FRA
BOYER Guillaume
1980
FRA
CANAL SANCLIMENT Oriol
1979
ESP
CERVERA SUBIRA Xavier
1980
ESP
CLATAUD Daniele
1980
ITA
COSTA COLL Josep
1981
ESP
COSTA MASACHS Oriol
1981
ESP
FRANCO DE MICHELIS Luca
1981
ITA
GAUTHEY Lionel
1980
FRA
PUJADAS OREA Hector
1978
ESP
ROSE Angus
1973
NZL
ROVIRA CAUS Alberto
1976
ESP
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
ALCUBIERRE ROCA Jorgi
1974
ESP
ARGUELLES Marcos
1980
AND
AUTIER Gregory
1980
FRA
BAGARIA Marc
1980
AND
BEAUVIEL Frederic
1980
FRA
BEGNIS Gabriele
1980
ITA
BLANCHON Marc
1972
FRA
BROGLIATTO Matteo
1980
ITA
COLUMB Conor
1968
IRL
DAMBAX Maximilien
1981
FRA
DODE Jean Christophe
1980
FRA
DOMINGUEZ BARCELONA Javier
1974
ESP
DOT CASELLAS Oriol
1979
ESP
ESCODA Gerard
1970
AND
GALINDO GARCES Miguel
1981
ESP
GALLEGO David
1981
AND
GOMEZ Victor
1974
AND
KUBIAK Daniel J
1980
USA
LAMOGA Gerard
1981
AND
LINDSAY Robert
1979
AND
MACIA Josep
1979
AND
MARIN Xavier
1978
AND
MENO VICIANA Jordi
1981
ESP
MORA Marc
1978
AND
MORELL Francesc
1979
AND
NESTIER Fabien
1978
FRA
ORTIS Jean Charles
1981
FRA
PIFARRE Joan Marc
1975
AND
PUJOL David
1981
FRA
QUINTERO SAURINA Enrique
1980
ESP
ROVIRA Marc
1979
AND
ROVIRA ESQUERRA Pere
1980
ESP
SAIGNOL Nicolas
1981
FRA
SALMERON RIU Oscar
1980
ESP
SANCHEZ Francesc
1977
AND
SARGATAL Oriol
1974
AND
SCANAVINO Davide
1981
ITA
SUBIRIANA Xavier
1979
ESP
TIXADOR Jean
1980
FRA
VEGA Eduard
1979
AND
ZALUDA SAENZ Juan
1981
ESP
Disqualified 1st run
Did not start 1st run
BELTRAN BALASCH Francesc
1979
ESP
CASELLAS ORTEGA Eduard
1979
ESP
CAVA Guillem
1981
AND
CEREZO ALONSO German
1977
ESP
FAISY Jean-Baptiste
1980
FRA
FORNELL Rupert
1981
AND
LABAU Jean-Michel
1976
FRA
N GUYEN Samuel
1973
FRA
PUJOL SOLANO Roger
1980
ESP
RIBA Pere
1980
AND
SOLANS Olivier
1978
FRA
TRES MELUS Marc
1976
ESP