official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
LESKINEN Janne
1971
FIN
1:25.16
5.40
2
PODIVINSKY Ed
1970
CAN
+0.31
8.82
3
SELETTO Erik
1975
ITA
+0.47
10.59
4
GRANDI Thomas
1972
CAN
+0.67
12.80
5
PICCARD Ian
1968
FRA
+0.76
13.79
6
CATTANEO Luca
1972
ITA
+0.81
14.34
7
MILLET Vincent
1973
FRA
+0.92
15.56
8
ASSINGER Roland
1973
AUT
+0.98
16.22
9
SENIGAGLIESI Alberto
1970
ITA
+1.26
19.31
10
STROBL Fritz
1972
AUT
+1.39
20.74
11
BRUNNER Michael
1973
GER
+1.68
23.94
12
LINBERG Asgeir
1968
NOR
+1.79
25.16
13
BARNERSSOI Tobias
1969
GER
+1.98
27.26
14
FILISCHKIN Andrej
1975
RUS
+2.18
29.46
15
THORBURN Darren
1970
CAN
+2.38
31.67
16
MANUEL Patrice
1974
FRA
+2.56
33.66
17
STANKALLA Stefan
1975
GER
+3.03
38.85
18
SOCHER Ralf
1967
CAN
+3.50
44.03
19
PRASSBERGER Christian
1977
GER
+3.51
44.14
20
GOETZE Thorsten
1978
GER
+4.98
60.37
21
HORN Andreas
1978
GER
+5.52
66.33
22
SARTORI Luca
1978
GER
+6.25
74.39
23
FUESS Robert
1978
GER
+6.56
77.81
24
GONITIANER Niclas
1978
GER
+6.71
79.47
25
COLIN Fabian
1978
GER
+7.38
86.86
26
MEEH Georg
1978
GER
+7.59
89.18
27
KIESL Karl
1977
GER
+7.77
91.17
28
SCHOEN Daniel
1977
GER
+7.99
93.59
29
PFANZELT Alexander
1976
GER
+8.04
94.15
30
BRUNNER Josef
1980
GER
+8.44
98.56
31
KIELMANN Martin
1979
GER
+8.46
98.78
32
GRAF Stefan
1978
GER
+9.84
114.01
33
KRAUTTER Thorsten
1977
GER
+10.72
123.73
34
LEISING Mathias
1980
GER
+12.30
141.17
35
HUSS Markus
1976
GER
+12.35
141.72
36
GRASSL Florian
1980
GER
+12.49
143.27
37
KALTENBACH Alexander
1977
GER
+12.79
146.58
38
HERRMANN Markus
1979
GER
+13.05
149.45
39
BAUER Thomas
1980
GER
+13.66
156.18
40
ZIEGLER Jens
1979
GER
+14.26
162.80
41
KAPPELER Holger
1978
GER
+14.91
169.98
42
STEFFEL Martin
1979
GER
+15.57
177.26
43
HOLTEN Dominik
1980
GER
+15.87
180.57
44
FEDER Stefan
1980
GER
+16.18
184.00
45
SCHNEPF Christian
1980
GER
+17.56
199.23
46
STAHL Gunter
1972
GER
+17.66
200.33
47
HOHBERGER Jan
1980
GER
+18.83
213.25
48
DOETTER Martin
1900
GER
+21.81
246.14
49
BRANDLHUBER Christian
1976
GER
+27.99
314.35
Did not finish 1st run
STANEK Tomasz
1980
GER
HYVARINEN Kare
1977
FIN
REILLY Mark
1976
GBR
ERTL Hubert
1979
GER
SCHMID Florian
1978
GER
SCHMIDT Karsten
1977
GER
SCHMITTEN Rainer
1978
GER
ENGLER Diethelm
1977
GER
DENG Thomas
1979
GER
BACHMEIER Andreas
1978
GER
CUNNINGHAM Chester
1976
AUS
STARK Christoph
1980
GER
THALHAUSER Andreas
1979
GER
BENKERT Franz
1978
GER
UJHASI Marco
1978
GER
VOGLER Daniel
1975
GER
WAGNER Karsten
1977
GER
WALKER Dan
1972
GBR
FELLER Maurizio
1974
ITA
HOELLBACHER Stefan
1979
GER
KIRSTEN Joerg
1967
GER
KRAUS Martin
1980
GER
KROMBACH Sven
1974
GER
HAMMERSTINGL Klaus
1975
GER
HAGN Tobias
1980
GER
GRUBER Simon
1980
GER
MANHART Benedikt
1979
GER
MEISTER Christian
1980
GER
MEISTER Patrick
1979
GER
FRANZ Werner
1972
AUT
PRAMBOECK Michael
1979
GER
MOSER Philipp
1980
GER
NIEDERTHANNER Georg
1980
GER
PETER Stefan
1972
GER
FLORITZ Armin
1968
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run