official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
PRANGER Manfred
1978
AUT
1:48.42
34.32
2
ROCHER Renaud
1976
FRA
+0.31
35.92
3
UZNIK Daniel
1977
AUT
+1.30
41.03
4
MALCZEWSKI Jakub
1974
POL
+1.48
41.96
5
KAMMERLANDER Martin
1979
AUT
+1.58
42.48
6
STROHMEIER Ralf
1971
GER
+1.69
43.05
7
PESSENTHEINER Robert
1978
AUT
+1.76
43.41
8
DOBROWLSKI Wojciech
1976
POL
+2.05
44.91
9
NEURURER Florian
1977
AUT
+2.10
45.17
10
KROISLEITNER Martin
1978
AUT
+2.17
45.53
11
BENOIT Raphael
1976
FRA
+2.38
46.61
12
VAJDIC Bernard
1980
SLO
+2.62
47.85
13
MARINAC Martin
1979
AUT
+2.92
49.40
14
AUER Martin
1978
AUT
+3.85
54.21
15
ITO Daisuke
1973
JPN
+3.97
54.83
16
FINK Richard
1979
AUT
+4.06
55.29
17
ENGLER Diethelm
1977
GER
+4.43
57.20
18
PERGER Marco
1978
AUT
+4.50
57.56
19
WADRZYK Bartlomiej
1976
POL
+4.51
57.61
20
SCHWAER Matthias
1973
GER
+4.69
58.54
21
MAJCHER Grzegorz
1976
POL
+4.72
58.70
22
BAER Burkhard
1980
AUT
+4.83
59.27
23
FLIELLER Eric
1971
FRA
+5.35
61.95
24
CHOROGWICKI Martin
1978
SVK
+5.66
63.55
25
DARBELLAY Alain
1969
SUI
+5.70
63.76
26
FEUCHTNER Gunnar
1978
AUT
+6.48
67.79
27
CEROVSKY Jakub
1977
CZE
+6.59
68.36
28
VACEK Ludvik
1976
CZE
+8.10
76.16
29
GANDER Thomas
1976
SUI
+8.42
77.81
30
AERNI Dominik
1971
SUI
+8.57
78.58
31
SZULIK Grzegorz
1975
POL
+8.73
79.41
32
GEMZA Matej
1977
SVK
+8.76
79.57
33
ALSTER Christoph
1980
AUT
+8.76
79.57
34
MALY Radek
1977
CZE
+9.49
83.34
35
STREJCEK Ludek
1977
CZE
+10.87
90.46
36
BRANDAUER Franz
1977
AUT
+11.14
91.86
37
HASSLWANTER Florian
1979
AUT
+11.49
93.67
38
MUEHLSCHLEGEL Jochen
1974
GER
+11.68
94.65
39
DREIER Christoph
1981
AUT
+11.79
95.22
40
HOFSTETTER Juergen
1976
AUT
+12.18
97.23
41
KNEZAUREK Bernhard
1971
AUT
+12.62
99.50
42
MALCOVSKY Miroslav
1978
SVK
+13.27
102.86
43
MAYRHOFER Peter
1976
AUT
+14.43
108.85
44
STREITBERGER Georg
1981
AUT
+14.57
109.58
45
BERTONCELLO Cristiano
1976
ITA
+14.60
109.73
46
CHERNOV Vadim
1978
RUS
+14.65
109.99
47
SCHWARZLMUELLER Gottfried
1981
AUT
+14.66
110.04
48
BERNHARD Christian
1976
AUT
+14.87
111.13
49
FROEIS Alexander
1981
AUT
+14.94
111.49
50
MALCZEWSKI Marcin
1980
POL
+16.41
119.08
51
BORISSOV Alexander
1978
RUS
+17.54
124.92
52
MARAK Christoph
1981
AUT
+18.06
127.60
53
JENEWEIN Johann
1981
AUT
+18.24
128.53
54
VINCZE Peter
1975
HUN
+18.49
129.82
55
ZANGERL Andreas
1981
AUT
+18.69
130.86
56
GAPPMAIER Christian
1981
AUT
+19.01
132.51
57
SCHRIBERTSCHNIG Norbert
1974
AUT
+20.70
141.24
58
SCHWARZACHER-JOYCE Paul Patrick
1972
IRL
+21.00
142.79
59
AUDERER Wolfgang
1981
AUT
+21.42
144.96
60
OMMINGER Gerhard
1981
AUT
+21.56
145.68
61
HONG Sung Woo
1978
KOR
+21.61
145.94
62
BRUGGER Ralf
1971
GER
+23.25
154.41
63
FANKHAUSER Armin
1980
AUT
+23.42
155.29
64
HORAT Roebi
1973
SUI
+24.34
160.04
65
GOCMAN Filip
1978
POL
+24.57
161.23
66
WERBITSCH Reinhard
1975
AUT
+26.72
172.33
67
KABOTH Holger
1970
GER
+27.44
176.05
68
STAHL Gunter
1972
GER
+27.76
177.70
69
RAUDASCHL Wolfgang
AUT
+28.22
180.08
70
KUMMER Hannes
1981
BEL
+28.27
180.34
71
HONG Sung Kyun
1981
KOR
+33.74
208.59
72
BRUNNER Reto
1972
SUI
+34.41
212.05
73
STATTMANN Christian
AUT
+34.99
215.05
74
COMPATANGELO Daniel
1975
ITA
+36.93
225.07
75
PUNT Rudolf
1981
HUN
+45.68
270.26
Did not finish 2nd run
BANK Tomas
1976
CZE
BERNARD Aurelien
1975
FRA
DOBROVODSKY David
1972
AUT
DUMBROVSKY Tomas
1970
CZE
FONFREDE J. Baptiste
1974
FRA
GLAENZEL Andy
1972
GER
HLAVON Robert
1972
CZE
KOCH Peter
1976
HUN
KRIEG Alexander
1972
GER
LOESCHNIGG Jochen
1971
AUT
LOTSCHAK Alexander
1969
AUT
MARTELLO Christoph
1977
AUT
METZLER Dominik
1977
HUN
PNIOV Mark
1978
RUS
SCHNEIDER Francesco
1974
ITA
STOLECKI Bartlomiej
1976
POL
SULSER Duri
1979
SUI
TUCEK Tomas
1975
CZE
VACULCIK Lubos
1978
SVK
WIESER Andi
1980
SLO
WOLF Stefan
1973
GER
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ACKERMANN Christoph
1971
SUI
ALLGAEUER Michael
1978
AUT
BINDER Oliver
1977
AUT
CALKA Bartolomiej
1973
POL
DIETL Christian
AUT
GIRARDIN Luc
1975
SUI
GOLLOWITSCH Martin
1969
AUT
HAMMERSTINGL Klaus
1975
GER
KANDLBAUER Juergen
1979
AUT
KRISTAN Andreas
AUT
OSTERMANN Robert
1977
AUT
PAGANELLI Riccardo
1976
ITA
PECHTL Arno
1981
AUT
PLATZER Roland
1978
ITA
POSCHARNIK Achim
1977
AUT
SKERBINEK Primoz
1980
SLO
THALER Karl
1979
AUT
WANDERS Arjan
1978
NED
WICKI Armin
1977
SUI
WOLF Juergen
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run