official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
POETZELSBERGER Birgit
1979
AUT
1:48.74
40.14
2
OPIOLA Krystyna
1977
POL
+0.59
43.18
3
GMAINER Elisabeth
1981
AUT
+0.63
43.38
4
CHIESA Manuela
1975
SUI
+0.88
44.67
5
KRACIUK Anna
1973
POL
+1.45
47.61
6
BERGER Silvia
1980
AUT
+1.52
47.97
7
CHURLET Stephanie
1976
FRA
+2.06
50.75
8
HUSAROVA I. Jana
1980
SVK
+2.12
51.06
9
RACLAVSKA Pavla
1978
CZE
+2.20
51.47
10
FENT Stephanie
1981
GER
+2.55
53.27
11
MAIR Manuela
1982
AUT
+2.59
53.48
12
SMERCIAKOVA Zuzana
1977
SVK
+3.19
56.57
13
CIEZAK Anna
1975
POL
+3.78
59.61
14
TOUSOVA Jitka
1975
CZE
+4.14
61.46
15
QUARTEL DE Anouk
1981
NED
+4.22
61.87
16
ELTNER Stephanie
1982
GER
+4.45
63.06
17
BEER Susanne
1981
GER
+6.04
71.25
18
SCHLEICHER Sandra
1979
GER
+6.07
71.40
19
LOPUSNA Lubica
1981
SVK
+6.25
72.33
20
BOUZKOVA Hana
1978
CZE
+6.26
72.38
21
OLSAKOVA Jana
1977
CZE
+6.49
73.56
22
NISHISHITA Kae
1979
JPN
+6.63
74.28
23
JESENEK Marianne
1982
AUT
+6.88
75.57
24
BEER Sabrina
1981
GER
+7.14
76.91
25
BURTSCHER Caroline
1982
AUT
+7.60
79.28
26
SCHILD Marlies
1981
AUT
+7.65
79.54
27
GRAFL Simone
1982
AUT
+7.72
79.90
28
NEURURER Teresa
1982
AUT
+8.44
83.61
29
SUZUKI Ayano
1980
JPN
+8.50
83.91
30
STAEDLER Cornelia
1982
SUI
+8.64
84.64
31
SUITNER Manuela
1982
AUT
+9.49
89.01
32
BIMOVA Adela
1978
CZE
+10.18
92.57
33
MOHORIC Maja
1982
SLO
+11.10
97.30
34
DORNER Katharina
1982
AUT
+11.55
99.62
35
KOZIK Magdalena
1981
POL
+12.02
102.04
36
LANGHOFER Cornelia
1982
AUT
+12.28
103.38
37
MUNCK Sabine
1979
FRA
+13.41
109.20
38
PASTINARU Simona
1977
ROU
+14.58
115.23
39
WAIDACHER Doris
1981
AUT
+15.40
119.45
40
AELLEN Gaby
1980
SUI
+15.55
120.22
41
MOJSOVSKA Nikica
1976
MKD
+15.78
121.41
42
ZWISCHENBRUGGER Simone
1982
AUT
+15.85
121.77
43
HAKS Nanda
1977
NED
+15.97
122.38
44
GRADWOHL Anke
1979
AUT
+16.47
124.96
45
ZIMMERMANN Andrea
1976
SUI
+18.74
136.65
46
SPIROVSKA Meri
1977
MKD
+19.07
138.35
47
KOCH Yvonne
AUT
+22.20
154.47
48
KRIENKE Ina
1974
GER
+24.67
167.19
Did not finish 2nd run
SCHWIND Nina
1982
GER
SPENDIER Kathrin
1982
AUT
ZUSCHMANN Susanne
1981
AUT
PSZCIUK Izabela
1980
POL
MAZZOLENI Chiara
1977
ITA
BACHMANN Christine
1982
AUT
BARELLE Caroline
1974
FRA
MOSER Angelique
1979
NED
MATT Daniela
1982
AUT
KRALLINGER Nina
1982
AUT
BRANDLHUBER Bettina
1982
GER
JANDAKOVA Alena
1978
CZE
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
HORN Stephanie
1981
GER
STOCKENREITNER Birgit
1980
AUT
STUECKLE Jeannette
1981
GER
HOFER Evelyn
1976
AUT
GRAUVOGL Alexandra
1981
GER
THOMA Dorothee
1980
GER
TONINI Julia
1977
FRA
FEUCHTNER Gudrun
1975
AUT
KONZETT Elisabeth
1982
AUT
WEHRLE Anja
1982
GER
SCHOERGHOFER Eva
1980
AUT
OKUBO Yu
1977
JPN
PISAROVICOVA Jana
1980
SVK
Did not start 1st run