official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
BERGMANN Monika
1978
GER
1:24.00
9.73
2
HUBER Marina
1979
GER
+2.49
26.33
3
WAIDHOFER-DUMMER Carolina
1976
AUT
+3.52
33.20
4
LUCKMAIER Stefanie
1977
GER
+4.53
39.93
5
BRANDNER Elisabeth
1977
GER
+5.01
43.13
6
SCHAEDLER Tamara
1977
LIE
+5.66
47.46
7
HUBER Isabelle
1981
GER
+5.98
49.60
8
EXENBERGER Nicola
1979
AUT
+6.22
51.20
9
RAICH Carina
1979
AUT
+6.23
51.26
10
NEMETH Sandra
1979
AUT
+6.47
52.86
11
WALKNER Eva
1979
AUT
+6.71
54.46
12
WIRTH Katja
1980
AUT
+7.29
58.33
13
ZEHENTNER Karin
1980
GER
+8.22
64.53
14
BEER Sabrina
1981
GER
+9.45
72.73
15
LECHNER Martina
1978
AUT
+9.69
74.33
16
KUEHN Andrea
1979
GER
+9.72
74.53
17
SPARKS-KREBS Madaileine
1981
USA
+9.88
75.60
18
PAULINYOVA Eva
1981
SVK
+10.35
78.73
19
WEHRLE Anja
1982
GER
+10.51
79.80
20
FIEGL Patrizia
1981
AUT
+10.59
80.33
21
MCCLOY Hilary A
1982
USA
+11.00
83.06
22
GANONG Megan
1979
USA
+11.02
83.20
23
STRAIT Courtney
1981
USA
+11.02
83.20
24
QUARTEL DE Anouk
1981
NED
+11.26
84.80
25
DELICH Jennifer
1980
CAN
+12.45
92.73
26
LAMPERT Anja
1979
LIE
+12.89
95.66
27
JONES Lauren
1980
CAN
+13.55
100.06
28
SCHWIND Nina
1982
GER
+14.12
103.86
29
MARTINOVOVA Gabriela
1981
CZE
+14.29
105.00
30
LUNNEY Sarah
1979
AUS
+14.47
106.20
31
MEIGEL Stefanie
1980
GER
+15.11
110.46
32
KLECKOVA Michala
1980
CZE
+16.37
118.86
33
REICHENBERGER Stephanie
1981
GER
+16.85
122.06
34
BADER Claudia
1982
GER
+18.38
132.26
35
GOERGENS Daniela
1981
GER
+19.20
137.73
36
HIRSCHBERGER Kathrin
1980
GER
+20.39
145.66
37
VON AU Cathrin
1979
GER
+21.44
152.66
38
GMEINEDER Corina
1980
GER
+21.68
154.26
39
MORATH Daniela
1981
GER
+21.88
155.60
40
SCHMIDT Katharina
1980
GER
+22.71
161.13
41
SCHLICKER Diana
1981
GER
+23.15
164.06
42
HEBELER Janina
1979
GER
+24.15
170.73
43
MUELLER Angela
1982
GER
+25.93
182.60
Did not finish 2nd run
AIGNER Sabrina
1981
GER
BRANDLHUBER Bettina
1982
GER
FREIMOSER Daniela
1982
GER
GRABNER Maria
1979
AUT
GUENTER Maren
1976
GER
HILD Ellen
1982
GER
HINTSCHE Nadja
1980
GER
HOLZER Katrin
1978
AUT
HORN Stephanie
1981
GER
KATHAN Nicole
1982
GER
KREBS Alexandra
1977
USA
SCHERNTHANER Sabrina
1980
AUT
SCHNEIDER Andrea
1982
GER
SCHNEITBERGER Kati
1978
GER
SITTOVA Katerina
1979
CZE
STUECKLE Jeannette
1981
GER
TRUPPE Karin
1978
AUT
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BEER Susanne
1981
GER
BLASER Karin
1979
AUT
BRIGHT Rowena
1980
AUS
CONSTANCE Tiffany
1981
AUS
EBERLE Daniela
1976
LIE
ECKSTEIN Barbara
1982
GER
ELTNER Stephanie
1982
GER
FEHR Diana
1974
LIE
FEHRENBACH Christina
1981
GER
FENT Stephanie
1981
GER
FILIPITSCH Agnes
1979
GER
FUCHS Carmen
1982
GER
GOLL Maren
1980
GER
GRAUVOGL Alexandra
1981
GER
GUETTLING Bonni
1978
GER
HOLZMANN Alexandra
1976
AUT
KAPRALCIKOVA Jana
1982
SVK
KLEINSTEUBER Baerbel
1980
GER
KNOR Petra
1980
AUT
KOLIER Alexandra
1981
GER
KORTEN Jeannette
1976
AUS
LOBINGER Constanze
1981
GER
MAUCKNER Christina
1982
GER
MOSEBACH Nina
1979
GER
MOSER Angelique
1979
NED
NIKOLUSSI Kathrin
1978
AUS
PLATTNER Verena
1979
GER
RAE Lisa
1979
AUS
REISENHOFER Kerstin
1979
AUT
ROHREGGER Eveline
1977
AUT
ROTZINGER Rebecca
1981
GER
SCHAEDLER Sarah
1982
LIE
SCHLEICHER Sandra
1979
GER
SCHUR Nina-Kathrin
1982
GER
SIMCAKOVA Ivana
1981
SVK
SPITZ Katrin
1981
GER
STAUFNER Steffi
1982
GER
STEMMER Steffi
1981
GER
STUFFER Maria
1981
GER
THOMA Dorothee
1980
GER
TOUSOVA Martina
1978
CZE
WOLK Jenni
1979
USA
Did not start 1st run