official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
MALCZEWSKI Jakub
1974
POL
1:37.77
54.72
2
HOLICKY Jan
1974
CZE
+0.35
56.76
3
MAJCHER Grzegorz
1976
POL
+1.63
64.22
4
CEROVSKY Jakub
1977
CZE
+1.81
65.27
5
WYDRA Tomasz
1978
POL
+2.63
70.05
6
MAZGUT Rastilav
1973
SVK
+2.66
70.23
7
LORENC Martin
1974
SVK
+2.92
71.74
8
POSPISIL Petr
1973
CZE
+3.07
72.62
9
BIZIK Branislav
1969
SVK
+3.22
73.49
10
SEBOR Richard
1977
CZE
+3.87
77.28
11
KURA Tomas
1975
CZE
+3.91
77.52
12
HLAVON Robert
1972
CZE
+3.94
77.69
13
MAZGUT Branislav
1977
SVK
+4.75
82.41
14
BANK Tomas
1976
CZE
+5.45
86.49
15
WEBER Roman
1977
CZE
+5.47
86.61
16
SKOPEK Martin
1978
CZE
+5.70
87.95
17
SAFAR Zdenek
1978
CZE
+6.09
90.22
18
MALCOVSKY Miroslav
1978
SVK
+6.36
91.80
19
BANK Ondrej
1980
CZE
+6.68
93.66
20
EXNAR Jiri
1975
CZE
+6.73
93.96
21
KUREK Tomas
1970
CZE
+6.86
94.71
22
WASILENCZYK Bartlomiej
1979
POL
+7.70
99.61
23
BLAHA Lubomir
1972
CZE
+9.99
112.96
24
KESTL David
1974
CZE
+10.51
115.99
25
SLUGOCKI Robert
1978
POL
+10.61
116.58
26
MALCZEWSKI Marcin
1980
POL
+11.02
118.97
27
BURES Marek
1978
CZE
+11.52
121.88
28
LITINSKY Marek
1980
CZE
+14.36
138.44
29
KRASULA Radoslav
1974
SVK
+15.02
142.29
30
KOSTAL Vit
1975
CZE
+15.11
142.81
31
PAULINY Ludovit
1980
SVK
+15.47
144.91
32
SKOPAL Jiri
1978
CZE
+15.61
145.73
33
PAVELEC Martin
1979
CZE
+16.75
152.37
34
HVORECKY Jan
1980
CZE
+18.40
161.99
35
DOMES Martin
1980
CZE
+19.89
170.68
36
POSADZKI Pawel
1979
POL
+22.50
185.90
Did not finish 2nd run
PONEC Tomas
1980
CZE
STRKOLEC Miroslav
1979
SVK
VASICEK Jiri
1979
CZE
KUCERA Tomas
1976
CZE
ZGODAVA Filip
1975
SVK
ZYREK Miroslaw
1972
POL
BRADAC Stanislav
1972
CZE
DVORAK Petr
1979
CZE
IMLAUF Oldrich
1978
CZE
JIRKA David
1978
CZE
JUSKO Tomas
1979
SVK
BRONOWSKI Wojciech
1978
POL
KALWA Michal
1978
POL
BRIZA Zbynek
1979
CZE
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
PLATA Michal
1977
POL
GVOZDEK Bretislav
1978
CZE
GEMZA Michal
1974
SVK
POSPISIL Petr Ii
1978
CZE
ROZPRYM Jiri
1977
CZE
FORMAN Karel
CZE
SARSE Jiri
1978
CZE
EXNAR Michal
1976
CZE
HAK Zdenek
1980
CZE
DUMBROVSKY Tomas
1970
CZE
STARY Lukas
1980
CZE
DRBOHLAV Jaros
1974
CZE
SUSTR Miroslav
1978
CZE
VACEK Ludvik
1976
CZE
DRAPALA Petr
1980
CZE
DOLEZEL Ales
1976
CZE
CHMELAR Robert
1978
CZE
WITEK Marcin
1980
POL
HRUBY Michal
1979
CZE
KOPRIVA Jan
1980
CZE
KRUPA Jiri
1980
CZE
KURA Petr
1978
CZE
JUNGMANN Daniel
1980
CZE
KUSION Lukasz
1977
POL
JIRES Radim
1977
CZE
MADER Lubomir
1979
CZE
JIRANEK Jiri
1972
CZE
ILANOVSKY Milan
1978
SVK
KRASULA Peter
1979
SVK
MAREK Wojciech
1980
POL
HOLINGER Jan
1976
CZE
HOFMAN Kamil
1976
CZE
MIKULAS Juraj
1978
SVK
MOJEK Michal
1980
POL
MRNA Daniel
1976
CZE
NAJDEKR Pavel
1976
CZE
OPAVA Petr
1964
CZE
PAN Petr
1966
CZE
HEJTMANEK Milos
1964
CZE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run