official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DE LEYMARIE Florine
1981
FRA
1:32.46
6.42
2
KARASINSKA Katarzyna
1982
POL
+0.34
8.63
3
BREMSETH Lisa
1979
NOR
+0.74
11.22
4
MUELLER Anne Marie
1980
NOR
+1.22
14.34
5
PERSYN Karen
1983
BEL
+1.87
18.55
6
RAITA Henna
1975
FIN
+1.98
19.27
7
OLLIKKA Marika
1981
FIN
+2.27
21.15
8
DAUTHERIVES Claire
1982
FRA
+2.43
22.19
9
HIROI Noriyo
1976
JPN
+3.02
26.02
10
GRABNER Alexandra
1985
AUT
+3.10
26.54
11
ZEISER Daniela
1983
AUT
+3.13
26.73
12
TRIPARD Isa
1983
FRA
+3.17
26.99
12
ZAKOURILOVA Petra
1978
CZE
+3.17
26.99
14
NIGG Marina
1984
LIE
+3.43
28.68
15
KOBAL Ana
1983
SLO
+3.58
29.65
16
VIDONI Tamara
1986
FRA
+3.61
29.85
17
KILPELAENAHO Eeva
1986
FIN
+3.66
30.17
18
GIANESINI Giulia
1984
ITA
+3.78
30.95
19
BENT Nike
1981
SWE
+4.03
32.57
20
CHMELAR Fanny
1985
GER
+4.04
32.64
21
YUMOTO Hiromi
1981
JPN
+4.09
32.96
21
PUENCHERA Jessica
1982
SUI
+4.09
32.96
23
GRAND Rabea
1984
SUI
+4.15
33.35
24
GINI Sandra
1982
SUI
+4.23
33.87
25
DREV Ana
1985
SLO
+4.28
34.19
26
COLOMBAN Emmanuelle
1981
FRA
+4.43
35.17
27
SMED Veronica
1988
SWE
+4.63
36.47
28
ROBNIK Petra
1984
SLO
+4.78
37.44
29
HUCKOVA Eva
1986
SVK
+4.94
38.48
30
JOCHER Theresia
1986
GER
+4.99
38.80
30
HOELZL Kathrin
1984
GER
+4.99
38.80
32
VOLKEN Eliane
1982
SUI
+5.18
40.03
33
BORSOTTI Camilla
1988
ITA
+5.20
40.16
34
MACULOVA Sona
1987
SVK
+5.48
41.98
35
TROJER Karoline
1984
ITA
+5.63
42.95
36
AGUILANIU Aude
1988
FRA
+5.84
44.32
37
WENGER Monika
1984
SUI
+6.05
45.68
38
DABIC Lea
1981
SLO
+6.11
46.07
39
SMUTNA Michaela
1987
CZE
+6.19
46.59
40
HANGL Jacqueline
1985
SUI
+6.28
47.17
41
KNOR Petra
1980
AUT
+6.40
47.95
42
KUERNER Alenka
1986
SLO
+6.85
50.87
43
CAMASTRAL Aita
1983
SUI
+7.19
53.08
44
JAZBEC Katja
1988
SLO
+7.45
54.77
45
KOCKEN Anna
1987
SWE
+7.50
55.09
46
FANCHINI Elena
1985
ITA
+7.90
57.69
47
OHLIN Karin
1984
SWE
+8.68
62.75
48
NORDH Carolina
1986
SWE
+9.22
66.25
49
LONGHINI Hilary
1986
ITA
+9.42
67.55
50
HOSHI Mizue
1985
JPN
+10.29
73.19
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
GALFYOVA Alexandra
1987
SVK
VAAGBRATT Emma
1988
SWE
FJAELLBERG-LEUF Emmy
1985
SWE
RAADMAN Josefin
1985
SWE
BONETTO Clarissa
1985
ITA
WILLBORG Lisa
1986
SWE
STABER Veronika
1987
GER
HAAG Elin
1983
SWE
GASIENICA DANIEL Agnieszka
1987
POL
NORBERG Ebba
1988
SWE
TANK Jennifer
1985
GER
KLUS Aleksandra
1986
POL
HEMMINGSSON Malin
1985
SWE
PLOBERGER Franziska
1985
AUT
FERNSEBNER Carolin
1986
GER
CEDER Charlotte
1987
SWE
HATERMA Noora
1984
FIN
ROBNIK Mateja
1987
SLO
BEER Sabrina
1981
GER
BLIENINGER Anja
1981
GER
GSCHNITZER Miriam
1982
ITA
LOESETH Lene
1986
NOR
AUBERT Sandrine
1982
FRA
PELTIER Audrey
1981
FRA
PITTIN Alessia
1983
ITA
OLOFSSON Sofie
1979
SWE
HARGIN Christine
1980
SWE