official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
SALZGEBER Rainer
1967
AUT
1:30.55
2.50
2
KUNC Mitja
1971
SLO
+0.14
3.71
3
ALBRECHT Kilian
1973
AUT
+0.20
4.22
3
TORPE Are
1973
NOR
+0.20
4.22
5
ZUCCHELLI Massimo
1972
ITA
+0.44
6.29
6
SAIONI Christophe
1969
FRA
+0.71
8.62
7
BURAAS Hans-Petter
1975
NOR
+0.80
9.39
8
GRANDI Thomas
1972
CAN
+0.83
9.65
9
WIRTH Patrick
1971
AUT
+0.91
10.34
10
ERTL Andreas
1975
GER
+1.11
12.06
11
MANUEL Patrice
1974
FRA
+1.14
12.32
11
STIANSEN Tom
1970
NOR
+1.14
12.32
13
BERGAMELLI Norman
1971
ITA
+1.34
14.04
13
VOGLREITER Siegfried
1969
AUT
+1.34
14.04
15
JOVAN Matej
1970
SLO
+1.73
17.40
16
BJORNSSON Kristinn
1972
ISL
+1.77
17.75
17
FEUTRIER Alain
1968
FRA
+2.17
21.19
18
ISHIOKA Takuya
1971
JPN
+2.36
22.83
19
HANSSON Martin
1975
SWE
+2.89
27.39
20
NANA Matteo
1974
ITA
+3.10
29.20
21
OESTBY Rune Andre
1973
NOR
+3.13
29.46
22
LADSTATTER Konrad Kurt
1968
ITA
+3.35
31.36
23
ANCENAY Max
1970
FRA
+3.43
32.05
24
HELLERUD Espen
1971
NOR
+3.49
32.56
25
BERGAMELLI Sergio
1970
ITA
+3.69
34.29
26
EXARTIER Stephane
1969
POL
+3.87
35.84
27
ZINSLI Andrea
1972
SUI
+3.90
36.09
28
MLEKUZ Rene
1975
SLO
+4.27
39.28
29
OUGHTRED Ryan
1975
CAN
+4.61
42.21
30
DE CRIGNIS Fabio
1968
ITA
+4.63
42.38
30
GARCIA MARTINEZ Ovidio M.
1968
ESP
+4.63
42.38
32
URAKI Kenta
1975
JPN
+4.64
42.47
33
WEISS Angelo
1969
ITA
+4.65
42.56
34
STANGASSINGER Thomas
1965
AUT
+4.78
43.68
35
BAXTER Alain
1973
GBR
+5.00
45.57
36
YARMARK Justin
1975
USA
+5.06
46.09
37
MELBY Sverre
1968
NOR
+5.11
46.52
38
VALE Brett
1972
AUS
+5.46
49.53
39
PESSION Spencer
1972
GBR
+5.70
51.60
40
PERREN Sandro
1975
SUI
+5.73
51.86
41
VRHOVNIK Matjaz
1972
SLO
+5.75
52.03
42
WEBB Ryan
1974
USA
+5.85
52.89
43
GRAVIER Richard
1974
FRA
+6.20
55.91
44
NAGEL Eric
1975
USA
+6.34
57.11
45
BYON Jong Moon
1976
KOR
+7.15
64.09
46
ORMOND James
1973
GBR
+8.09
72.19
47
UBEIRA RUBIO Javier
1970
ESP
+8.50
75.72
48
BYUN Jong Woo
1975
KOR
+8.73
77.70
49
KIM Joon Hyung
1976
KOR
+9.29
82.52
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BORMOLINI Ivan
1972
ITA
BRUGGE Jesper
1975
SWE
BUECHEL Marco
1971
LIE
CHANG Feng-Chou
1973
CTA
CHO Yong Je
1974
KOR
CHOI Soo Yeul
1974
KOR
CHU Jong-Kil
1976
KOR
EBERLE Markus
1969
GER
ERICSSON Andreas
1973
SWE
FORSYTH Ryan
1974
CAN
GRILC Gregor
1970
SLO
HUGUET Anthony
1973
AUS
JUNG Youn Suk
1976
KOR
KLINTBERG Per
1973
SWE
LEE Ho Sung
1979
KOR
MILLET Vincent
1973
FRA
PESANDO Luca
1966
ITA
SCHIESTL Hermann
1970
AUT
SIMOND Francois
1969
FRA
STANKALLA Stefan
1975
GER
STAUB Patrick
1967
SUI
SYKORA Thomas
1968
AUT
VESLEHAUG Haavard
1970
NOR
WALLNER Johan
1965
SWE
WOO Ji Won
1979
KOR
Disqualified 1st run
BAEK Joo Hyun
1975
KOR
CHO Yong Beom
1974
KOR
CHOI Moon Sung
1977
KOR
CHUN Jong Whee
1973
KOR
EO Il Woo
1978
KOR
HAN Joeng Jae
1974
KOR
HONG Chul Min
1974
KOR
JEONG Sang Heon
1977
KOR
JUNG Eui Seung
1976
KOR
KANG Dong Woung
1979
KOR
KIM Joon Ho
1978
KOR
KIM Min
1979
KOR
KIM Won Ju
1977
KOR
KIM Young Chul
1975
KOR
LEE Jung Kun
1977
KOR
LEE Ki Hyun
1978
KOR
PARK Sung Youl
1976
KOR
PARK Yong Chul
1971
KOR
YOO Chang Woo
1968
KOR
Did not start 1st run