official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
JEVARD Ronny
1975
NOR
1:27.21
18.04
2
FOSSLAND Kai Are
1976
NOR
+0.32
20.09
3
KROPF Peter
1975
AUT
+2.77
35.83
4
MARINAC Martin
1979
AUT
+2.79
35.96
5
ALSTER Christoph
1980
AUT
+4.12
44.50
6
HORN Andreas
1978
GER
+4.52
47.06
7
SEIDL Alfred
1969
AUT
+5.69
54.58
8
SWING Jesse
1979
USA
+5.81
55.35
9
KINZNER Bernhard
1980
AUT
+7.40
65.56
10
KORNBERGER Christoph
1981
AUT
+7.66
67.23
11
PRADO Mike
1979
USA
+7.75
67.80
12
MOSER Stefan
1981
AUT
+8.02
69.54
13
FRANK Andreas
1982
AUT
+8.19
70.63
14
KUENSTNER Markus
1982
AUT
+9.69
80.26
15
STAMPFER Marco
1981
AUT
+9.89
81.55
16
PECHTL Arno
1981
AUT
+10.91
88.10
17
KOLL Alexander
1982
AUT
+12.10
95.74
18
LIBRA Josef
1980
AUT
+12.98
101.39
19
SCHMOELZ Markus
1981
AUT
+13.20
102.80
20
AIGNER Andreas
1981
AUT
+13.86
107.04
21
SCHWER Christoph
1982
GER
+14.63
111.98
22
VINCZE Peter
1975
HUN
+18.63
137.67
Did not finish 2nd run
SCHEUERER Christian
1980
AUT
ACHHORNER Armin
1981
AUT
LORENZIN Marcel
1982
AUT
ROTHROCK Tom
1978
USA
HEIKKALA Petri
1974
FIN
KORNBERGER Siegfried
1982
AUT
KROISLEITNER Martin
1978
AUT
ALLGAEUER Michael
1978
AUT
SOLBAKKEN Bjarne
1977
NOR
STEFL Vlastimil
1981
CZE
FRUEHWIRTH Florian
1981
AUT
FLAUTNER Peter
1981
AUT
FISCHER Mario
1977
AUT
FINK Richard
1979
AUT
DREIER Christoph
1981
AUT
STRODL Peter
1982
GER
BRANDAUER Anton
1982
AUT
AMPFERER Andreas
1982
AUT
AUER Martin
1978
AUT
WAIDHOFER Harald
1981
AUT
MOTYS Henrik Robin
1977
NOR
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
OMMINGER Gerhard
1981
AUT
PRANGER Manfred
1978
AUT
PESSENTHEINER Robert
1978
AUT
NIELSEN Rune
1976
NOR
SCHNEIDER Rene`
1978
AUT
PRANTNER Benjamin
1980
AUT
SCHABAUER Werner
1980
AUT
SCHICHO Christoph
1982
AUT
SCHIESTL Mario
1982
AUT
LANZINGER Matthias
1980
AUT
SCHOENEGGER Christian
1980
AUT
SCHWARZLMUELLER Gottfried
1981
AUT
STOCKER Martin
1979
AUT
SVARC Richard
1978
CZE
TUCEK Tomas
1975
CZE
VUJOVIC Gojko
1982
JUG
ZANGERL Andreas
1981
AUT
FUERSTAUER Niki
1980
AUT
JENEWEIN Johann
1981
AUT
BARBAI Aron
1980
HUN
BRANDNER Martin
1982
GER
BUDER Andreas
1979
AUT
ENGL Kurt
1979
AUT
GALLAHER Dan
1979
USA
GEROLD Florian
1982
GER
GONITIANER Niclas
1978
GER
GRAFINGER Thomas
1982
AUT
BANK Ondrej
1980
CZE
GRAGGABER Thomas
1981
AUT
GRASSL Stefan
1982
GER
NAGY Marton
1979
HUN
HAYDER Thomas
1980
AUT
HERBST Reinfried
1978
AUT
KAMMERLANDER Martin
1979
AUT
KERSCHBAUMMAYR Juergen
1980
AUT
BAER Burkhard
1980
AUT
AUER Erich
1982
AUT
KOHO-IIPPONEN Sampsa
1977
FIN
KRAMER Michael
1982
AUT
AUDERER Wolfgang
1981
AUT
KUOSMANEN Aleksi
1977
FIN
LEICHTFRIED Andreas
1982
AUT
LOSBICHLER Markus
1982
AUT
MADERSBACHER Johannes
1982
AUT
MARAK Christoph
1981
AUT
MAROSI Attila
1982
HUN
MITTERBERGER Josef
1980
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run