official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
DESLANDES Stephane
1978
FRA
1:28.65
57.79
2
VALENCIC Mitja
1978
SLO
+0.91
63.64
3
LARSSON Markus
1979
SWE
+1.41
66.86
4
LINDNER Gustav
1978
SWE
+1.52
67.56
5
BOZIC Bostjan
1978
SLO
+1.80
69.36
6
HINKKANEN Olli-Pekka
1978
FIN
+2.46
73.61
7
JOSI Bruno
1978
SUI
+2.67
74.96
8
KOSTELIC Ivica
1979
CRO
+2.70
75.15
9
KJAEMPERUD Jarl Rune
1978
NOR
+3.10
77.72
10
GREEN Ross
1978
GBR
+5.79
95.02
11
PIRSKANEN Tero
1979
FIN
+5.91
95.79
12
SVARC Richard
1978
CZE
+5.93
95.92
13
KALWA Michal
1978
POL
+6.27
98.10
14
STRISIK Yri
1979
UKR
+6.94
102.41
15
ELVESTAD Sondre
1978
NOR
+7.11
103.51
16
OOSTERBAAN Rogier
1978
NED
+7.30
104.73
17
SCHAEDLER Claude
1978
LIE
+7.59
106.59
18
SUGROBOV Alexei
1978
RUS
+8.99
115.59
19
BRONOWSKI Wojciech
1978
POL
+9.05
115.98
20
SOLTYS Ivan
1979
SVK
+9.15
116.62
21
SKRIABIN Nikolay
1978
UKR
+9.92
121.57
22
DJORDJEVIC Marko
1978
JUG
+10.32
124.15
23
KAVCIC Oliver
1978
JUG
+10.89
127.81
24
ANTOR Alex
1979
AND
+11.57
132.18
25
UTKIN Alexandr
1979
RUS
+13.81
146.59
26
LOPEZ ANGLADA Camilo
1979
ESP
+14.81
153.02
27
LOPEZ FERNANDEZ David
1979
ESP
+15.20
155.52
28
CASTRO MORALES Manuel
1979
ESP
+15.67
158.54
29
RIEGLER Michael
1979
LIE
+15.90
160.02
30
ENGLISH Luther
1978
GBR
+17.18
168.25
31
LOMIGORA Nedim
1978
BIH
+17.30
169.03
32
KOSTIW Jaroslav
1976
UKR
+21.42
195.52
33
CHOCHIA Zurab
GEO
+23.29
207.54
34
BERGMANIS Kristaps
1978
LAT
+24.95
218.21
35
KANDELAKI Konstantin
GEO
+26.47
227.99
36
SIKHAROULIDZE Georgi
1978
GEO
+28.55
241.36
37
KHACHATRIAN Armen
1978
ARM
+32.86
269.07
38
GIANNONI Davide
1978
SMR
+37.96
301.86
Did not finish 2nd run
BIRGISSON Egill
1978
ISL
MORELL Francesc
1979
AND
SJOEGREN Daniel
1978
SWE
BAXTER Ross
1978
GBR
BARRE Cyril
1978
FRA
LIOEEN Jim Tore
1978
NOR
ROVIRA Marc
1979
AND
HARALDSSON Johann F.
1979
ISL
CHRISTODOULOU Victor
1979
CYP
CHERNOV Vadim
1978
RUS
DUBOIS Julien
1978
FRA
TRDAN Tilen
1978
SLO
BERKELEY Michael
1978
GBR
STUBSRUD Andreas
1978
NOR
KAINULAINEN Ville
1979
FIN
JERMAN Andrej
1978
SLO
IFANTIDIS Thomas
1979
GRE
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
VEGA Eduard
1979
AND
THALER Patrick
1978
ITA
WOLF Sandro
1979
AUT
SCHIFFNER Andreas
1979
AUT
SKYVARA Jakub
1978
CZE
RAVANO Emanuele
1978
ITA
VAN DEN BOGAERT Jeroen
1979
BEL
PUMPALOV Angel
1978
BUL
VEEN Niels
1979
NED
WILLE Tobias
1978
LIE
RENZHIN Mikhail
1978
UKR
HARUTYUNYAN Arman
1979
ARM
ARFINO Simone
1978
ITA
BELTRAMETTI Silvano
1979
SUI
BITE Daniels
LAT
DABIC Marko
1978
CRO
DIMITRIADIS Vassilis
1978
GRE
DOT CASELLAS Oriol
1979
ESP
FABIAN Matej
1979
SVK
GIACOMETTI Curdin
1978
SUI
GSTATTER Manfred
1979
AUT
HAFSTEIN Johann Haukur
1979
ISL
HOFER Beni
1978
SUI
HUDEC Tomas
1978
SVK
JOKINEN Anssi
1978
FIN
KAISER Markus
1978
LIE
KIPSON Denis
1979
CRO
KUSTOV Evgeni
1978
RUS
LASITA Dan
1978
ROU
LEMIC Dejan
1979
JUG
MARCO DE Mauro
1979
NED
MOESGAARD Jacob
1979
DEN
MOLLER Johann G.
1979
ISL
NEOCLEOUS Kleanthis
1979
CYP
Disqualified 1st run
Did not start 1st run