official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
OOSTERBAAN Rogier
1978
NED
1:20.09
47.29
2
STRUGER Peter
1982
AUT
+0.40
50.19
3
HUNSICKER Munroe
1980
CAN
+0.44
50.48
4
MITTERBERGER Josef
1980
AUT
+1.19
55.91
5
NEUMAYER Gerhard
1980
AUT
+1.44
57.72
6
SKERBINEK Primoz
1980
SLO
+1.46
57.86
7
KERSCHBAUMMAYR Juergen
1980
AUT
+1.92
61.19
8
MARSHALL Jesse
1980
USA
+2.18
63.08
9
KOERBLER Christian
1981
AUT
+2.19
63.15
10
BUERZLE Stefan
1979
LIE
+2.61
66.19
11
MOESER Franz
1983
AUT
+2.78
67.42
12
LAMPERT Martin
1977
LIE
+2.86
68.00
13
OSRAJNIK Jernej
1980
SLO
+2.95
68.65
14
BOGENSPERGER Thomas
1982
AUT
+3.58
73.22
15
TOPLAK Rok
1980
SLO
+3.64
73.65
16
GRASSER Gernot
1982
AUT
+3.70
74.08
16
TATSCHL Andreas
1982
AUT
+3.70
74.08
18
SCHOERGHOFER Philipp
1983
AUT
+3.86
75.24
19
SPIES Georg
1983
AUT
+4.22
77.85
20
SALEJ Rok
1981
SLO
+4.32
78.57
21
LUCIC Vladimir
1978
JUG
+4.62
80.75
22
GEERINCK Ronny
1979
BEL
+4.68
81.18
23
GROB Thomas
1977
CHI
+5.05
83.86
24
BRAJOVIC Grega
1981
SLO
+5.66
88.28
25
BARBU BOGDAN Nicolae
1980
ROU
+6.02
90.89
26
QUARTEL Alwin
1983
NED
+6.20
92.19
27
CURANOLI Haris
1981
JUG
+6.57
94.87
28
DIRKX Jeff
1981
BEL
+7.15
99.07
29
KRISTANDL Matthias
1983
AUT
+7.56
102.04
30
PANOVSKI Dejan
1980
MKD
+7.65
102.69
31
HOERL Wolfgang
1983
AUT
+7.79
103.70
32
BOFFA Corrado
1981
ITA
+7.89
104.43
33
NICOLAE Florentin
1981
ROU
+8.16
106.38
34
VINCZE Peter
1975
HUN
+8.46
108.56
35
GROB Rainer
1973
CHI
+9.24
114.20
36
GROB Duncan
1980
CHI
+9.84
118.55
37
BARTHA Csaba
1973
HUN
+10.42
122.75
38
LESACHER Bernd
1982
AUT
+11.19
128.33
39
BARBAI Aron
1980
HUN
+11.84
133.03
40
RAINER Bernhard
1983
AUT
+12.52
137.96
41
TANEV Ivan
1975
MKD
+12.54
138.10
42
CHRISTODOULOU Theodoros
1977
CYP
+15.04
156.21
43
BANAS Kornel
1969
HUN
+15.70
160.99
44
MAROSI Attila
1982
HUN
+15.78
161.57
45
MONJE Oscar
1982
CHI
+17.19
171.78
46
KOHLER Stefan Peter
1983
AUT
+17.68
175.33
47
BECKER Marton
1975
HUN
+17.94
177.21
48
LAST Eyal
1983
ISR
+18.54
181.55
49
AMIRI Ido
1983
ISR
+20.32
194.44
50
BANAS Tanas
1968
HUN
+26.23
237.24
Did not finish 2nd run
RAUDASCHL Florian
1982
AUT
RIEGLER Michael
1979
LIE
ROSER Matjaz
1982
SLO
SEVERSON Tucker
1983
USA
SPRECHER Claudio
1980
LIE
STOUT Sam
1980
USA
VALENTI Ales
1983
SLO
VASSILI Andreas
1971
CYP
ZAHROBSKY Petr
1980
CZE
MARSCHNIG Claus
1982
AUT
FRANK Andreas
1982
AUT
ANDRASEK Dario
1981
CRO
FLAUTNER Peter
1981
AUT
MELLMER Johannes
1983
AUT
HUME Scott
1982
CAN
KNIGHT Splinter
1980
USA
KOCH Peter
1976
HUN
KORNBERGER Siegfried
1982
AUT
KUENSTNER Markus
1982
AUT
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
DJORDJEVIC Marko
1978
JUG
ERDMAN Taylor
1980
USA
DOMAN Balint
1976
HUN
STOJANOVSKI Aleksandar
1979
MKD
VINCZE Akos
1978
HUN
VUCINIC Ivan
1982
CRO
WESSELS Canyon
1981
NED
BINMAN Yonatan
1983
ISR
ZUPAN Uros
1981
SLO
FUERSTAUER Niki
1980
AUT
GLEBOV Alek
1983
SLO
FRUEHWIRTH Florian
1981
AUT
PETERS Andrew B
1980
USA
KUMER Dejan
1982
SLO
KUN Szabolcs
1981
HUN
LESSER Jorge
1980
CHI
ROMANO Vittorio
1981
ITA
ROMANO Alessandro
1982
ITA
ALDEA Juan Pablo
1980
CHI
REICHELT Hannes
1980
AUT
MUNGER Christopher W
1983
USA
NAN Ion
1980
ROU
PRANZL Lambert
1983
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run