official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
PALANDER Kalle
1977
FIN
1:42.12
-4.00
2
KJUS Lasse
1971
NOR
+0.11
-3.38
3
MAYER Christian
1972
AUT
+0.13
-3.26
4
ROCCA Giorgio
1975
ITA
+0.21
-2.81
5
RAICH Benjamin
1978
AUT
+0.43
-1.56
6
STANGASSINGER Thomas
1965
AUT
+0.70
-0.02
7
AAMODT Kjetil Andre
1971
NOR
+0.79
0.49
8
MILLER Bode
1977
USA
+0.82
0.66
9
ACCOLA Paul
1967
SUI
+1.12
2.36
10
KOSIR Jure
1972
SLO
+1.16
2.59
11
AMIEZ Sebastien
1972
FRA
+1.45
4.24
12
VON GRUENIGEN Michael
1969
SUI
+2.09
7.87
13
CASANOVA Marco
1976
SUI
+2.25
8.78
14
KIMURA Kiminobu
1970
JPN
+2.33
9.23
15
KUNC Mitja
1971
SLO
+2.82
12.02
16
HAYER Stanley
1973
CAN
+2.96
12.81
17
DIMIER Yves
1969
FRA
+3.06
13.38
18
JAGGE Finn Chr.
1966
NOR
+3.32
14.86
19
GROS Sacha
1974
USA
+3.48
15.76
20
BJORNSSON Kristinn
1972
ISL
+4.11
19.34
21
NANA Matteo
1974
ITA
+4.19
19.80
22
BAXTER Alain
1973
GBR
+4.52
21.67
23
VALENCIC Mitja
1978
SLO
+4.67
22.52
24
MAXA Marcel
1974
CZE
+5.94
29.74
25
ESCODA Gerard
1970
AND
+8.43
43.88
26
HEATH Alexander
1978
RSA
+14.29
77.16
27
CIAGUNS Ivars
1977
LAT
+15.05
81.48
28
GARCIA JURJO Agustin
1980
ARG
+17.63
96.13
29
MOSKOWITZ Aaron
1978
ISR
+21.57
118.51
30
MAKHARASHVILI Robert
1981
GEO
+26.96
149.12
31
COLUMB Conor
1968
IRL
+31.58
175.36
32
HARUTYUNYAN Vigen
1981
ARM
+1:01.56
345.64
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
BISIC Tahir
1981
BIH
PREVUZNAK Andrej
1978
SVK
ROY Jean-Philippe
1979
CAN
POPOV Lubomir
1967
BUL
PLASCHY Didier
1973
SUI
STOJANOVSKI Aleksandar
1979
MKD
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
SPECK Joaquim
1981
LUX
STIANSEN Tom
1970
NOR
BOURGEAT Pierrick
1976
FRA
TESCARI Fabrizio
1969
ITA
URUMBAEV Kamil
1976
UZB
VAN DEN BOGAERT Jeroen
1979
BEL
VASSILI Andreas
1971
CYP
VOGL Alois
1972
GER
ARSEL Nicolas
1982
ARG
WALCHHOFER Michael
1975
AUT
WAREMAN Hayo
1974
NED
LUCIC Vladimir
1978
JUG
ABRAMISCHVILI Levan
1970
GEO
HARUTYUNYAN Artur
1974
ARM
DIMITRIADIS Vassilis
1978
GRE
DJORDJEVIC Marko
1978
JUG
EBERLE Markus
1969
GER
EBRALIDZE Tsodne
1980
GEO
ERTL Andreas
1975
GER
GOMEZ Victor
1974
AND
GRANDI Thomas
1972
CAN
GRUBELNIK Drago
1976
SLO
HANSSON Martin
1975
SWE
HARDENBERG Arne
1973
DEN
PITTE Ivan
1980
ARG
HIRASAWA Gaku
1973
JPN
HOLICKY Jan
1974
CZE
HOTTEGINDRE Gabriel
1979
URU
DADVANI Goderdzi
1976
GEO
KRAUS Tomas
1974
CZE
BURAAS Hans-Petter
1975
NOR
LOEDLER Thomas
1973
CRO
MOESGAARD Jacob
1979
DEN
MOLLIN Bart
1981
BEL
NICOLAE Florentin
1981
ROU
Did not start 1st run