official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SCHWARZ Marco
1995
AUT
1:59.95
6.00
2
ZENHAEUSERN Ramon
1992
SUI
+0.23
7.38
3
FELLER Manuel
1992
AUT
+0.65
9.90
4
RYDING Dave
1986
GBR
+0.70
10.20
5
STRASSER Linus
1992
GER
+1.38
14.28
5
GINI Marc
1984
SUI
+1.38
14.28
7
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
+1.48
14.88
8
ENGEL Mark
1991
USA
+1.60
15.60
9
MATT Michael
1993
AUT
+1.64
15.84
9
HARGIN Mattias
1985
SWE
+1.64
15.84
11
BUFFET Robin
1991
FRA
+1.88
17.28
12
EIDE Peder Dahlum
1994
NOR
+2.01
18.07
13
HIRSCHBUEHL Christian
1990
AUT
+2.03
18.19
14
KELLEY Robby
1990
USA
+2.08
18.49
15
SKUBE Matic
1988
SLO
+2.09
18.55
16
LYSDAHL Espen
1990
NOR
+2.11
18.67
16
HOERL Wolfgang
1983
AUT
+2.11
18.67
18
MALMSTROM Victor
1991
FIN
+2.19
19.15
19
NORDBOTTEN Jonathan
1989
NOR
+2.22
19.33
20
RASANEN Joonas
1989
FIN
+2.33
19.99
21
ROCHAT Marc
1992
SUI
+2.50
21.01
22
HENTTINEN Jens
1993
FIN
+2.53
21.19
23
VOGEL Markus
1984
SUI
+2.59
21.55
24
SALA Tommaso
1995
ITA
+2.89
23.35
25
ROEA Henrik
1995
NOR
+3.25
25.51
26
RONCI Giordano
1992
ITA
+3.40
26.41
27
ISHII Tomoya
1989
JPN
+3.90
29.41
28
SPIK Jakob
1994
SLO
+4.08
30.49
29
KETTERER David
1993
GER
+4.38
32.29
30
BACHER Fabian
1993
ITA
+4.40
32.41
31
NETELAND Bjoernar
1991
NOR
+4.61
33.67
32
LIBERATORE Federico
1995
ITA
+4.76
34.57
33
MONSEN Marcus
1995
NOR
+4.93
35.59
34
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
+4.97
35.83
35
VACCARI Hans
1996
ITA
+5.13
36.79
36
JOHANSSON Emil
1988
SWE
+5.24
37.45
37
GALEOTTI Greg
1992
FRA
+5.28
37.69
38
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
+5.35
38.11
39
THEOLIER Steven
1990
FRA
+5.55
39.31
40
NOEL Clement
1997
FRA
+5.59
39.55
41
RIZZO Maxime
1993
FRA
+5.61
39.67
42
HADALIN Stefan
1995
SLO
+5.99
41.95
43
CASTELLON Rudy
1994
FRA
+6.17
43.04
44
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
+6.22
43.34
45
PFIFFNER Marco
1994
LIE
+6.42
44.54
46
ZINGERLE Hannes
1995
ITA
+7.10
48.62
47
BRUDEVOLL Bjoern
1997
NOR
+7.33
50.00
48
ENGVOLL Morten
1992
NOR
+8.18
55.10
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
DAVIES Oliver
1997
GBR
SOLSONA Robert
1995
AND
BAGGIO Max
1995
GBR
LINDSTOEL Joachim Jagge
1997
NOR
SOLHEIM Fabian Wilkens
1996
NOR
SMOERSGAARD Trymm
1992
NOR
TAJET Simen
1993
NOR
SJOETUN Erling Astrup
1994
NOR
ESTEVE Axel
1994
AND
MUNKEJORD Henrik Fjeldavlie
1995
NOR
ZINGERLE Alex
1992
ITA
FAVROT Thibaut
1994
FRA
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
CASSMAN Anthon
1993
SWE
GASTALDI Sebastiano
1991
ARG
FRANCESCHETTI Pietro
1993
ITA
BUSENGDAL Vegard
1993
NOR
SUNDQUIST Max-gordon
1994
SWE
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
TREMMEL Anton
1994
GER
RASCHNER Dominik
1994
AUT
LAHNSTEINER Maximilian
1996
AUT
JAKOBSEN Kristoffer
1994
SWE
SIMONET Sandro
1995
SUI
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
LUCHSINGER Jan
1994
SUI
SAUTER Paul
1994
GER
ALAERTS Kai
1989
BEL
VIDOVIC Matej
1993
CRO
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
ROBERTS Hig
1991
USA
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
GROSELJ Zan
1993
SLO
KUERNER Miha
1987
SLO
PLACE Francois
1989
FRA
LARSSON Markus
1979
SWE
NIEDERBERGER Bernhard
1993
SUI
STEHLE Dominik
1986
GER
Did not start 1st run