official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
VOGT Achim
1970
LIE
1:43.83
5.00
2
STOLL Dave
1977
SUI
+0.59
9.43
3
VALENCIC Mitja
1978
SLO
+0.86
11.46
4
BELTRAMETTI Silvano
1979
SUI
+1.34
15.07
5
KUEHNI Marc
1976
SUI
+1.55
16.64
6
SCHILCHEGGER Horst
1975
AUT
+1.56
16.72
7
SULLIGER Marcel
1967
SUI
+1.83
18.75
8
LOEDLER Thomas
1973
CRO
+2.04
20.33
9
STRASSER Karl
1977
AUT
+2.28
22.13
10
GOMEZ Victor
1974
AND
+2.81
26.11
11
HARI Konrad
1978
SUI
+4.58
39.41
12
STEEN Fredrik
1977
NOR
+6.92
56.98
13
KOZLAR Igor
1979
SLO
+7.01
57.66
14
BIDERBOST Andre`
1977
SUI
+7.49
61.27
15
TRDAN Tilen
1978
SLO
+7.69
62.77
16
BREITLER Michael
1979
SUI
+8.62
69.76
17
AYMON Joan
1979
SUI
+9.08
73.21
18
BRAND Olivier
1980
SUI
+9.12
73.51
19
MATHIS Pascal
1980
SUI
+9.45
75.99
20
KURATH Philippe
1978
SUI
+10.03
80.35
21
ECUYER Julien
1979
SUI
+10.37
82.90
22
VILS Martin
1978
SUI
+10.43
83.35
23
BUERZLE Stefan
1979
LIE
+10.49
83.80
24
ZURBRIGGEN Silvan
1981
SUI
+10.88
86.73
25
VAJDIC Bernard
1980
SLO
+11.57
91.92
26
BRAND Jan
1980
SUI
+11.97
94.92
27
LOVEY Ludovic
1981
SUI
+12.27
97.18
28
DEFAGO Daniel
1980
SUI
+12.52
99.05
29
JOSI Reto
1980
SUI
+12.55
99.28
30
GRAGGABER Thomas
1981
AUT
+13.12
103.56
31
HOMBERGER Marcel
1980
SUI
+13.17
103.94
32
ZOZIN Roland
1981
ITA
+13.88
109.27
33
SPRECHER Claudio
1980
LIE
+14.79
116.11
34
STETTLER Patric
1979
CAN
+14.88
116.78
35
HARI Niklaus
1980
SUI
+15.74
123.24
36
GEISER Daniel
1981
ITA
+16.47
128.73
37
ZURBUCHEN Werner
1981
SUI
+16.72
130.61
38
VALER Hans
1980
SUI
+17.79
138.64
39
EBERHARD Daniel
1981
SUI
+17.98
140.07
40
PESCOLLDERUNGG Manuel
1981
ITA
+18.01
140.30
41
ROHRER Michael
1979
SUI
+18.10
140.97
42
FASSER Linard
1981
SUI
+21.14
163.81
43
BISSIG Tobias
1980
SUI
+22.24
172.07
Did not finish 2nd run
ADANK Patrick
1980
SUI
ALSTER Christoph
1980
AUT
BUECHEL Marco
1971
LIE
DAVIK Martin
1977
NOR
DUPONT Frederic
1977
SUI
EBERLE Richard
1981
AUT
EGGER Markus
1980
SUI
ENNEMOSER Norbert
1981
ITA
GRUENENFELDER Tobias
1977
SUI
HAUSER Oliver
1979
SUI
HERGER Marco
1979
SUI
HUG Fredy
1980
SUI
JERMAN Andrej
1978
SLO
KUMMER Hannes
1981
BEL
MALAR Curdin Andri
1981
SUI
NOHEL David
1978
SUI
OLLOZ Vincent
1980
SUI
PAVLEK Vedran
1973
CRO
PERREN Saemi
1980
SUI
RUEEGG Andreas
1981
SUI
SCHAELLIBAUM Simon
1980
SUI
SCHLAEPPI Walter
1978
SUI
SCHMIDIGER Erich
1980
SUI
TOENZ Mano
1979
SUI
UOTILA Sami
1976
FIN
VENETZ Christophe
1978
SUI
WEYERMANN Michael
1980
SUI
WIESER Andi
1980
SLO
ZWEIFEL Roger
1978
SUI
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BRUNNER Yvan
1977
SUI
CAMINADA Freddy
1980
SUI
CESCHIN Luca
1973
ITA
CONRAD Conradin
1978
SUI
DAMSTUEN Andreas
1979
NOR
DRAGSIC Mitja
1979
SLO
FAESSLER Peter
1980
SUI
FINK Richard
1979
AUT
GANDER Thomas
1976
SUI
GASPOZ Patrick
1977
SUI
GATTERER Imre
1975
HUN
GERBER Marco
1980
SUI
GIACOMETTI Curdin
1978
SUI
GIOVANOLI Gian-Andri
1979
SUI
GMUER Stefan
1978
SUI
GOOD Markus
1979
SUI
HOFER Beni
1978
SUI
KUENDIG Alex
1975
SUI
LAMPERT Martin
1977
LIE
LIETHA Cla
1980
SUI
MALUS Miha
1978
SLO
MARINAC Martin
1979
AUT
METZLER Dominik
1977
HUN
METZLER Philipp
1978
HUN
MULSER Hannes
1981
ITA
OOSTERBAAN Rogier
1978
NED
PFIFFNER Marco
1979
SUI
PLATZER Roland
1978
ITA
REBERSAK Jernej
1977
SLO
RICKENBACH Dino
1978
SUI
RICKENBACH Remo
1977
SUI
RIEGLER Michael
1979
LIE
ROTEN Joerg
1974
SUI
SCHILD Josef
1980
AUT
SCHOPFER Andreas
1980
SUI
SCHWERY Simon
1979
SUI
SKERBINEK Primoz
1980
SLO
STEHLIN Oliver
1978
SUI
SULSER Duri
1979
SUI
TSCHENETT Philipp
1981
SUI
UOTILA Janne
1975
FIN
URAKI Kenta
1975
JPN
WAREMAN Hayo
1974
NED
ZINSLI Andrea
1972
SUI
ZUEGER Daniel
1979
SUI
ZUMBRUNN Dani
1980
SUI
ZWAHLEN Silvan
1980
SUI
Did not start 1st run