official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
KOSIR Jure
1972
SLO
1:37.22
-4.00
2
STANGASSINGER Thomas
1965
AUT
+0.26
-2.45
3
RAICH Benjamin
1978
AUT
+0.57
-0.60
4
SCHOENFELDER Rainer
1977
AUT
+0.63
-0.24
5
JAGGE Finn Chr.
1966
NOR
+0.65
-0.12
6
VON GRUENIGEN Michael
1969
SUI
+0.82
0.89
7
AMIEZ Sebastien
1972
FRA
+0.95
1.67
7
TESCARI Fabrizio
1969
ITA
+0.95
1.67
9
WALCHHOFER Michael
1975
AUT
+0.99
1.91
10
PALANDER Kalle
1977
FIN
+1.00
1.97
11
STIANSEN Tom
1970
NOR
+1.19
3.10
12
BOURGEAT Pierrick
1976
FRA
+1.26
3.52
13
KUNC Mitja
1971
SLO
+1.33
3.93
14
EBERLE Markus
1969
GER
+1.49
4.89
15
GRUBELNIK Drago
1976
SLO
+1.53
5.13
16
KJUS Lasse
1971
NOR
+1.58
5.43
17
REITER Mario
1970
AUT
+1.79
6.68
18
VOGL Alois
1972
GER
+1.84
6.98
19
DIMIER Yves
1969
FRA
+1.86
7.10
20
WEISS Angelo
1969
ITA
+1.88
7.22
21
ACCOLA Paul
1967
SUI
+1.99
7.87
22
MARILA Mika
1973
FIN
+2.01
7.99
23
GRANDI Thomas
1972
CAN
+2.13
8.71
24
ALBRECHT Kilian
1973
AUT
+2.15
8.83
25
HANSSON Martin
1975
SWE
+2.40
10.32
26
KIMURA Kiminobu
1970
JPN
+2.46
10.68
27
STRAND NILSEN Harald Chr.
1971
NOR
+2.52
11.03
Did not qualify for 2nd run
BAXTER Alain
1973
GBR
BACHLEDA Andrzej
1975
POL
VICQUERY Simone
1975
ITA
VALENCIC Mitja
1978
SLO
SUGROBOV Alexei
1978
RUS
HAYER Stanley
1973
CAN
ZINSLI Andrea
1972
SUI
CASANOVA Marco
1976
SUI
SCHNITZENBAUMER Sven
1975
GER
ROLLAND Eric
1975
FRA
PROSCH Alexander
1976
ITA
POOL Thomas
1974
SUI
PAGE Kevin
1975
FRA
NANA Matteo
1974
ITA
MOSKOWITZ Aaron
1978
ISR
MINAGAWA Kentaro
1977
JPN
GROS Sacha
1974
USA
GIRARDI Walter
1976
ITA
LLORACH Gaetan
1974
FRA
GEISSER Thomas
1977
SUI
LINDNER Gustav
1978
SWE
KOLLE Arnt Georg
1974
NOR
KUOSMANEN Aleksi
1977
FIN
HIRASAWA Gaku
1973
JPN
IMBODEN Urs
1975
SUI
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
BERGAMELLI Sergio
1970
ITA
BROLENIUS Johan
1977
SWE
ISHIOKA Takuya
1971
JPN
BJORNSSON Kristinn
1972
ISL
VIOLON Pierre
1973
FRA
GANAHL Markus
1975
LIE
VOGLREITER Siegfried
1969
AUT
GUNNARSSON Arnor
1971
ISL
VRHOVNIK Matjaz
1972
SLO
GOMEZ Victor
1974
AND
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
MILLER Bode
1977
USA
AAMODT Kjetil Andre
1971
NOR
OOSTERBAAN Rogier
1978
NED
DRAGSIC Mitja
1979
SLO
ERTL Andreas
1975
GER
DIMITRIADIS Vassilis
1978
GRE
CHENAL Joel
1973
FRA
SIMOND Francois
1969
FRA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run