official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SCHMID Alexander
1994
GER
1:35.18
17.00
2
STRAND Andreas
1998
NOR
+0.17
18.30
3
NORMANNSETH Wilhelm
2000
NOR
+0.26
18.99
4
FEURSTEIN Lukas
2001
AUT
+0.48
20.68
5
BONVIN Anthony
1994
SUI
+0.60
21.60
6
LAINE Tormis
2000
EST
+0.83
23.37
7
NIKIC Leon
1999
CRO
+0.96
24.36
8
KIPPEL Dionys
1998
SUI
+1.00
24.67
9
DALMALM Gustav
1999
SWE
+1.40
27.74
10
HOLMGREN Oscar
1997
SWE
+1.60
29.27
11
POGNEAUX Matteo
2000
FRA
+1.63
29.50
12
ZWISCHENBRUGGER Noel
2001
AUT
+1.82
30.96
13
ALAERTS Kai
1989
BEL
+1.96
32.03
14
SOMWEBER Andre
1998
AUT
+1.99
32.26
15
KARLBERG Lukas
1999
SWE
+2.23
34.10
16
HEDELIN Olof
1998
SWE
+2.25
34.26
17
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
+2.43
35.64
18
DYRBYE NAESTED Casper
1996
DEN
+2.73
37.94
19
PINTURAULT Cedric
2000
FRA
+3.13
41.01
20
VONIER Paul
2000
AUT
+3.70
45.38
21
KROELL Raphael
2000
ITA
+4.46
51.21
22
PUTZER Simon
2001
ITA
+4.82
53.97
23
STARK Florian
2001
AUT
+4.85
54.20
24
MADER Robin
2000
ITA
+7.35
73.37
25
MITTERRUTZNER Lukas
2001
ITA
+7.36
73.45
26
PARTH Max
2002
ITA
+7.39
73.68
27
DE DECKER Yoeri
2000
BEL
+8.14
79.43
28
KUWALL Duncan
1998
GBR
+8.82
84.65
29
MERANER Thomas
2002
ITA
+9.19
87.48
30
MEIER David
2001
AUT
+10.25
95.61
31
NEUKOM Simeon
2001
LIE
+10.96
101.06
32
RUDROFF Gabriel Wolfgang
2002
RUS
+11.55
105.58
33
WYFFELS Robin
2002
BEL
+12.60
113.64
34
LOCHMANN Niki
2002
ITA
+15.02
132.20
35
WANG Liwei
1999
CHN
+15.06
132.51
36
XU Mingfu
1997
CHN
+16.14
140.79
37
YANG Hao
2001
CHN
+16.99
147.31
38
BRUERS Quillan
2002
BEL
+23.81
199.62
39
DE NUTTE Matthias
2000
BEL
+29.10
240.19
40
THEVELIN Arthur
2002
BEL
+29.81
245.63
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
JOOSENS Brent
2001
BEL
MAAS Jentse
2002
BEL
CANNAERTS Arthur
2002
BEL
EGGER Dominik
2000
ITA
MAYRHOFER Jonas
2001
ITA
KALELA Akseli
1999
FIN
KICK Euan
1997
GBR
VINTER Owen
2001
GBR
GREBER Max
2001
AUT
PICCININI Guillaume
2000
FRA
GRASSER Julian
1999
AUT
PROFANTER Santino
2001
AUT
ZURBRIGGEN Alain
1998
SUI
SCHENNACH Alexander
1999
AUT
CHAUVET Jeremy
1999
FRA
NAIRZ Gabriel
1999
AUT
YAMAKOSHI Ryohei
1996
JPN
KUONEN Lars
1995
SUI
Disqualified 1st run
Did not start 1st run