official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
ZELLER-BAEHLER Heidi
1967
SUI
2:14.86
0.00
2
SCHNEIDER Vreni
1964
SUI
+0.22
1.27
3
KJOERSTAD Marianne
1970
NOR
+0.58
3.35
4
HEEB Birgit
1972
LIE
+0.88
5.09
5
HROVAT Urska
1974
SLO
+1.00
5.78
6
PICCARD Leila
1971
FRA
+1.22
7.06
7
KVINLOG Gro
1976
NOR
+1.37
7.92
8
PANZANINI Sabina
1972
ITA
+1.44
8.33
9
SEIZINGER Katja
1972
GER
+1.52
8.79
10
ROTEN MEIER Karin
1976
SUI
+1.54
8.91
11
DORFMEISTER Michaela
1973
AUT
+1.94
11.22
12
TWARDOKENS Eva
1965
USA
+2.09
12.09
13
WIBERG Pernilla
1970
SWE
+2.16
12.49
14
LEFRANC-DUVILLARD Sophie
1971
FRA
+2.56
14.81
15
SALVENMOSER Ingrid
1967
AUT
+2.65
15.33
16
WACHTER Anita
1967
AUT
+2.81
16.25
17
NEF Sonja
1972
SUI
+2.90
16.77
18
KOSTNER Isolde
1975
ITA
+2.93
16.95
19
BERGE Anne
1966
NOR
+3.06
17.70
20
BRIGGER-SUMMERMATTER Madlen
1974
SUI
+3.17
18.33
20
EDER Sylvia
1965
AUT
+3.17
18.33
22
HANSSON Erika
1973
SWE
+3.35
19.38
23
MERLIN Barbara
1972
ITA
+3.44
19.90
24
VOELKER Heidi
1969
USA
+3.48
20.13
25
GUTENSOHN Katharina
1966
GER
+3.54
20.47
26
REY BELLET Corinne
1972
SUI
+3.79
21.92
27
PLANK Astrid
1971
ITA
+3.94
22.79
28
NOWEN Ylva
1970
SWE
+4.19
24.23
29
PEREZ Bibiana
1970
ITA
+4.24
24.52
Did not qualify for 2nd run
PRETNAR Spela
1973
SLO
ZINGRE-GRAF Gabriela
1970
SUI
PELLETIER Monique
1969
USA
RIEGEL Christina
1971
AUT
SCHELBERT Laura
1974
SUI
SHEINBERG Carrie
1972
USA
VOGT Miriam
1967
GER
NOBIS Shannon
1972
USA
WALLESER Andrea
1973
SUI
MEUSBURGER Cornelia
1972
AUT
ANDERSSON Kristina
1965
SWE
GERG Hilde
1975
GER
BAKKE Trine
1975
NOR
BIONDI Marcella
1970
ITA
BOKAL Natasa
1967
SLO
CAVAGNOUD Regine
1970
FRA
DOVZAN Alenka
1976
SLO
DUGAILLY Veronique
1967
BEL
ERTL Martina
1973
GER
FILLIOL Beatrice
1969
FRA
FJELDAVLIE Merete
1968
NOR
FLEMMEN Andrine
1974
NOR
GALINDO SANTOLARIA Ana
1973
ESP
GALLIZIO Morena
1974
ITA
GEDDE DAHL Caroline
1973
NOR
MEISSNITZER Alexandra
1973
AUT
GERG-LEITNER Michaela
1965
GER
GIMLE Trude
1974
NOR
GOETSCHL Renate
1975
AUT
HAEUSL Regina
1973
GER
IBARRA ASTELARRA Ainhoa
1968
ESP
KOELLERER Karin
1970
AUT
KOREN Katja
1975
SLO
KREBS Alexandra
1977
USA
LOEDEMEL Astrid
1971
NOR
MAGONI Lara
1969
ITA
MASNADA Florence
1968
FRA
Did not finish 2nd run