official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
PRANGER Manfred
1978
AUT
1:45.78
6.00
2
KOLL Alexander
1982
AUT
+0.47
8.71
3
LIZEROUX Julien
1979
FRA
+0.52
9.00
4
HOERL Wolfgang
1983
AUT
+0.76
10.38
5
LAHDENPERAE Anton
1985
SWE
+1.05
12.06
6
TISSOT Maxime
1986
FRA
+1.08
12.23
7
HARGIN Mattias
1985
SWE
+1.85
16.67
7
JANKA Carlo
1986
SUI
+1.85
16.67
9
BRENNER Hannes
1984
AUT
+1.87
16.78
10
YUASA Naoki
1983
JPN
+1.89
16.90
11
PICHOT Sebastien
1981
FRA
+1.93
17.13
12
PESCOLLDERUNGG Manuel
1981
ITA
+2.11
18.17
12
VILETTA Sandro
1986
SUI
+2.11
18.17
14
MARINAC Martin
1979
AUT
+2.17
18.51
14
MORETTI Luca
1980
ITA
+2.17
18.51
16
BERGAMELLI Giancarlo
1974
ITA
+2.18
18.57
17
SEILER Jan
1983
SUI
+2.52
20.53
18
TIEZZA Luca
1981
ITA
+2.53
20.59
19
ALBRECHT Kilian
1973
BUL
+2.57
20.82
20
THALER Patrick
1978
ITA
+2.63
21.17
21
BECHTER Patrick
1982
AUT
+2.72
21.69
22
ZARDINI Edoardo
1976
ITA
+2.93
22.90
23
KOGLER Stefan
1981
GER
+2.96
23.07
24
KAUKONIEMI Tuukka
1985
FIN
+3.09
23.82
25
RAJALA Jukka
1982
FIN
+3.19
24.40
26
DEVILLE Cristian
1981
ITA
+4.32
30.91
27
BJOERK Andre
1982
SWE
+4.51
32.01
28
MARSHALL Cody B
1982
USA
+4.73
33.28
29
BAPTENDIER Sandy
1982
FRA
+5.14
35.64
30
KRYZL Krystof
1986
CZE
+5.21
36.04
31
BJOERGE Mikkel
1986
NOR
+5.35
36.85
32
BRENNA Petter
1986
NOR
+5.52
37.83
33
HANADA Masashi
1986
JPN
+5.80
39.45
34
BJOERGVINSSON Bjoergvin
1980
ISL
+5.89
39.97
35
STANEK Jendrek
1981
GER
+5.98
40.48
36
ZAVIRSEK Matija
1984
SLO
+6.11
41.23
37
THALER Matthias
1984
ITA
+6.13
41.35
38
FEUZ Beat
1987
SUI
+6.33
42.50
39
MRAVLJA Anze
1987
SLO
+6.58
43.94
40
VOGEL Markus
1984
SUI
+7.06
46.71
41
POVINELLI Christopher
1984
ITA
+7.25
47.81
42
GROSS Stefano
1986
ITA
+8.03
52.31
43
KRIZAJ Andrej
1986
SLO
+8.04
52.36
44
MARSAGLIA Matteo
1985
ITA
+8.45
54.73
45
VRABLIK Martin
1982
CZE
+9.82
62.63
46
VAN DEN BOGAERT Jeroen
1979
BEL
+10.21
64.88
Did not finish 2nd run
VIDOSA Roger
1984
AND
ROGER Cedric
1987
FRA
BAECK Axel
1987
SWE
LEONE Martino
1983
ITA
WANNINGER Christian
1981
GER
NYLANDEN Petri
1985
FIN
NILSEN Andreas
1980
NOR
ANDERSSON Magnus
1981
SWE
SCHMID Hannes Paul
1980
ITA
BROWN Roger G P
1981
USA
CUCHE Dimitri
1985
SUI
SKUBE Matic
1988
SLO
RAZZOLI Giuliano
1984
ITA
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
WADRZYK Maciej
1988
POL
BYDLINSKI Maciej
1988
POL
ZIKA Adam
1989
CZE
GARDET Benjamin
1986
FRA
LUND Jacob
1987
USA
OLSSON Matts
1988
SWE
VALSSON Kristinn Ingi
1985
ISL
KATAGIRI Kensaku
1984
JPN
KUERNER Miha
1987
SLO
DEBELJAK Jan
1988
SLO
OLIVERO Gian Luca
1986
ITA
PYARD Flavien
1985
FRA
NOBLE Andrew
1984
GBR
SANDVIK Eian
1989
NOR
PAQUIN Paul
1986
FRA
TESTORELLI Moreno
1986
SUI
SAMSAL Dalibor
1985
CRO
CAVALLINO Ivan
1986
ITA
AJIKI Masaharu
1980
JPN
QUARTEL DE Alwin
1983
NED
VERDECCHIA Marco
1983
ITA
PIERUZ Aronne
1983
ITA
OBERT Anthony
1985
FRA
STEHLE Dominik
1986
GER
MARKIC Gasper
1986
SLO
ERSCHBAMER Andreas
1984
ITA
ENOCSON Calle
1984
SWE
DAVARE Michel
1981
ITA
BARRETT Scott
1983
CAN
ENGL Kurt
1979
AUT
BRANDENBURG Will
1987
USA
FAESSLER Raphael
1985
SUI
BURAAS Hans-Petter
1975
NOR
ROY Jean-Philippe
1979
CAN
BYLUND Peter
1979
SWE
KELLEY Tim
1986
USA
LEUZINGER James
1982
GBR
KARLSEN Truls Ove
1975
NOR
DRAGSIC Mitja
1979
SLO
REITER Hannes
1981
AUT
GRUBELNIK Drago
1976
SLO
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
SANDELL Marcus
1987
FIN
IMBODEN Urs
1975
MDA
NORDH Fredrik
1984
SWE
FALCOZ Lucas
1986
FRA
SCHOERGHOFER Philipp
1983
AUT
LEINO Jukka
1978
FIN
NOESIG Christoph
1985
AUT
Did not start 1st run