official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ANSELMET Alexandre
1980
FRA
1:43,66
16.60
2
ERTL Andreas
1975
GER
+0.43
18.96
3
BROLENIUS Johan
1977
SWE
+0.59
19.84
4
OOSTERBAAN Rogier
1978
NED
+0.80
21.00
5
STOCKER Martin
1979
AUT
+1.20
23.20
6
BRANDAUER Anton
1982
AUT
+1.47
24.68
7
DEZORDI Rodolphe
1980
FRA
+1.59
25.34
8
PAQUIN Pierre
1979
FRA
+1.61
25.45
9
STANEK Jendrek
1981
GER
+1.63
25.56
9
EGGER Pierre
1978
AUT
+1.63
25.56
11
KOGLER Stefan
1981
GER
+1.75
26.22
12
KRAUS Tomas
1974
CZE
+2.61
30.95
13
BERGLUND Teddy
1978
USA
+2.65
31.17
14
HOERL Wolfgang
1983
AUT
+2.84
32.22
15
STAMPFER Marco
1981
AUT
+3.76
37.28
16
LACAS Eric
1977
FRA
+4.32
40.35
17
MAIER Markus
1984
AUT
+4.79
42.94
18
BRENNER Hannes
1984
AUT
+5.43
46.46
19
SCHOERGHOFER Philipp
1983
AUT
+6.32
51.35
20
HOROSHILOV Alexandr
1984
RUS
+6.38
51.68
21
SCHWAIGER Patrik
1985
AUT
+6.78
53.88
22
RATTENSBERGER Michael
1985
AUT
+8.48
63.23
23
ALBER Walter
1984
AUT
+8.90
65.54
24
GOESWEINER Florian
1985
AUT
+8.97
65.92
25
BIERBAUMER Stefan
1985
AUT
+9.30
67.74
26
BURTSCHER Christian
1985
AUT
+9.57
69.22
27
ORGLER Michael
1986
AUT
+9.75
70.21
28
HAFELE Silvio
1985
AUT
+9.86
70.82
29
SCHWAB Thomas
1985
AUT
+10.19
72.63
30
ZIMMERMANN Dominik
1984
AUT
+10.69
75.38
31
RATH Christopher
1985
AUT
+11.22
78.30
32
SEIFRIEDSBERGER Daniel
1985
AUT
+11.70
80.94
33
PETRY Pete
1980
USA
+11.96
82.37
34
SCHEIBER Dominik
1986
AUT
+13.42
90.39
35
EGGER Patrick
1986
AUT
+16.03
104.74
36
HUBER Philipp
1986
AUT
+16.42
106.89
37
GSTREIN Marcel
1986
AUT
+17.29
111.67
38
ZWISCHENBRUGGER Mark
1986
AUT
+22.61
140.93
Did not finish 2nd run
HIRSCHBICHLER Andreas
1986
AUT
AUER Burkhard
1984
AUT
SPAN Thomas
1985
AUT
RIETZ Chad
1981
USA
MCNEILL Jason
1980
USA
BAUMANN Romed
1986
AUT
WOHLFAHRT Patrick
1985
AUT
PYSSINE Andrei
1984
RUS
HINTERBERGER Werner
1983
AUT
POPPERNITSCH Robert
1981
AUT
DICKSON Michael
1975
AUS
NEUREUTHER Felix
1984
GER
ZAMANSKY Jake
1981
USA
HIRASAWA Gaku
1973
JPN
ENGL Kurt
1979
AUT
LORENZIN Marcel
1982
AUT
HANSSON Martin
1975
SWE
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SCHWENTER Florian
1986
AUT
AIGNER Stefan
1986
AUT
LYNCH Conor
1984
USA
BERESFORD Gary
1985
USA
HIRZINGER Markus
1985
AUT
BAUMANN Michael
1985
AUT
HOERHAGER Patrick
1986
AUT
HERZOG Mario
1986
AUT
LAMPERT Martin
1977
LIE
RIBIS Philipp
1985
AUT
HUTER Patrick
1985
AUT
KATAGIRI Kensaku
1984
JPN
MEIER Andreas
1985
AUT
MOSER Ernst
1985
AUT
VORONA Evgenij
1984
RUS
SCHWEINBERGER Michael
1986
AUT
EDER Peter
AUT
SPIES Georg
1983
AUT
WINDERLE Martin
1984
AUT
KAUKONIEMI Tuukka
1985
FIN
LOUNEV Alexandr
1985
RUS
DOGADKIN Roman
1983
RUS
GSCHWENTER Dominik
1984
AUT
LINDNER Georg
1983
AUT
HENDRYCH Jiri
1983
CZE
WALCHHOFER Patrick
1984
AUT
HERMANN Samuel
1983
LIE
MARKKANEN Jukka
1983
FIN
HOROCHILOV Viktor
1982
RUS
HUTTER Daniel
1985
AUT
MOESER Franz
1983
AUT
HOPFGARTNER Alfred
1983
AUT
ANDERSON Peter D
1982
USA
OBERMOSER Andreas
1984
AUT
WOELFL Mathias
1984
GER
BUCHACHER Markus
1984
AUT
NOESIG Christoph
1985
AUT
MEIER-MEITINGER Max
1983
GER
LAINE Rasmus
1983
FIN
SCOTT Eric D
1980
USA
POTTONEN Jaarno
1983
FIN
PLATTNER Roland
1984
AUT
VRABLIK Martin
1982
CZE
HOFER Patrick
1980
ITA
FLASCHBERGER Christian
1983
AUT
KOLL Alexander
1982
AUT
DREIER Christoph
1981
AUT
FRANK Andreas
1982
AUT
MOSER Stefan
1981
AUT
MARSHALL Jesse
1980
USA
COUSINEAU Julien
1981
CAN
FUERSTAUER Niki
1980
LIB
AMPFERER Andreas
1982
AUT
OMMINGER Andreas
1983
AUT
BECHTER Patrick
1982
AUT
IKUTA Yasuhiro
1979
JPN
SAUVAGE Nicolas
1978
FRA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run