official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
VRHOVNIK Matjaz
1972
SLO
1:28.94
11.43
2
SCHIESTL Hermann
1970
AUT
+0.97
17.76
3
REBERSAK Jernej
1977
SLO
+1.57
21.67
4
WAREMAN Hayo
1974
NED
+1.67
22.32
5
BENKERT Franz
1978
GER
+1.80
23.17
6
BJORNSSON Kristinn
1972
ISL
+1.90
23.82
7
KRAUS Tomas
1974
CZE
+1.99
24.41
8
BUKOVEC Jernej
1978
SLO
+2.26
26.17
9
MAXA Marcel
1974
CZE
+2.62
28.52
10
HOLICKY Jan
1974
CZE
+2.66
28.78
11
MALUS Miha
1978
SLO
+3.14
31.91
12
REICHELT Hannes
1980
AUT
+3.47
34.06
13
GUNNARSSON Arnor
1971
ISL
+4.32
39.60
14
OOSTERBAAN Rogier
1978
NED
+4.37
39.93
15
KROISLEITNER Martin
1978
AUT
+4.61
41.49
16
STRUGER Peter
1982
AUT
+6.10
51.21
17
MANHART Benedikt
1979
GER
+6.46
53.56
18
RUTAR Rok
1982
SLO
+7.49
60.27
19
FRANK Andreas
1982
AUT
+7.76
62.03
20
GRAFINGER Thomas
1982
AUT
+8.04
63.86
21
SALEJ Rok
1981
SLO
+8.80
68.82
22
OSRAJNIK Jernej
1980
SLO
+8.92
69.60
23
ZUPAN Uros
1981
SLO
+9.34
72.34
24
MARSCHNIG Claus
1982
AUT
+9.51
73.45
25
SCHWEINSTEIGER Tobias
1982
GER
+10.28
78.47
26
POLSTER Daniel
1983
AUT
+11.43
85.97
27
PUC Ziga
1983
SLO
+11.74
87.99
28
MEDJA Jaka
1980
SLO
+11.79
88.32
29
GREGORIC Primoz
1979
SLO
+12.18
90.86
30
KOSMAC Miha
1982
SLO
+12.30
91.64
31
BAJT Luka
1982
SLO
+12.65
93.92
32
ZVAB Tadej
1979
SLO
+12.76
94.64
33
PETRIJEVCANIN Goran
1982
SLO
+12.81
94.97
34
PRANZL Lambert
1983
AUT
+13.26
97.90
35
RAMUS Matic
1982
SLO
+13.41
98.88
36
TRDINA Tadej
1983
SLO
+13.86
101.81
37
KNIFIC Jaka
1982
SLO
+16.46
118.77
38
GMAJNAR Jus
1983
SLO
+17.06
122.68
39
VUCINIC Ivan
1982
CRO
+17.20
123.60
40
SEGULA Tomaz
1982
SLO
+17.44
125.16
41
HUDOVERNIK Matej
1983
SLO
+17.46
125.29
42
NEZIROVIC Mirza
1977
BIH
+17.71
126.92
43
VRHUNC Gasper
1983
SLO
+18.09
129.40
44
TANEV Ivan
1975
MKD
+18.82
134.16
45
GEORGIEVSKI Aleksandar
1980
MKD
+20.71
146.49
46
FISER Nino
1983
SLO
+22.27
156.66
47
PUDGAR Aljaz
1983
SLO
+24.19
169.18
48
VATRENJAK Asim
1982
BIH
+35.78
244.76
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
COLIC Miro
1976
BIH
SERDONER David
1980
SLO
SKERBINEK Primoz
1980
SLO
SMONKAR Dejan
1982
SLO
GLEBOV Alek
1983
SLO
SCHAUBACH Dejan
1979
SLO
SUMER Marko
1983
SLO
TOPLAK Rok
1980
SLO
BRYNJOLFSSON Sveinn
1975
ISL
VALENCIC Mitja
1978
SLO
VALENTI Ales
1983
SLO
BREZAVSEK Ales
1972
SLO
BRAJOVIC Grega
1981
SLO
WIESER Andi
1980
SLO
ZNIDARSIC Marko
1981
SLO
RIBNIKAR Jernej
1981
SLO
LADINEK Martin
1981
SLO
KUMER Domen
1983
SLO
KUMER Dejan
1982
SLO
KOVAC Stane
1980
SLO
ABDULOVIC Adis
1982
BIH
KIRLIC Vedad
1983
BIH
OSLAK Ozbi
1977
SLO
KANIC Matevz
1982
SLO
PANOVSKI Dejan
1980
MKD
JURES Luka
1982
SLO
JOVAN Miha
1983
SLO
HARDENBERG Arne
1973
DEN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run
KYRIAKIDIS Anastassios
1983
GRE
PREK Ales
1981
SLO
BANK Ondrej
1980
CZE
BANK Tomas
1976
CZE
SAMEC Luka
1982
SLO
DIMOLIOS Michalis
1983
GRE
SCUKOVT Domen
1981
SLO
GOLOB Ziga
1982
SLO
RATEJ Jan
1982
SLO
GRUBELNIK Drago
1976
SLO
SOPAR Miha
1982
SLO
VAIS Anastassios
1983
GRE
STARKAS Kostas
1976
GRE
BUCAR Samo
1983
SLO
HORACEK David
1972
CZE