official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KRYZL Krystof
1986
CZE
1:38,10
11.30
2
ZRNCIC-DIM Natko
1986
CRO
+0.38
13.62
3
TONETTI Riccardo
1989
ITA
+0.41
13.81
4
SAMSAL Dalibor
1985
CRO
+0.49
14.30
5
ERSCHBAMER Andreas
1984
ITA
+0.77
16.01
6
KOGLER Stefan
1981
GER
+1.13
18.21
7
CALOVINI Mathias
1992
AUT
+1.25
18.95
8
TRIENDL Armin
1989
AUT
+1.67
21.51
9
ALAERTS Kai
1989
BEL
+1.87
22.74
10
WALLNER Max
1991
GER
+2.05
23.84
11
SCHWEIGER Patrick
1990
AUT
+2.11
24.21
12
BAUMANN Romed
1986
AUT
+2.12
24.27
13
HRIBAR Timotej
1990
SLO
+2.21
24.82
14
LUITZ Stefan
1992
GER
+2.22
24.88
15
FELLER Manuel
1992
AUT
+2.43
26.16
16
GASSNER Philipp
1992
GER
+2.48
26.47
17
KRAUTSCHNEIDER Thomas
1992
AUT
+2.63
27.39
18
VAN DEN BOGAERT Jeroen
1979
BEL
+2.66
27.57
19
NAGILLER Clemens
1990
AUT
+2.90
29.04
20
BRENNSTEINER Stefan
1991
AUT
+4.14
36.62
21
ZUBCIC Filip
1993
CRO
+5.72
46.28
22
RAEDLER Riccardo
1992
AUT
+6.85
53.20
23
AICHER Lukas
1991
GER
+7.19
55.28
24
RASCHNER Dominik
1994
AUT
+8.29
62.00
25
AUER Sebastian
1993
AUT
+8.30
62.06
26
MEIER Daniel
1993
AUT
+8.39
62.61
27
GEIER Gerald
1993
AUT
+9.31
68.24
28
SEMLITSCH Christoph
1994
AUT
+9.90
71.85
29
FRANZ Werner Jun.
1994
AUT
+10.81
77.42
30
MURER Peter
1994
AUT
+11.95
84.39
31
EBNER Josef
1994
AUT
+12.60
88.36
32
VONBANK Marco
1993
AUT
+13.16
91.79
33
PFAFFENBERGER Lukas
1994
AUT
+15.05
103.35
34
DIGRUBER Marc
1988
AUT
+15.06
103.41
35
VINCZE Akos
1978
HUN
+20.12
134.36
36
BENKOE Alpar
1982
HUN
+20.52
136.80
37
ROETERT STEENBRUGGEN Rick
1994
NED
+24.62
161.88
Did not finish 2nd run
RICHTER Fabian
1994
AUT
FELSER Josef
1993
AUT
ROEL Patrick
1992
NED
SCHWARZ Daniel
1991
AUT
GROSELJ Zan
1993
SLO
LENZ Markus
1992
GER
LANTHALER Stefan
1991
ITA
FEIERSINGER Christian
1992
AUT
KARELLY Manuel
1993
AUT
MATT Michael
1993
AUT
KELEMEN Josef
1984
CZE
WOLF Maximilian
1992
GER
FALBESONER Martin
1991
AUT
RATKIC Ivan
1986
CRO
ZIKA Adam
1989
CZE
BISCHOF Martin
1991
AUT
MLINSEK Filip
1988
SLO
GASPERIN Timi
1990
SLO
KOENIG Thomas
1990
AUT
TIPPELREITHER Lukas
1991
AUT
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
STOLZ Christoph
1992
AUT
TABELANDER Florian
1994
AUT
BARTA Csaba
1973
HUN
SOUBEK Sandro
1994
AUT
TSCHOHL Seraphin
1993
AUT
KRAXNER Lukas
1994
AUT
REISSNER David
1994
AUT
SCHAIDER Ludwig
1993
AUT
KRENN Christoph
1994
AUT
SZEPESI Bertold
1990
HUN
LINTSCHINGER Philipp
1994
AUT
TRAXL Michael
1993
AUT
WINKELHORST Steffan
1992
NED
AUJESKY Johannes
1993
AUT
KAINER Helmut
1993
AUT
NEUMAYER Christopher
1992
AUT
RAGGINGER Christian
1993
AUT
LUZAR Matjaz
1992
SLO
HEIGL Florian
1993
AUT
DANKLMAIER Daniel
1993
AUT
SCHWABL Bartl
1992
AUT
ZIMMERMANN Paul
1993
AUT
GORBACH Mathias
1992
AUT
ALAERTS Xan
1992
BEL
HERZOG David
1992
AUT
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
ROHRWECK Johannes
1990
AUT
BRANDL Sebastian
1989
AUT
BRUNNER Johannes
1988
AUT
BRIGOVIC Sebastian
1992
CRO
LEITINGER Roland
1991
AUT
KOSI Klemen
1991
SLO
MARINELLI Danko
1987
CRO
DEBELJAK Jan
1988
SLO
BERTHOLD Frederic
1991
AUT
BANK Ondrej
1980
CZE
BRENNER Hannes
1984
AUT
HIRSCHBUEHL Christian
1990
AUT
DREIER Christoph
1981
AUT
TREJBAL Filip
1985
CZE
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
Did not start 1st run