official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
COUSINEAU Julien
1981
CAN
1:27.88
8.00
2
HAUGEN Leif Kristian
1987
NOR
+0.46
11.14
3
BIGGS Patrick
1982
CAN
+1.34
17.15
4
JANYK Michael
1982
CAN
+1.44
17.83
5
TESTORELLI Moreno
1986
SUI
+1.92
21.11
6
SEMPLE Ryan
1982
CAN
+2.43
24.59
7
WHITE Trevor
1984
CAN
+2.46
24.80
8
RAINER Niklas
1983
SWE
+3.36
30.94
9
OLSSON Jon
1982
SWE
+3.68
33.13
10
FAVRE Arnaud
1987
FRA
+5.23
43.71
11
SPENCE Brad
1984
CAN
+6.32
51.15
12
RISHWORTH Michael
1987
AUS
+6.33
51.22
13
HOWDEN Angus
1981
NZL
+6.93
55.31
14
ENGEL Mark
1991
USA
+7.18
57.02
15
ASOIAN Nathan
1985
USA
+7.37
58.32
16
WYLIE Andrew
1989
NZL
+8.27
64.46
17
PARRY Edward
1987
AUS
+8.42
65.49
18
PERKINS Jake
1992
USA
+9.82
75.05
19
NEESON Finlay
1993
NZL
+10.55
80.03
20
SZABO Bence
1986
HUN
+11.40
85.83
21
DERRICK Miles
1993
USA
+11.51
86.58
22
BARWOOD Adam
1992
NZL
+11.84
88.84
23
PIZZINI Andrea
1991
ITA
+12.25
91.64
24
AXELROD Max
1993
USA
+12.40
92.66
25
BROWN Callum
1994
AUS
+13.17
97.92
26
COULL Jackson
1993
AUS
+15.07
110.89
27
DOLGYY Sergiy
1984
UKR
+15.14
111.37
28
FEASEY Willis
1992
NZL
+16.75
122.36
29
JOHNSTON Keeler
1993
USA
+27.60
196.44
30
STEEDMAN Harrison
1993
NZL
+27.83
198.01
31
FOSTER James
1989
GBR
+29.84
211.73
32
ROBERTSON Matthew
1983
AUS
+29.86
211.87
33
SPRATT Jeremy
1994
NZL
+31.85
225.46
34
COOTE Wilbur
1994
NZL
+42.36
297.21
35
CRONIN Louis
1994
NZL
+49.11
343.30
36
GREENSTONE Harry
1990
USA
+50.79
354.77
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
HAUGEN Per Torstein
1994
NOR
LUBSANDANZAN Gotovdorj
1990
MGL
DICK Alexander
1994
GER
LOEFFEN-GALLAGHER Tommy
1994
NZL
ARANZALZUL Chagnaa
1973
MGL
BAYARZUL Chagnaa
1971
MGL
JAMIESON Benjamin
1993
NZL
GEPHART Jack
1993
USA
JAYE William
1993
USA
SLINGER Max
1989
GBR
LEDUC Maxime
1993
FRA
ELLER Bryce
1993
USA
O SULLIVAN Jeremy
1989
AUS
BROWN Adam
1993
AUS
WOOD Nathan
1987
AUS
GRIFFITHS Christopher
1990
GBR
SCANNELL Jake
1992
USA
MCCARTHY Luke
1989
GBR
PREBBLE Jamie
1991
NZL
WARNER Paul
1991
USA
PREBBLE Nick
1993
NZL
SZEPESI Bertold
1990
HUN
CLOUGH Frankie
1990
GBR
BULLEN Robert
1989
GBR
AVRIN A J
1988
USA
POCCARD Marc
1989
AUS
GRIFFIN Benjamin
1986
NZL
MATTEI Geoffrey
1990
FRA
ILEWICZ Jakub
1987
POL
STEVENS Hugh
1986
AUS
CAFE Tim
1987
NZL
MOLLIN Bart
1981
BEL
BYDLINSKI Maciej
1988
POL
JENOT Olivier
1988
MON
ROY Jean-Philippe
1979
CAN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run