official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SCHMID Philipp
1986
GER
1:42.55
9.00
2
JANYK Michael
1982
CAN
+0.34
11.02
3
SAMSAL Dalibor
1985
CRO
+0.57
12.39
4
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
+0.63
12.75
5
DIGRUBER Marc
1988
AUT
+1.32
16.85
5
STEHLE Dominik
1986
GER
+1.32
16.85
7
KETTERER David
1993
GER
+2.00
20.90
8
GASSNER Philipp
1992
GER
+2.25
22.38
9
SPENCE Brad
1984
CAN
+2.42
23.39
10
WALCH Magnus
1992
AUT
+2.84
25.89
11
SOLEVAAG Sebastian-Foss
1991
NOR
+2.90
26.25
12
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
+3.90
32.20
13
STEIMLE Simon
1991
SUI
+4.32
34.70
14
NARITA Hideyuki
1993
JPN
+5.08
39.22
15
LENZ Markus
1992
GER
+5.18
39.81
16
DELSANTE Rocco
1991
ITA
+5.53
41.89
17
LAENGST Heiner
1994
GER
+5.77
43.32
18
BITTNER Daniel
1995
GER
+6.06
45.05
19
ROULIN Gilles
1994
SUI
+7.91
56.05
20
JENAL Nicolai
1993
SUI
+9.93
68.07
21
KAUZ Ulrich
1993
GER
+14.39
94.60
22
TREMMEL Anton
1994
GER
+14.71
96.50
23
SAUTER Paul
1994
GER
+16.64
107.98
24
BRAECKLE Thomas
1995
GER
+16.99
110.06
25
LINDNER Nico
1996
GER
+19.00
122.02
26
WHITE Thomas
1992
GBR
+19.53
125.17
27
WIMMER Simon
1996
GER
+21.18
134.99
28
BUCHMANN Louis
1996
GER
+26.37
165.86
Did not finish 2nd run
KEMPENAERS Sander
1994
BEL
HINTERWALDNER Luis
1996
GER
PAHLETEG Joel
1996
GER
BAYER Alexander
1995
GER
EMMERT Fabian
1994
GER
BREU Raffael
1994
GER
ST-GERMAIN Wiliam
1992
CAN
ZBINDEN Marco
1991
SUI
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
MEGARRY Morgan
1993
CAN
FALAT Matej
1993
SVK
GRUBER Christian
1993
GER
HENTTINEN Jens
1993
FIN
LAHDENPERAE Anton
1985
SWE
STAURSET Bjoern Tore
1988
NOR
Did not finish 1st run
DENIKIEWICZ Alex
1994
USA
KEMPENAERS Kristof
1992
BEL
GANAHL Patrick
1996
GER
CRAWLEY Daniel
1991
GBR
HIEMER Pascal
1995
GER
BODENMILLER David
1995
GER
BRUKER Simon
1995
GER
WIDL Maximilian
1995
GER
PORWOL Philipp
1995
GER
NORCROSS WEBB Joseph
1992
GBR
DELLNER Simon
1995
GER
LIBERATORE Federico
1995
ITA
WASMEIER Lukas
1994
GER
VETTER Alexander
1993
GER
KRAHNERT Lucas
1995
GER
ERTL Nikolaus
1995
GER
ZEGG Pablo
1991
SUI
MANFRINI Marco
1992
ITA
GELASHVILI Jaba
1993
GEO
BRANDNER Christof
1994
GER
SCHWAIGER Hansi
1994
GER
EGGER Valentin
1993
GER
BATTOCCHI Matteo
1993
ITA
MAAS Max
1994
GER
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
KUUKKA Justus
1994
FIN
FUMAGALLI Davide
1991
ITA
PELTOLA Kalle
1993
FIN
FINAZZER Sebastiano
1993
ITA
DA VILLA Davide
1995
ITA
LUCHSINGER Jan
1994
SUI
FRANCESCHETTI Pietro
1993
ITA
TRAXL Michael
1993
AUT
NEUREITER Patrick
1993
AUT
DATZER Fabian
1992
GER
HEEB Simon
1991
LIE
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
CALOVINI Mathias
1992
AUT
STEINBACHER Christian
1990
GER
SHIN Masanori
1993
JPN
BALLERIN Andrea
1989
ITA
HIRSCHBUEHL Christian
1990
AUT
VIDOVIC Matej
1993
CRO
ALAERTS Kai
1989
BEL
VOGEL Markus
1984
SUI
ZUEV Stepan
1988
RUS
LIEBL Sebastian
1989
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run