official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SPIK Jakob
1994
SLO
1:51.90
11.31
2
SCHMID Philipp
1986
GER
+0.17
12.40
3
HAUGAN Timon
1996
NOR
+0.25
12.92
4
VACCARI Hans
1996
ITA
+0.38
13.76
5
MONSEN Marcus
1995
NOR
+0.49
14.46
6
EIDE Peder Dahlum
1994
NOR
+0.77
16.26
7
STROLZ Johannes
1992
AUT
+0.78
16.33
8
HAASER Raphael
1997
AUT
+0.81
16.52
9
DA VILLA Davide
1995
ITA
+1.00
17.74
10
JOHANSSON Emil
1988
SWE
+1.22
19.16
11
PERTL Adrian
1996
AUT
+1.35
20.00
12
HOFER Alex
1994
ITA
+1.42
20.45
13
LEITGEB Richard
1994
AUT
+1.65
21.93
14
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
+1.79
22.83
15
HACKER Pirmin
1996
AUT
+1.97
23.99
16
ERLER Tobias
1995
AUT
+2.48
27.27
17
NARITA Hideyuki
1993
JPN
+2.54
27.65
18
GSTREIN Fabio
1997
AUT
+2.68
28.55
19
ENGVOLL Morten
1992
NOR
+2.74
28.94
20
HENTTINEN Jens
1993
FIN
+2.97
30.42
21
SENDLHOFER Lukas
1996
AUT
+3.08
31.13
22
KAAHRE Rickard
1991
SWE
+3.70
35.12
23
MARKO Moritz
1997
AUT
+3.73
35.31
24
NAKAMURA Shun
1995
JPN
+3.83
35.95
25
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
+4.03
37.24
26
PITTERLE Martin
1995
AUT
+4.11
37.76
27
WALCH Linus
1994
AUT
+4.13
37.88
28
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
+4.78
42.07
29
ZABYSTRAN Jan
1998
CZE
+4.90
42.84
30
FEURSTEIN Patrick
1996
AUT
+5.89
49.21
31
ZAECHLING Florian
1995
AUT
+5.97
49.72
32
GSTREIN Luca
2000
AUT
+6.27
51.65
33
SPIEGL Michael
1997
AUT
+6.43
52.68
34
SZOLLOS Benjamin
1996
HUN
+6.63
53.97
35
BLENGINI Alberto
1997
ITA
+6.68
54.29
36
LANZENBERGER Luca
1999
AUT
+7.94
62.40
37
STEINER Klaus
1997
AUT
+8.07
63.23
38
TITSCHER Lukas
1998
AUT
+8.11
63.49
39
OBERHAMBERGER Simon
2000
AUT
+9.12
69.99
40
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
+10.00
75.65
41
UNTERWEGER Florian
1998
AUT
+10.17
76.75
42
MULLER Marek
1998
CZE
+10.24
77.20
43
SCHENNACH Alexander
1999
AUT
+10.32
77.71
44
SAUPER Balthasar
1999
AUT
+15.74
112.59
45
LEITGEB Martin
1998
AUT
+15.98
114.13
46
GOENITZER Patrick
2000
AUT
+16.51
117.54
47
GRILL Michael
1985
AUT
+41.79
280.20
Did not finish 2nd run
HOHENAUER Manuel
1999
AUT
VON DER THANNEN Raphael
1999
AUT
NAGY Bence
1998
HUN
MISCHELIN Michael
1998
AUT
KREILHUBER Severin
1999
AUT
KERBER Maximilian
1997
AUT
SPIECKER Florian
1998
AUT
ANDA Eirik
1997
NOR
SOMWEBER Andre
1998
AUT
DORNER Thomas
1998
AUT
KATO Seigo
1998
JPN
OPETNIK Moritz
1998
AUT
OBAUER Gotthard
1996
AUT
MANKINEN Miikka
1997
FIN
RUELAND Simon
1997
AUT
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
MEISSL Christoph
2000
AUT
PEER David
1998
AUT
MAROTY Matyas
2000
HUN
HOERL Daniel
1999
AUT
GMEINBAUER Lukas
1999
AUT
PERSCHLER Lukas
1999
AUT
LEFKARITIS Dinos
1995
CYP
FLEISCH Simon
2000
AUT
HOELLWART Peter
1998
AUT
KOHLER Matthias
1999
AUT
HAUNHOLTER Stefan
1998
AUT
STOCKHAMMER Philip
1998
AUT
LACKNER Philipp
2000
AUT
PICHLER Nico
1998
AUT
WIELAND Paul
1999
AUT
RIESER Stefan
1999
AUT
POMBERGER Alexander
1995
AUT
MARINZ Daniel
1998
AUT
PETELIN Helmuth
1999
AUT
HACKER Felix
1999
AUT
THAURER Stefan
1999
AUT
JUFFINGER Dominik
1998
AUT
BAKKE Max
1997
NED
HYSKA Martin
1994
SVK
WINDINGSTAD Tobias
1995
NOR
TANNER Luca
1997
AUT
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
CAS Jure
1994
SLO
GRUBER Christof
1995
AUT
HANDOLIN Juho
1997
FIN
TREMMEL Anton
1994
GER
LENGAUER-STOCKNER Hannes
1993
AUT
GRAF Mathias
1996
AUT
KUERNER Miha
1987
SLO
Disqualified 1st run
Did not start 1st run