official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GRANGE Jean-Baptiste
1984
FRA
1:44.49
0.00
2
MILLER Bode
1977
USA
+0.79
4.54
3
MATT Mario
1979
AUT
+0.93
5.34
4
ZURBRIGGEN Silvan
1981
SUI
+1.06
6.09
5
KOSTELIC Ivica
1979
CRO
+1.08
6.20
6
MYHRER Andre
1983
SWE
+1.10
6.32
7
HARGIN Mattias
1985
SWE
+1.32
7.58
8
MISSILLIER Steve
1984
FRA
+1.33
7.64
9
VALENCIC Mitja
1978
SLO
+1.34
7.69
10
BECHTER Patrick
1982
AUT
+1.46
8.38
11
PRANGER Manfred
1978
AUT
+1.67
9.59
11
DRAGSIC Mitja
1979
SLO
+1.67
9.59
13
HOERL Wolfgang
1983
AUT
+1.73
9.93
13
LARSSON Markus
1979
SWE
+1.73
9.93
15
LIZEROUX Julien
1979
FRA
+2.03
11.66
16
KOGLER Stefan
1981
GER
+2.06
11.83
17
TREJBAL Filip
1985
CZE
+2.19
12.58
18
LEINO Jukka
1978
FIN
+2.32
13.32
19
STEHLE Dominik
1986
GER
+2.96
17.00
20
BROLENIUS Johan
1977
SWE
+5.12
29.40
21
BYGGMARK Jens
1985
SWE
+5.80
33.30
22
LIGETY Ted
1984
USA
+6.29
36.12
Did not finish 2nd run
Did not qualify for 2nd run
RAJALA Jukka
1982
FIN
MINAGAWA Kentaro
1977
JPN
MYHRE Lars Elton
1984
NOR
OBERT Anthony
1985
FRA
INNERHOFER Christof
1984
ITA
JANSRUD Kjetil
1985
NOR
CHENAL Joel
1973
FRA
MERMILLOD BLONDIN Thomas
1984
FRA
VRABLIK Martin
1982
CZE
ANSELMET Alexandre
1980
FRA
LAHDENPERAE Anton
1985
SWE
WHITE Trevor
1984
CAN
VOGEL Markus
1984
SUI
ALBRECHT Kilian
1973
BUL
VILETTA Sandro
1986
SUI
MARSHALL Cody
1982
USA
YUASA Naoki
1983
JPN
BIGGS Patrick
1982
CAN
GRANDI Thomas
1972
CAN
BERTHOD Marc
1983
SUI
SVINDAL Aksel Lund
1982
NOR
ALBRECHT Daniel
1983
SUI
SCHOENFELDER Rainer
1977
AUT
VAJDIC Bernard
1980
SLO
GINI Marc
1984
SUI
HIRSCHER Marcel
1989
AUT
NEUREUTHER Felix
1984
GER
Did not finish 1st run
TUCEK Tomas
1975
CZE
BJERKESTRAND Iver
1987
NOR
KUERNER Miha
1987
SLO
SANDELL Marcus
1987
FIN
ROMAR Andreas
1989
FIN
OLSSON Matts
1988
SWE
KANTOLA Petteri
1986
FIN
KAUKONIEMI Tuukka
1985
FIN
SAMSAL Dalibor
1985
CRO
KARLSEN Truls Ove
1975
NOR
PAQUIN Pierre
1979
FRA
RAZZOLI Giuliano
1984
ITA
ANDERSSON Magnus
1981
SWE
JITLOFF Tim
1985
USA
IMBODEN Urs
1975
MDA
ANDERSSON Oscar
1982
SWE
KOLL Alexander
1982
AUT
BARRETT Scott
1983
CAN
KRYZL Krystof
1986
CZE
TISSOT Stephane
1979
FRA
THALER Patrick
1978
ITA
DEVILLE Cristian
1981
ITA
Disqualified 1st run