official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
1:35.08
6.00
2
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+0.10
6.76
3
STEHLE Dominik
1986
GER
+0.13
6.98
4
DEVILLE Cristian
1981
ITA
+0.18
7.36
5
ZENHAEUSERN Ramon
1992
SUI
+0.29
8.20
6
SCHMID Philipp
1986
GER
+0.36
8.73
7
DIGRUBER Marc
1988
AUT
+0.39
8.95
8
BACHER Fabian
1993
ITA
+0.48
9.63
9
NOEL Clement
1997
FRA
+0.50
9.79
10
KOLEGA Elias
1996
CRO
+0.56
10.24
11
SIMONET Sandro
1995
SUI
+0.69
11.23
12
BUFFET Robin
1991
FRA
+0.70
11.30
13
FOSS-SOLEVAAG Sebastian
1991
NOR
+0.76
11.76
14
STROLZ Johannes
1992
AUT
+0.81
12.13
15
GINI Marc
1984
SUI
+0.87
12.59
16
HIRSCHBUEHL Christian
1990
AUT
+0.92
12.97
17
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
+0.94
13.12
18
BONVIN Anthony
1994
SUI
+0.98
13.42
19
ROCHAT Marc
1992
SUI
+1.02
13.72
20
HAUGEN Leif Kristian
1987
NOR
+1.05
13.95
21
RUELAND Simon
1997
AUT
+1.30
15.84
22
RONCI Giordano
1992
ITA
+1.41
16.68
23
RIZZO Maxime
1993
FRA
+1.74
19.18
24
RODES Istok
1996
CRO
+1.80
19.63
25
JOHANSSON Emil
1988
SWE
+1.91
20.46
26
CASSMAN Anthon
1993
SWE
+1.98
20.99
27
WINDINGSTAD Rasmus
1993
NOR
+2.10
21.90
28
SPIK Jakob
1994
SLO
+2.40
24.17
29
MAURBERGER Simon
1995
ITA
+2.56
25.39
30
EIDE Peder Dahlum
1994
NOR
+3.37
31.52
31
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+3.45
32.13
32
FALAT Matej
1993
SVK
+3.57
33.03
33
HAUGAN Timon
1996
NOR
+3.58
33.11
34
TREMMEL Anton
1994
GER
+3.86
35.23
35
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
+4.04
36.59
36
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
+4.64
41.14
37
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
+5.43
47.12
38
CASTELLON Rudy
1994
FRA
+5.61
48.48
39
LINDSTOEL Joachim Jagge
1997
NOR
+5.62
48.56
40
PYASIK Evgenij
1993
RUS
+6.67
56.51
41
JASICZEK Michal
1994
POL
+6.70
56.74
42
KONO Kyosuke
1991
JPN
+7.22
60.67
43
SALA Tommaso
1995
ITA
+7.60
63.55
44
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
+7.74
64.61
45
CAS Jure
1994
SLO
+8.21
68.17
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
ESTEVE Axel
1994
AND
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
HENTTINEN Jens
1993
FIN
BINDERITSCH Bernhard
1994
AUT
GRAF Mathias
1996
AUT
NORYS Frederik
1996
GER
THEOLIER Steven
1990
NED
SALARICH Joaquim
1994
ESP
VACCARI Hans
1996
ITA
LIBERATORE Federico
1995
ITA
LEITGEB Richard
1994
AUT
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
RASANEN Joonas
1989
FIN
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
MATULKA Jakub
2000
POL
VASULIN Marek
1995
CZE
LATUSEK Sylwester
1996
POL
SENKAR Samuel
1996
SVK
PYJAS Pawel
1999
POL
STASZOWSKI Michal
1995
CZE
STARZYK Pawel
1993
POL
HABDAS Piotr
1998
POL
MITAN Juliusz
1999
POL
SZOLLOS Benjamin
1996
HUN
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
HYSKA Martin
1994
SVK
RIABITCA Konstantin
1997
RUS
FAVROT Thibaut
1994
FRA
HAAS VAN DER Spike
1997
NED
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
WINKELHORST Steffan
1992
NED
GSTREIN Fabio
1997
AUT
SCHMID Alexander
1994
GER
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
ZLATKOV Kamen
1997
BUL
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
ALAERTS Kai
1989
BEL
KAAHRE Rickard
1991
SWE
DA VILLA Davide
1995
ITA
MAYTAKOV Sergei
1990
RUS
KUERNER Miha
1987
SLO
MONSEN Marcus
1995
NOR
NORDBOTTEN Jonathan
1989
NOR
Disqualified 1st run