official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MIELZYNSKI Erin
1990
CAN
1:49.86
9.58
2
GOODMAN Anna
1986
CAN
+0.34
11.47
3
RIIS-JOHANNESSEN Kristina
1991
NOR
+0.51
12.41
4
IRWIN Madison
1991
CAN
+0.52
12.47
5
ROUTHIER Eve
1988
CAN
+0.55
12.63
6
SOROKINA Anna
1990
RUS
+0.70
13.47
7
STAPLES Kiley
1989
USA
+0.85
14.30
8
DUKE Hailey
1985
USA
+1.77
19.41
9
MCJAMES Megan
1987
USA
+2.10
21.24
10
FORD Julia
1990
USA
+2.61
24.07
11
TERWIEL Elli
1989
CAN
+2.85
25.40
12
CARROLL Tianda
1993
CAN
+3.53
29.18
13
YAKOVISHINA Elena
1992
RUS
+4.08
32.23
14
GHENT Erika
1988
USA
+6.28
44.45
15
MARCIL Stephanie
1992
CAN
+6.67
46.62
16
SMALL Greta
1995
AUS
+6.77
47.17
17
TESCHNER Randa
1992
CAN
+6.90
47.89
18
PETERSON Foreste
1993
USA
+6.99
48.39
19
KIKUT Anna
1993
USA
+7.00
48.45
20
WILES Jacqueline
1992
USA
+7.04
48.67
21
ALTRINGER Courtney
1993
USA
+7.72
52.45
22
GHENT Abby
1992
USA
+8.28
55.55
23
ST-GERMAIN Laurence
1994
CAN
+8.36
56.00
24
MCDONALD Amanda
1990
USA
+8.74
58.11
25
IDE Maisie
1993
USA
+8.90
59.00
26
NAATZ Emma
1993
USA
+9.15
60.39
27
HASKELL Mardene
1994
USA
+9.17
60.50
28
GOULD Stephanie
1994
CAN
+12.14
76.99
29
DAVID Sandrine
1994
CAN
+13.32
83.54
30
KING Emma
1995
CAN
+13.91
86.82
31
LAPANJA Lila
1994
USA
+14.52
90.20
32
MOUNSEY Anna
1995
USA
+17.48
106.64
33
JOHNSON Breezy
1996
USA
+17.77
108.25
34
CLARKE Devon
1994
CAN
+21.49
128.90
35
CASTON Rose
1992
USA
+22.11
132.35
36
SMITH Amanda
1994
CAN
+24.81
147.34
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
CASEY Sierra
1995
CAN
RAUHALA Silken
CAN
MACLACHLAN Hallie
1995
CAN
BABCOCK Michaela
1993
USA
BERMEL Rebecca
1994
CAN
LEROUX Sofi
1994
CAN
HANSELER Haley
1994
USA
FOX Sierra
1993
USA
LONZA Amie
1993
USA
GREENE Katy
1995
USA
ALBOIU Vanessa
1993
CAN
RYTZ Celine
1992
CAN
MILES Thea
1994
CAN
HALL Madeleine
1994
USA
RYAN Katherine
1993
USA
MICHALIK Victoria
1993
CAN
FRENCH Bridget
1992
USA
BYRNE Greta
1993
USA
PALMER Teagen
1994
USA
CRAWFORD Candace
1994
CAN
PAQUIN-RICARD Claudia
1993
CAN
SAMUELS Lauren
1992
USA
KIKUT Sara
1993
USA
GASMANN-BROTT Rikke
1991
NOR
KEDRINA Anastasia
1992
RUS
MARNO Anna
1992
USA
WALES Brooke
1990
USA
HANAOKA Moe
1984
JPN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run