official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HOERL Wolfgang
1983
AUT
1:41.44
19.53
2
BRENNER Hannes
1984
AUT
+0.14
20.36
3
OOSTERBAAN Rogier
1978
NED
+0.38
21.78
4
HENDRYCH Jiri
1983
CZE
+0.43
22.07
5
ULMER Jan Florian
1985
GER
+0.83
24.44
6
KALWA Michal
1978
POL
+1.26
26.98
7
PROMOK Franz
1987
AUT
+1.37
27.63
8
SENONER Jonas
1986
ITA
+1.64
29.23
9
DOLF Remo
1984
SUI
+2.25
32.84
10
NOBLE Andrew
1984
GBR
+2.96
37.04
11
BRAVI Matteo
1985
ITA
+3.08
37.75
12
HOFER Wolfgang
1986
ITA
+3.39
39.58
13
DOLF Curo
1986
SUI
+3.78
41.89
14
DRAKE Edward
1986
GBR
+3.86
42.36
15
BUB Florian
1987
GER
+3.87
42.42
16
SIMMERL Markus
1987
GER
+4.46
45.91
17
GANGE Scott
1980
AUS
+4.50
46.15
18
BONER Sandro
1988
SUI
+7.10
61.53
19
ZOESCHG Alexander
1987
ITA
+7.11
61.58
20
CAVIEZEL Mauro
1988
SUI
+7.15
61.82
21
ECKERT Florian
1979
GER
+7.16
61.88
22
ZELGER Patrik
1986
ITA
+7.48
63.77
23
FEICHTNER Mathias
1988
AUT
+7.67
64.90
24
RESENBERGER Anton
1988
GER
+8.51
69.87
25
STOCKKAMP Maximilian
1988
GER
+9.59
76.25
26
ZEPNIK Philipp
1988
GER
+9.93
78.26
27
NUNZIATA Massimo
1987
ITA
+10.55
81.93
28
RIEGER Maximilian
1989
GER
+10.68
82.70
29
STEVENS Hugh
1986
AUS
+10.72
82.94
30
WEYERER Josef
1988
GER
+11.18
85.66
31
TAUDIEN Alex
1983
AUS
+11.60
88.14
32
BOHN Raimund
1985
GER
+13.15
97.31
33
KIND Samuel
1988
LIE
+13.61
100.03
34
SVECHNIKOV Denis
1985
KAZ
+14.40
104.70
35
CAPAK Jurica
1987
CRO
+14.90
107.66
36
BERNER Korbinian
1989
GER
+15.65
112.10
37
SEMENOV Alexander
1986
KAZ
+15.66
112.16
38
RODE Roberts
1987
LAT
+15.68
112.27
39
WHELAN Peter-Edwin
1989
GBR
+18.52
129.07
40
LEE Ciaran
1980
IRL
+21.72
148.00
41
BORISOV Ivan
1979
KGZ
+1:09.25
429.13
Did not finish 2nd run
BAYER Patrick
1989
GER
SPRENGER Simon
1989
LIE
RATKIC Domagoj
1988
CRO
BONLEITNER Fabian
1989
GER
WEGHOFER Patrick
1989
GER
BARBAI Aron
1980
HUN
PTACEK Peter
1989
GER
BUTKOVIC Mislav
1988
CRO
LIEBL Sebastian
1989
GER
RUFFINI Alessio
1986
ITA
PLENAGL Alexander
1988
GER
SCHIRMER Martin
1987
GER
GLASSE-DAVIES Tristan
1986
GBR
DENGLER Martin
1984
GER
BAUMGARTNER Florian
1986
ITA
FASSER Sandro
1984
SUI
STEHLE Dominik
1986
GER
BRYSON Scott
1985
GBR
TELLING Marc
1984
GBR
ZAGORSKI Wojciech
1985
POL
LOOSER Michael
1986
SUI
ROSS Michael
1980
NZL
QUARTEL DE Alwin
1983
NED
KRYZL Jonas
1983
CZE
WAGNER Hannes
1986
GER
KRYZL Krystof
1986
CZE
RUETTIGER Steffen
1983
GER
ZEMAN Bohumir
1983
CZE
NOESIG Christoph
1985
AUT
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
OPRJA Deyvid
1982
EST
KORENOV Edvin
1986
CRO
GULBERGS Niks
1985
LAT
KRISTIC Filip
1988
CRO
MARXER Frederic
1987
LIE
HENICH Alen
1988
CRO
PIMENOV Taras
1984
KAZ
KOESSLER Julian
1989
GER
GRITSCH Saschka
1984
HUN
NAMBERGER Hannes
1989
GER
STECHERT Tobias
1985
GER
SCHWARZ Dominik
1989
GER
ICHIKAWA Shiro
1984
JPN
WIEST Thomas
1987
GER
HIRTLE Axel
1989
GER
RALSTON Rupert
1985
NZL
BRUEDERL Timo
1989
GER
HEPPEL Sebastian
1987
GER
MADER Peter
1987
GER
PASCHKE Simon
1988
GER
BIMBER Steffen
1988
GER
LECHNER Hannes
1989
GER
STRODL Andreas
1987
GER
TREMMEL Markus
1986
GER
RUINER Patrick
1986
GER
ASCHAUER Stefan
1986
GER
HERZOG Alexander
1988
AUT
GODLI Curdin
1986
SUI
ROBERTSON Matthew
1983
AUS
WOELFL Mathias
1984
GER
MOLLIN Bart
1981
BEL
SCHMID Philipp
1986
GER
SCHRITTWIESER Stefan
1986
AUT
RAETZE Roman
1984
GER
MAIER Markus
1984
AUT
MELMER Florian
1987
AUT
FISCHER Daniel
1985
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run