official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ZEMAN Bohumir
1983
CZE
1:43.80
22.92
2
PROMOK Franz
1987
AUT
+1.26
30.20
3
HENDRYCH Jiri
1983
CZE
+1.71
32.80
4
DOLF Remo
1984
SUI
+1.99
34.42
5
NOBLE Andrew
1984
GBR
+2.21
35.69
5
SCHMID Philipp
1986
GER
+2.21
35.69
7
QUARTEL DE Alwin
1983
NED
+2.48
37.26
8
WAGNER Hannes
1986
GER
+2.63
38.12
9
MELMER Florian
1987
AUT
+2.79
39.05
10
ZAGORSKI Wojciech
1985
POL
+2.88
39.57
11
BUB Florian
1987
GER
+3.26
41.76
12
LOOSER Michael
1986
SUI
+3.49
43.09
13
STEHLE Dominik
1986
GER
+3.60
43.73
14
GANGE Scott
1980
AUS
+4.10
46.62
15
BONER Sandro
1988
SUI
+4.15
46.91
16
RUETTIGER Steffen
1983
GER
+4.35
48.06
17
GODLI Curdin
1986
SUI
+4.37
48.18
18
ECKERT Florian
1979
GER
+5.57
55.12
19
ZEPNIK Philipp
1988
GER
+5.67
55.69
20
PASCHKE Simon
1988
GER
+7.49
66.21
21
BRUEDERL Timo
1989
GER
+9.89
80.09
22
MENIN Gianmarco
1987
ITA
+10.87
85.75
23
MADER Peter
1987
GER
+11.04
86.74
24
SVECHNIKOV Denis
1985
KAZ
+11.33
88.41
25
SCHWARZ Dominik
1989
GER
+11.41
88.87
26
BONLEITNER Fabian
1989
GER
+12.03
92.46
27
CAPAK Jurica
1987
CRO
+12.26
93.79
28
BOHN Raimund
1985
GER
+13.21
99.28
29
BUTKOVIC Mislav
1988
CRO
+13.41
100.43
30
KIND Samuel
1988
LIE
+13.44
100.61
31
GRITSCH Saschka
1984
HUN
+13.75
102.40
32
NAMBERGER Hannes
1989
GER
+14.09
104.37
33
RATKIC Domagoj
1988
CRO
+15.71
113.73
34
WHELAN Peter-Edwin
1989
GBR
+15.89
114.77
35
STEVENS Hugh
1986
AUS
+16.54
118.53
36
BERNER Korbinian
1989
GER
+18.03
127.14
37
LEE Ciaran
1980
IRL
+18.41
129.34
38
HENICH Alen
1988
CRO
+18.71
131.07
39
MARXER Frederic
1987
LIE
+21.91
149.57
Did not finish 2nd run
BORISOV Ivan
1979
KGZ
WEINMANN Philipp
1989
LIE
PIMENOV Taras
1984
KAZ
WEYERER Josef
1988
GER
STOCKKAMP Maximilian
1988
GER
LIEBL Sebastian
1989
GER
BIMBER Steffen
1988
GER
RIEGER Maximilian
1989
GER
LECHNER Hannes
1989
GER
PLOETZ Stefan
1988
GER
RESENBERGER Anton
1988
GER
PLENAGL Alexander
1988
GER
RUINER Patrick
1986
GER
SCHIRMER Martin
1987
GER
SANDER Andreas
1989
GER
SIMMERL Markus
1987
GER
DOLF Curo
1986
SUI
TELLING Marc
1984
GBR
ROBERTSON Matthew
1983
AUS
WOELFL Mathias
1984
GER
SCHRITTWIESER Stefan
1986
AUT
FISCHER Daniel
1985
GER
PFIFFNER Patrick
1983
SUI
KALWA Michal
1978
POL
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
HEYENBROCK Felix
1989
GER
SEMENOV Alexander
1986
KAZ
KORENOV Edvin
1986
CRO
KRISTIC Filip
1988
CRO
KOESSLER Julian
1989
GER
WEGHOFER Patrick
1989
GER
STECHERT Tobias
1985
GER
BARBAI Aron
1980
HUN
TAUDIEN Alex
1983
AUS
PTACEK Peter
1989
GER
ICHIKAWA Shiro
1984
JPN
WIEST Thomas
1987
GER
NUNZIATA Massimo
1987
ITA
RALSTON Rupert
1985
NZL
HEPPEL Sebastian
1987
GER
RUFFINI Alessio
1986
ITA
STRODL Andreas
1987
GER
TREMMEL Markus
1986
GER
GLASSE-DAVIES Tristan
1986
GBR
CAVIEZEL Mauro
1988
SUI
FEICHTNER Mathias
1988
AUT
DENGLER Martin
1984
GER
ASCHAUER Stefan
1986
GER
GRASS Schimun
1986
SUI
FASSER Sandro
1984
SUI
BRYSON Scott
1985
GBR
BRAVI Matteo
1985
ITA
DRAKE Edward
1986
GBR
ROSS Michael
1980
NZL
MOLLIN Bart
1981
BEL
STEVENS Bryce
1984
AUS
KRYZL Jonas
1983
CZE
KRYZL Krystof
1986
CZE
ULMER Jan Florian
1985
GER
RAETZE Roman
1984
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run