official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
THORSON Tague
1985
USA
1:36,77
26.16
2
MARSHALL Cody B
1982
USA
+0.25
27.71
3
ROBERTS Drew
1985
USA
+0.95
32.05
4
RIET, VAN DER Niels
1985
NED
+1.77
37.13
5
KELLEY Timothy
1986
USA
+1.79
37.26
6
NOBLE Andrew
1984
GBR
+2.47
41.47
7
KRIZAJ Andrej
1986
SLO
+2.53
41.85
8
TELLING Marc
1984
GBR
+3.68
48.98
9
PALMER Nicholas
1984
GBR
+3.71
49.16
10
MRAVLJA Anze
1987
SLO
+4.34
53.07
11
KORNBERGER Siegfried
1982
AUT
+4.86
56.29
12
BUIS Berry
1983
NED
+5.41
59.70
13
BENNETT James
1986
GBR
+5.71
61.56
14
TUMLER Marco
1988
SUI
+5.75
61.81
15
BONER Sandro
1988
SUI
+5.96
63.11
16
FASSER Sandro
1984
SUI
+6.09
63.92
17
CSAICSICH Gregor
1985
AUT
+6.10
63.98
18
ASOIAN Nathan
1985
USA
+6.26
64.97
19
ROOIJ, VAN Joery
1986
NED
+6.58
66.96
20
STENCOSKI Goce
1988
AUT
+6.70
67.70
21
DORNIG Miha
1988
SLO
+6.72
67.83
22
BRZON Michal
1983
CZE
+7.94
75.39
23
BONER Patrick
1989
SUI
+9.05
82.27
24
HARRISON David
1984
GBR
+9.40
84.44
25
RODE Roberts
1987
LAT
+9.81
86.98
26
MUTAVCHIEV Lubomir
1985
BUL
+10.15
89.09
26
JAEGER Richard
1988
AUT
+10.15
89.09
28
BARBAI Aron
1980
HUN
+10.79
93.06
29
GANDLER Bernhard
1989
AUT
+11.04
94.61
30
KRAUJA Dainis
1985
LAT
+11.40
96.84
31
VINCZE Akos
1978
HUN
+11.61
98.15
32
GOLAES Alexandru
1985
ROU
+12.66
104.66
33
MAROSI Attila
1982
HUN
+12.89
106.08
34
SZABO Bence
1986
HUN
+12.94
106.39
35
BENE Marton
1986
HUN
+14.32
114.95
36
STARK Marton
1988
HUN
+15.74
123.75
37
BARTA Csaba
1973
HUN
+16.07
125.80
38
OLARU Bogdan
1989
ROU
+16.17
126.42
39
KOVACS Barnabas
1979
HUN
+16.96
131.32
40
OLARU Mihai
1986
ROU
+17.48
134.54
41
RAYTCHEV Ventzislav
1988
BUL
+17.52
134.79
42
WILLEMSEN Victor
1989
BEL
+21.43
159.03
43
BOUMANS Didier
1983
NED
+28.60
203.49
44
ESPINOZA Patricio
1989
CHI
+30.16
213.16
45
SZATMARI FERENC Jozsef
1989
HUN
+32.64
228.54
46
TRELEVSKI Dmitry
1983
KGZ
+1:01.38
406.73
Did not finish 2nd run
TRATTNER Daniel
1989
AUT
BOTLIK Tamas
1982
HUN
GOENCI Miklos
1987
HUN
PALASICS Peter
1988
HUN
SCHEUERER Thomas
1987
AUT
BISCHOF Franz
1986
AUT
PIRKEBNER Walter
1988
AUT
SOMMER Michael
1983
AUT
ILEWICZ Jakub
1987
POL
BRUNNER Manuel
1981
GRN
RUHDORFER Christian
1987
AUT
DRAKE Edward
1986
GBR
WEIBRECHT Andrew
1986
USA
ZAVIRSEK Matija
1984
SLO
SADIKOVIC Damir
1987
SLO
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
Disqualified 1st run