official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
VIDAL Jean-Pierre
1977
FRA
1:32.40
6.00
2
SCHMID Hannes Paul
1980
ITA
+0.05
6.31
3
THALER Patrick
1978
ITA
+1.08
12.66
4
HANSSON Martin
1975
SWE
+1.10
12.79
5
PERATHONER Alan
1976
ITA
+1.35
14.33
6
VOGL Alois
1972
GER
+1.40
14.64
7
LEINO Jukka
1978
FIN
+1.48
15.13
8
ZARDINI Edoardo
1976
ITA
+1.65
16.18
9
MARINAC Martin
1979
AUT
+1.83
17.29
10
VAJDIC Bernard
1980
SLO
+1.99
18.28
11
ALBRECHT Kilian
1973
AUT
+2.04
18.58
12
MLEKUZ Rene
1975
SLO
+2.14
19.20
13
KAITALA Jouni
1983
FIN
+2.20
19.57
14
BAXTER Alain
1973
GBR
+2.22
19.69
15
GRUBELNIK Drago
1976
SLO
+2.30
20.19
16
ENGL Kurt
1979
AUT
+2.37
20.62
17
GORZA Ales
1980
SLO
+2.72
22.78
18
IMBODEN Urs
1975
SUI
+3.07
24.94
19
NILSEN Andreas
1980
NOR
+3.14
25.37
20
GANAHL Markus
1975
LIE
+3.16
25.49
21
YUASA Naoki
1983
JPN
+3.29
26.30
22
NANA Matteo
1974
ITA
+3.53
27.78
23
GRANGE Jean-Baptiste
1984
FRA
+4.77
35.43
23
LORENZIN Marcel
1982
AUT
+4.77
35.43
25
ANDERSSON Magnus
1981
SWE
+5.01
36.91
26
JANSRUD Kjetil
1985
NOR
+5.51
39.99
27
MORETTI Luca
1980
ITA
+5.52
40.05
28
BAPTENDIER Sandy
1982
FRA
+5.76
41.53
29
MISSILLIER Steve
1984
FRA
+6.80
47.95
30
DEPOILLY Christophe
1979
FRA
+7.60
52.88
31
JEANCOLAS Julien
1983
FRA
+8.33
57.39
32
GARCIA Benjamin
1984
FRA
+8.49
58.37
33
VIEUX Cyril
1983
FRA
+8.61
59.11
34
ULIANOV Dmitrij
1983
RUS
+9.24
63.00
35
JOURNET Mikael
1982
AND
+16.33
106.74
36
LIZEROUX Julien
1979
FRA
+18.13
117.84
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
MOON Jung-In
1981
KOR
ZAGORSKI Wojciech
1985
POL
KONOVALOV Anton
1985
RUS
VOGEL Markus
1984
SUI
KLUFTS Romain
1984
FRA
POLIG Alexander
1980
ITA
FAESSLER Raphael
1985
SUI
STEINWALL Fredrik
1977
SWE
JEANDIN Kevin
1982
FRA
POCCARD CHAPUIS Fabien
1981
FRA
FODNESBERGENE Tor Henning
1984
NOR
LAHDENPERAE Anton
1985
SWE
MALUS Miha
1978
SLO
KALWA Michal
1978
POL
OKADA Rishu
1978
JPN
LEUZINGER James
1982
GBR
LONGHI Omar
1980
ITA
FUERSTAUER Niki
1980
LIB
GOOD Markus
1979
SUI
ZWEIFEL Roger
1978
SUI
ALBRECHT Daniel
1983
SUI
OMMINGER Andreas
1983
AUT
ANDERSSON Oscar
1982
SWE
MYHRE Lars
1984
NOR
DEVILLE Cristian
1981
ITA
BERTHOD Marc
1983
SUI
OOSTERBAAN Rogier
1978
NED
ANSELMET Alexandre
1980
FRA
AULANKO Juuso
1979
FIN
ROENMARK Per
1979
SWE
SAUVAGE Nicolas
1978
FRA
LLORACH Gaetan
1974
FRA
ERTL Andreas
1975
GER
HAYER Stanley
1973
CZE
WEYERMANN Michael
1980
SUI
GRAVIER Richard
1974
FRA
SENONER Luca
1983
ITA
REITER Hannes
1981
AUT
BECHTER Patrick
1982
AUT
KOSIR Jure
1972
SLO
Disqualified 1st run